Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Electric - Mikrofalówka Electric nie grzeje

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Drobny sprzęt -> Electric - Mikrofalówka Electric nie grzeje
Autor
Wiadomość
klonyyy
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: białystok

Post#1 Post autora tematu 22 Lis 2013 20:03   

Electric - Mikrofalówka Electric nie grzeje

Witam
Mam ten sam problem jak w temacie:http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic981042.html

ta sama mikrofala po podłączeniu i otwarciu drzwiczek tylko się kręci, i chodzi wentylator, a z kolei jak zamknę i ustawię czas to nawet żarówka się nie świeci... słychać tylko po naciśnięciu start przekaźnik.

Bezpiecznik sprawdziłęm - jest ok, ale dioda mnie martwi - z jednej strony nie ma przebicia, a z drugiej po ustawieniu miernika na 200 MΩ pokazuje coś koło 19.2 - 23,5. Jak mogę sprawdzić diodę oprócz podłączania jej do sieci przez żarówkę ? Obrazek na tej stronie nie działa : https://sites.google.com/site/mikrofalowki/home/testowanie-podzespolow

Z góry dziękuję za pomoc
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lis 2013 20:03   

Powrót do góry

peter falk
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: B...

Post#2 22 Lis 2013 23:36   

Re: Electric - Mikrofalówka Electric nie grzeje

klonyyy napisał:
dioda mnie martwi

Która dioda? Konkretnie proszę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Lis 2013 23:36   

Powrót do góry

klonyyy
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: białystok

Post#3 Post autora tematu 23 Lis 2013 14:36   

Re: Electric - Mikrofalówka Electric nie grzeje

Chodzi o diodę hv idącą od jednego styku kondensatora do obudowy

Dodano po 5 [godziny] 27 [minuty]:

Właśnie posprawdzałem kable- jeszcze raz każdy z nich pocynowałem, i podłączyłem, ale dalej to samo - słychać przekaźnik i dalej nic, nawet lekkiego bzykania trafa....

A o dziwo po 3-4 min od odłączenia od sieci chciałem rozładować kondensator i sie zdziwiłem, bo nie było nawet , małej iskierki, a chyba powinien być chociaż mały trzask przy 8kv ? Chyba że ten rezystor rozładowujący rozładował go szybciej do zera ? Na początku łączyłem obudowa - jedna noga kondensatora, a dopiero później jedna noga- druga noga w każdym przypadku nie było nawet najmniejszej iskry...

EDIT:

Teraz sprawdziłem i okazało się że płytka sterująca nie daje wogóle napięcia na trafo - podejrzewam przekaźnik, tylko gdzie mogę znaleźć jego schemat jego połączeń w środku ?

EDIT2:

Problem rozwiązany - był to przekaźnik na "płycie głównej" :P P jego renowacji wszystko działa jak należy
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Drobny sprzęt -> Electric - Mikrofalówka Electric nie grzeje
Strona 1 z 1