Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wtyczki do głośników Quadral

kfijatek 24 Lis 2013 17:45 1350 5
  • #1 24 Lis 2013 17:45
    kfijatek
    Poziom 9  

Witam,
    mam w domu zestaw głośnikowy Quadral 5.1 ze wzmaczniaczem Sony STR-LV500. Zdjęcia poniżej. Niestety zestaw jest niepełny - brak jakichkolwiek kabli, prócz zasilającego wzmacniacz. Moje pytanie: jakie końcówki potrzebuję - nie znam nazewnictwa, żeby poszukać w internecie. Kable pewnie wezmę firmy Cordial 2,5mm.
    Dzięki za pomoc.

Wtyczki do głośników Quadral Wtyczki do głośników Quadral Wtyczki do głośników Quadral Wtyczki do głośników Quadral

• #2 24 Lis 2013 17:54
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Chodzi ci o wtyki pasujące do gniazd głośnikowych w tym sony? To mogą być i pewnie takie są, niestandardowe złącza. Stosowane tylko przez tego producenta i tylko w określonym sprzęcie. I ich zakup jest możliwy tylko w serwisie i to to za mało rozsądne pieniądze. Pogooglaj się z hasłem "wtyk głośnikowy sony" i jest kilka podobnych przypadków. Takie złącza możesz kupić na ebayu za 15 $ zestaw. Możesz też próbować dorobić z innych wtyków. Zacznij od wtyczek takich jak w zasilaczu komputerowym.

• #3 24 Lis 2013 18:07
    flubber.trip
    Poziom 27  

Tak jak kolega wyżej zauważył, zdobycie oryginalnych wtyków może graniczyć z cudem. Możesz użyć styków z wtyków komputerowych do zasilania napędów, z przylutowanymi przewodami i nieciągnięty rurkami termokurczliwymi i osadzić je na bolcach w gnieździe. U mnie to zdało egzamin.

• #4 25 Lis 2013 16:52
    kfijatek
    Poziom 9  

o rrrany. cholera, nie zamierzałam majsterkować elektronicznie, wolę drewno, papier i takie tam, ale wygląda na to, że musze sie przestawić. Dzięki za porady, będę się jeszcze zgłaszać po pomoc.
    Chodzi mi o wszystkie koncowki, z okablowania nie mam nic, najchetniej bede polowala na "gotowce" z zakonczeniami, bo sie boje, ze moje lutowanie (lutownice tez musze zdobyc) odbije sie na jakosci dzwieku...
    Sorki za brak ogonkow, ale pisze w pracy i mam dostep raczej do kropeczek i wezykow (öäüß ;) )

• #5 25 Lis 2013 18:04
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zawsze możesz kupić "surowe" wtyki i ładnie pozagniatać. Obejdzie się bez lutowania. Ważne jest jeszcze poprawne fazowanie głośników, bo jak to pomylisz, to efekt będzie nieciekawy (nic nie zepsujesz, ale będziesz słyszał kupę).

• #6 01 Sty 2014 16:32
    kfijatek
    Poziom 9  

Napisałam do Sony zapytanie o zastępcze kable - brak odzewu. Będę próbować z zagniataniem. Tylko zastanawia mnie, że robi się tyle szumu o jakość kabla, a ja mam druciki o druciki owijać... :scrambleup:

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME