Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV do 2300 zł ok 40"

klobukos 24 Lis 2013 22:04 1305 4
  • #1 24 Lis 2013 22:04
    klobukos
    Poziom 11  

Witam

Poszukuję odbiornika do kwoty 2300zł. Zastanawiałem się nad Samsungiem UE40F6320. Miałem okazję testować go osobiście kilka godzin. Spodobała mi się jakość obrazu przy filmach w FullHD. 3D działało ok, chociaż przy konwersji z 2d do 3d moim zdaniem (jestem laikiem), dynamiczne sceny w filmach nie były konwertowane; za to np scenerie bardziej statyczne lesie mimo zbieżności kolorów - idealnie oddawały głębię. Pierwszy raz miałem styczność z SmartTV, było tam kilka fajnych aplikacji.
    TV planuję kupić w sklepie stacjonarnym (połowa gotówką, połowa raty), na chwilę obecną ten Samsung kosztuje 2100zł. Do tego voucher na 52 premiery w apce Samsunga przez VOD
    Czy ten tv ma jakieś znane wam wady? Czy może lepiej sprawdziłby mi się inny model?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    5x5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    sofa ok 4m, czasami krzesła przy stole 2-3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    zazwyczaj 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Zazwyczaj sofa (na wprost), czasem siedząc przy stole - bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    stać na komodzie wys. ok 80cm
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    większość czasu zasłonięte rolety
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Samsung LE26A451C1
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    DLNA, Odtwarzanie z USB, nagrywanie na USB, FullHD. Nie potrzebuję WiFi - router stoi obok.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Cyfrowy, w tym 20 kanałów FullHD
    10 .Jakie urządzenia?
    Dekoder z PVR (HDMI), NAS Zyxel (DLNA)
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    Zazwyczaj ok 3-4
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Raczej błyszczącą, posiadam rolety w oknach, poza tym okna z ekspozycją na wschód, a nie oglądam TV rano
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    tylko Youtube
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    nie
    16. Preferencje co do marki?
    Raczej Samsung, LG, Sony
    17. Preferencje co do wielkości?
    Myślałem nad 40", ale mam obawy czy nie będzie za mały
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Czas reakcji po wciśnięciu czegoś na pilocie
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    2300
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Nie jestem pewien. Miałem okazję sprawdzić działanie 3d w ue40F6320, działało wg mnie fajnie. Boję się tylko, czy po miesiącu mi się to nie znudzi

Mam jeszcze pytanie o 'przedłużoną gwarancję'. Mowa oczywiście o ubezpieczeniu dodatkowym, wartym przy tym TV kilkaset zł. Jak to z nim jest tak naprawdę, gdy np pojawią mi się bad pixele, padnie elektronika etc, po np 3 latach od zakupu? Jak wiadomo lub nie, gwarantem jest firma ubezpieczeniowa (Hestia lub Warta), która zrobi wszystko by usterki nie usunąć, przynajmniej w moim mniemaniu. Czy może się mylę, i to ubezpieczenie rzeczywiście wygląda jak normalna gwarancja producencka?

• #2 24 Lis 2013 22:39
    Mylagos
    Poziom 19  

Witam.
    Za +/- 2300 zł dostaniesz już 42 calowy W655. Myślę, że w tych warunkach będzie spisywał się naprawdę dobrze. Ma wszystko czego potrzebujesz i zapewnia dobry obraz.

Kwestia 3D - jest to ciekawa sprawa ale właśnie, po naprawdę chwili się nudzi. Sam nie korzystam z tego.

Jeżeli zaś chodzi o rozmiar - większy byłby lepszym wyborem, ale budżet znacznie ogranicza możliwości.

• #4 26 Lis 2013 09:04
    sobiech_polska
    Poziom 23  

Wyżej zaproponowany Philips i Panasonic jest zupełnie nieopłacalny, gdy się weźmie pod uwagę warunki w jakich ma być wykorzystywany telewizor. Poza tym, Panasonic to ok. 2600 zł, a Philips jeszcze więcej.

@klobukos - gdybyś mógł dopłacić 200 zł, to już lepiej wziąć plazmę Panasonica P42ST60E za 2500 zł. Niestety, ale cena telewizora wykracza nieco ponad budżet, a sam telewizor nie posiada funkcji nagrywania na USB, ale jakość obrazu jest nieporównywalnie lepsza niż w tym cukierkowym Samsungu.

• #5 27 Lis 2013 00:21
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Panasonic 42ST60 świeci super - ale oczywiście to jest plazma Panasonica.
    W przecież obcowanie dotychczasowe z telewizorem LCD LED musiało swoje zrobić.
    Nasłonecznienie pomieszczenia też.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme