Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Płynne przejście z orange freedom na neostradę - kiedy nastąpi?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieć Internet - Dostęp -> Płynne przejście z orange freedom na neostradę - kiedy nastąpi?
Autor
Wiadomość
kossa93
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post autora tematu 24 Lis 2013 18:53   

Płynne przejście z orange freedom na neostradę - kiedy nastąpi?

Witam,

Mam takie pytanie, może ktoś się orientuje i w ostatnim czasie, niedawno zmieniał u siebie Internet z Orange freedom na Neostradę od TP? Chodzi mi po jakim czasie mieliście przełączenie i czy/kiedy nie było dostępu do sieci, przez jaki czas?
Umowę podpisywałem po 11 listopada, ale w umowie była data z 24.10.13r. i sprawdziłem też na moim koncie na orange.pl i widnieje tam nr. zamówienia i data przyjęcia: 24.10, status: w realizacji. W salonie powiedziano mi, że 25 listopada ma podobno nastąpić to przełączenie. Jak sądzicie? Miał ktoś ostatnio płynne przejście w tych usługach, jak to wygląda?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Lis 2013 18:53   

Powrót do góry

Wojte1199
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Resko

Post#2 24 Lis 2013 19:01   

Re: Płynne przejście z orange freedom na neostradę - kiedy nastąpi?

Po wizycie kuriera i podpisaniu nowej umowy około 2 tyg później głos w słuchawce poinformował że należy zresetować router gdyż nastąpiło przełączenie. Żadnej informacji o rejestracji i zdobyciu nowego hasła. Dbają o klientów!!!
Powrót do góry

krzych66
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: zachodniopomorskie

Post#3 24 Lis 2013 19:04   

Jak router przestanie się logować to znaczy,że jesteś w neostradzie w tedy trzeba zarejestrować usługe w celu otrzymania hasła do neo i skonfigurować odpowiednio router.Płynne przejście to względne określenie zostaną zmienione ustawienia portu a reszta należy do ciebie.
Powrót do góry

kossa93
Poziom 9
Poziom 9

Post#4 Post autora tematu 24 Lis 2013 19:42   

Ok, ale jak sądzicie kiedy to może nastąpić? Umowa podpisana 12.11, choć data na papierze to 24.10. Na koncie w orange.pl też widnieje tam nr. zamówienia i data przyjęcia: 24.10, status: w realizacji. Czyli jutro mogą odłączyć Orange freedom... Może wiecie w jakich godzinach to najczęściej występuje ,np. z rana?
Aha, jeszcze jedna rzecz; na umowie widniej tylko login do neostrady. Powiedziano mi, że należy wejść na https://www.orange.pl/slr/pl/rejestracja i tam uzyska się hasło. Tylko pytanie czy można to zrobić teraz, gdy mam dostęp do sieci, czy potem? Tylko czy wtedy połączę się z tą stroną, gdy nie będę miał loginu i hasła do neostrady?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Lis 2013 19:42   

Powrót do góry

andk1eltd
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: pieścirogi

Post#5 24 Lis 2013 19:57   

Strona do rejestracji służy - jak sama nazwa wskazuje - do rejestracji usługi i uzyskania hasła. Po przełączeniu nie połączysz się z żadną inną stroną.
Termin realizacji podłączenia jest określony w umowie. Później ty masz 30 dni na rejestrację; umowa (opłaty) liczy się od dnia uzyskania hasła.
Oprócz utraty sesji w routerze po przełączeniu powinieneś otrzymać z automatu SMS-a o gotowości usługi do rejestracji. SMS przychodzi na numer kontaktowy podany w zamówieniu (może być stacjonarny, wtedy przychodzi SMS głosowy).
Powrót do góry

kossa93
Poziom 9
Poziom 9

Post#6 Post autora tematu 25 Lis 2013 21:04   

Prawda to, że po podpisaniu umowy mają 10 dni normalnych/roboczych na podłączenie/zmianę orange freedom->neostrada? Czy ma to się tylko w Neostradzie przy zwiększaniu prędkości?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lis 2013 21:04   

Powrót do góry

andk1eltd
Poziom 22
Poziom 22

Post#7 25 Lis 2013 21:21   

Termin jest zależny tylko i wyłącznie od terminu wygaśnięcia starej umowy. "Okienko" na fizyczne przełączenie ma bodajże 4 godziny robocze, w tym czasie monterzy muszą zmienić port na DSLAM. W tym czasie dostajesz wcześniej wspomnianego przeze mnie SMS-a i masz 30 dni na rejestrację. Jesteś traktowany jak "nowy", masz nowy login i hasło.
Powrót do góry

kossa93
Poziom 9
Poziom 9

Post#8 Post autora tematu 26 Lis 2013 14:25   

Wszystko ok, tylko tutaj jest trochę inna sytuacja. Termin zakończenia starej umowy jest w lutym 2014r., a teraz w Orange jest możliwość zawarcia nowej umowy o neostrade w trakcie trwania umowy na Orange freedom i nie trzeba czekać do wygaśnięcia starej umowy. Podobno od 1 stycznia całkowicie wyłączają freedom, tym co teraz mają. Na stronie Orange w Orange online w zakładce "Stan zamówień i zleceń" (coś takiego się nazywa) jest właśnie to zamówienie o Neostradę z nr. zamówienia datą 24.10, "w realizacji". W salonie mówiono, że przełączenie będzie ok. 25.11 (tak należy się spodziewać), tzn. że w tym tygodniu może być przełączenie?
Dzisiaj minęło 2 tyg. od podpisania umowy, choć tak jak mówiłem data w umowie jest 24.10(został wcześniej wydrukowana, czy coś takiego).
Powrót do góry

Ath1984
Poziom 8
Poziom 8

Post#9 26 Lis 2013 16:18   

Zwykle jest tak jak napisał andk1eltd, dla pewności możesz skontaktować się z infolinią pod numerem 800500005.
Powrót do góry

andk1eltd
Poziom 22
Poziom 22

Post#10 26 Lis 2013 20:58   

kossa93 napisał:
Dzisiaj minęło 2 tyg. od podpisania umowy, choć tak jak mówiłem data w umowie jest 24.10(został wcześniej wydrukowana, czy coś takiego).

W którym miejscu ta data? Data umowy a data rozpoczęcia świadczenia usługi to różne daty. Ta pierwsza to tylko data sporządzenia umowy i nic więcej.
Powrót do góry

kossa93
Poziom 9
Poziom 9

Post#11 Post autora tematu 26 Lis 2013 22:01   

andk1eltd napisał:
kossa93 napisał:

W którym miejscu ta data? Data umowy a data rozpoczęcia świadczenia usługi to różne daty. Ta pierwsza to tylko data sporządzenia umowy i nic więcej.
Jest to data zawarcia umowy, tam gdzie podpis na ostatniej stronie.
Powrót do góry

andk1eltd
Poziom 22
Poziom 22

Post#12 26 Lis 2013 22:26   

No to poszukaj w umowie od kiedy ona obowiązuje. Być może trzeba będzie też zajrzeć do regulaminu świadczenia usługi neostrada (nie regulaminu promocji).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lis 2013 22:26   

Powrót do góry

kossa93
Poziom 9
Poziom 9

Post#13 Post autora tematu 26 Lis 2013 22:40   

Nigdzie nie jest dokładnie napisane od kiedy, jest tylko:" Świadczenie usługi rozpoczyna się, pod warunkiem istnienia możliwości technicznych oraz po dokonaniu przez abonenta rejestracji." Rozumiem, że zaczyna obowiązywać, gdy dokonam rejestracji uzyskam hasło itp. Ale nie jest podane kiedy nastąpi podłączenie. A nie wydaje mi się, że mam czekać raczej do końca lutego, bo to byłby bezsens...
Powrót do góry

andk1eltd
Poziom 22
Poziom 22

Post#14 26 Lis 2013 23:04   

Cytat:
Dział IV. Odpowiedzialność
§ 11
1. Z tytułu nierozpoczęcia świadczenia Usługi w terminie 30 dni od zawarcia Umowy, za każdy dzień przekroczenia tego terminu, do momentu rozpoczęcia
świadczenia Usługi albo wygaśnięcia Umowy, jeżeli nierozpoczęcie świadczenia usługi nastąpiło z przyczyn leżących po stronie TP, Abonentowi
przysługuje uprawnienie do żądania kary umownej w wysokości 1/30 miesięcznych opłat abonamentowych, za Usługę oraz za utrzymanie Łącza.

To jest cytat z "regulaminu świadczenia usługi neostrada". Dzwoń na infolinię i powołaj się na to.
Powrót do góry

kossa93
Poziom 9
Poziom 9

Post#15 Post autora tematu 26 Lis 2013 23:27   

Dobra, jutro maila jakiegoś ewentualnie podeślę czy coś i zobaczę jak to wygląda. Bo w sumie to na logike, biorąc datę zawarcia umowy i jeśli tego się trzymać to miesiąc minął.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieć Internet - Dostęp -> Płynne przejście z orange freedom na neostradę - kiedy nastąpi?
Strona 1 z 1