Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno TV 32" LED z funkcjami Eco do 1500, niskim poborem prądu i nagrywanie

lowermann 23 Lis 2013 22:43 2310 12
  • #1 23 Lis 2013 22:43
    lowermann
    Poziom 18  

Witam, na konkurencyjnym forum zadałem podobne pytanie, lecz niestety do końca nie uzyskałem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. Chociaż zaczynam coraz bardziej wątpić iż w tej cenie kupię TV z moimi wymaganiami.
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    3,5 x 4 metry
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    Około 2,5 metra
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    Od 2 do 4 osób
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    W większości na wprost ale czasem i bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Telewizor ma stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Okno zwrócone na południe, telewizor stoi tyłem do okna
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    THOMPON 25"
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Wielkość 32 cale, szerokość maksymalna 76 cm, czujnik oświetlenia zewnętrznego, odtwarzanie oraz nagrywanie na pendrive/dysku usb
    Funkcja automatycznego wyłączania telewizora po określonym czasie bezczynności,czyli jeżeli przez np. godzinę nie naciśniemy jakiegoś przycisku na pilocie telewizor sam się wyłączy (oczywiście czas ustawiany w menu). Dekoder DVB-T, automatyczne wyłączenie telewizora przy braku sygnału po hdmi.Małe zużycie energii, najlepiej klasa A+
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Dekoder Cyfrowego Polsatu
    10 .Jakie urządzenia?
    Dekoder cyfrowego polsatu,
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    Co najmniej 12 godzin
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Matowa podstawowa, ewentualnie jeżeli nie ma wyjścia to błyszcząca.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Kanały informacyjne, discovery, seriale, często kanały dla dzieci, nie oglądam sportu.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Raczej nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Raczej nie
    16. Preferencje co do marki?
    Nie mam
    17. Preferencje co do wielkości?
    32"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Że się psują
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Telewizor gra od rana do około 12 w nocy
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    1500 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Nie

• #2 23 Lis 2013 23:47
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

W tej klasie najniższy pobór energii za który dostał nagrodę EISA - ma Philips PFL 5008
    I za małą dopłatą wystarczy Ci na 32PFL 5008 z ambilightem.
    Podane Eco funkcje masz w menu, jest ich nawet więcej.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/philips/97665-philips-seria-pfl-5008-nowosci-2013-a.html

• #3 24 Lis 2013 11:22
    lowermann
    Poziom 18  

Z tego co widzę musiałbym dopłacić prawie 500 zł, a to jest już dużo, chociaż biorąc pod uwagę iż ma posiadane funkcje eco jestem w stanie skusić się na ten model. Czytałem trochę na temat tego telewizora. Np ambilight, w moim wypadku raczej się nie przyda gdyż telewizor będzie stał w regale o szerokości 77 cm :), drugą rzeczą choć nie wiem czy prawdziwą jest brak możliwości nagrywania na pendrive, trzecia rzecz to wolne działanie menu oraz przełączanie między kanałami oraz długi okres niedziałania pilota zaraz po włączeniu telewiozra. Jak to wygląda z Twojego punktu widzenia?

• #4 24 Lis 2013 15:41
    Mariano11
    Poziom 26  

Powiem Ci tak: sam mam Philipsa i nie do końca mogę się z Tobą zgodzic. Menu działa sprawnie - nie mogę się do niczego przyczepić, z tymi kanałami też bym nie przesadzał, chwilę się czeka, ale to w niczym nie przeszkadza. Z tym pilotem to pierwsze słysze - nigdy tego nie zauważyłem. A na pendrive można nagrywać bez problemu, sam często z tego korzystam - PVR się nazywa ta funkcja w Philipsie.

• #5 25 Lis 2013 11:01
    lowermann
    Poziom 18  

Hm, jednak kwota 1500 jest to maksymalna kwota, którą mogę wydać na telewizor. Mam dodatkowe pytanie. Posiadając tv z nagrywaniem usb bez problemu będę mógł nagrywać programy i filmy z cyfrowego polsatu? Chodzi mi o to iż dekoder będzie podłączony po hdmi do tv, i sygnał ten z hdmi chciałbym nagrywać po usb. Da radę spokojnie to nagrać?

• #6 26 Lis 2013 03:34
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #7 26 Lis 2013 20:35
    lowermann
    Poziom 18  

Locoloco a co sądzisz o tym modelu? Akurat na moje potrzeby byłby ok i do wystarczającej kwoty. Philips 32PFL4508H

• #8 27 Lis 2013 00:42
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Osobiście go prezentowałem kilka razy i to w extremalnych warunkach.
    Wg mnie na Twoje potrzeby obróbki sygnału Philips 32PFL4508H przy tej odległości poda Ci bardzo wyraźny, przeskalowany obraz.

• #9 05 Gru 2013 12:57
    lowermann
    Poziom 18  

Kupiłem Philips 32PFL4508H, telewizor fajny, obraz ładny niestety nigdzie nie widzę czujnika oświetlenia. Czyżby go nie było w tym modelu ?

• #10 08 Gru 2013 15:47
    Paweł1355
    Poziom 19  

Czy jesteś z 4508 zadowolony ?

• #11 08 Gru 2013 18:29
    lowermann
    Poziom 18  

Patrząc na całokształt jestem bardzo zadowolony, obraz jest bardzo ładny na funkcji standard, nie mówiąc już o innych domyślnych ustawieniach, gdzie obraz jest aż za jasny:) . Podświetlenie jest bardzo równe jak pisał LOCOLOCO. Dźwięk też jest dobry. Dużo fajnych funkcji ekonomicznych :) Smart TV działa dobrze, 3D nie sprawdzałem. Nie zauważyłem jednak nigdzie czujnika światła. Brak jest według mnie takiej funkcji jak załączanie telewizora gdy na sygnale hdmi pojawi się sygnał. Musiałem kupić pilot uniwersalny żeby mieć jeden do cyfrowego polsatu i telewizora :). Krótko mogę powiedzieć, tak jestem zadowolony.

• #12 11 Gru 2013 21:34
    Paweł1355
    Poziom 19  

Mam 5008 i odtwarzacz BR też Philipsa połączony po HDMI . TV włącza się po właczeniu BR.. Przy nagrywarce Pioneera tak niestety nie jest i muszę ręcznie włączyć TV

• #13 16 Maj 2016 08:44
    lowermann
    Poziom 18  

Jest funkcja włączania i wyłączania tv przy załączaniu dekodera itp. Telewizor świetny. Działa ciągle bez robienia jakichkolwiek problemów. Miejmy nadzieję że jak najdłużej. Ciągle wychodzą aktualizacje.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme