Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Router Huawei e5776 LTE - Niestabilny zasięg 3g

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieć Internet - Dostęp -> Router Huawei e5776 LTE - Niestabilny zasięg 3g
Autor
Wiadomość
sebo001
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Maków Maz

Post#1 Post autora tematu 25 Lis 2013 16:06   

Router Huawei e5776 LTE - Niestabilny zasięg 3g

Witam. Mam problem z routerem od Plusa Huawei e5776. Mianowicie router ten bardzo często gubi zasięg. Tzn. gdy leży w jednym miejscu to czasem mam pełen zasięg 3g, czasem 1 kreskę LTE a czasem wogóle brak zasięgu. W innej części domu gdy leży w jednym miejscu przy oknie zasięg jest stabilny ale niestety gdy tam leży nie mogę korzystać z internetu w swoim pokoju ze względu na słaby zasięg wifi. Posiadam antenę zewnętrzną ale nie używam jej z tego powodu, że wejście antenowe jest bardzo delikatne a musiał bym często ją rozłączać ze względu na słaby zasięg wifi w innych częściach domu. Chciałbym się dowiedzieć czym to jest spowodowane i czy da się jakoś ustabilizować zasięg bądź zwiększyć zasięg wifi. Mieszkam w okolicy Makowa Mazowieckiego około 5 km od nadajnika LTE. Mam nadzieję, że temat w dobrym dziale.
Powrót do góry

mbo
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Dębniaki

Post#2 25 Lis 2013 16:34   

Re: Router Huawei e5776 LTE - Niestabilny zasięg 3g

Musisz wybrać:
- router zostaje gdzie jest dobry zasięg 3G i dostawiasz dodatkowy AP dla WiFi
- router jest w miejscu gdzie WiFI ma dobry zasięg i podłączona antena zewnętrzna 3G
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lis 2013 16:34   

Powrót do góry

sebo001
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 25 Lis 2013 16:43   

a możesz przybliżyć mi bardziej tą pierwszą opcję?
Powrót do góry

matek451
Poziom 22
Poziom 22

Post#4 25 Lis 2013 17:42   

Jaką masz antenę zewnętrzną, korzystasz z 3G czy LTE. Wybierając router MiFi trzeba zawsze liczyć sie ze słabym WiFi. Taki urok tych urzadzeń, które raczej nie nadają się do zastosowań stacjonarnych i pracy ciągłej. Trzeba było wybrać router stacjonarny z wbudowanym modemem lub zestaw Router+modem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Lis 2013 17:42   

Powrót do góry

sebo001
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 Post autora tematu 26 Lis 2013 09:55   

Antena dookólna. Głównie korzystam z 3g ale czasem złapie LTE. Szkoda, że wcześniej nie wiedziałem nic na temat takich routerów. Nie rozumiem tylko co ma wpływ na to, że w tym samym miejscu może być pełen zasięg a za kilka godzin nie być go w ogóle. Rozumiem gdyby to była różnica jednej kreski ale z pełnego do zera? To jest normalne? Dodam, że przez jakiś pierwszy miesiąc nie było takich problemów a potem musiałem biegać po całym pokoju i szukać zasięgu. Gdy znalazłem przez jakiś czas był pełen a od jakiegoś tygodnia w tym miejscu raz jest pełen, raz jedna kreska a raz w ogóle. W innych częściach pokoju czasami znajdzie się jedna, dwie kreski ale jest to bardzo niestabilny zasięg. W dodatku nawet centymetr gra rolę. Czasami znajdzie kilka kresek zasięgu ale w miejscu w którym musiał bym go trzymać ręką ponieważ nie ma go gdzie położyć
Powrót do góry

matek451
Poziom 22
Poziom 22

Post#6 26 Lis 2013 10:38   

Jezeli jesteś w zasięgu LTE ( ,lapiesz go czasami na tej badziewnej pseudoantenie) to warto by kupić porządną antenę kierunkowa do LTE aby poprawić sygnał i ustabilizować połączenie.Na dystansie 5km od BTS-a jest to możliwe. Wówczas umieścisz E-5776 w miejscu najlepszego zasięgu WiFi.Takie bieganie nie ma sensu. Na zasięg wpływ ma wiele czynników. WiFi ogólnie nie jest mocna stroną routerów MiFi. W celu pokrycia zasięgiem całego domu warto pomyśleć o dodatkowym urządzeniu rozszerzającym zasięg WiFi. Wyboru nie masz wielkiego ewentualnie repeater lub zestaw AP Client+ AP( w jednym urządzeniu to G.DUO).
Powrót do góry

sebo001
Poziom 9
Poziom 9

Post#7 Post autora tematu 26 Lis 2013 11:27   

LTE łapię bez anteny niestety nie zawsze. Anteny w ogóle nie używam z obawy o delikatne wejście do niej w routerze. (zniszczyłem tak stary modem). Myślę że ten dodatkowy AP byłby dobrym rozwiązaniem ale czy nie zwolni mi on transferu? Dodam, że jeśli router leży w centrum mieszkania to na laptopach net hula nawet dobrze, gorzej jest z xboxem, (często rozłącza).
Powrót do góry

matek451
Poziom 22
Poziom 22

Post#8 26 Lis 2013 11:50   

Jesteś w zasięgu LTE i nie korzystasz z niego? Na dobrej antenie kierunkowej miałbyś lepsze transfery oraz ping( gry na Xboxie). Modem z anteną umieszczasz w jednym miejscu,na stałe to nie uszkodzisz gniazda antenowego. Dalszy zasięg zapewnia ci dodatkowy AP. Przy wyborze anteny kierowałeś się podobna wiedzą co wybierając router. Stad kupiłes dookólną, co to za antena ?
Powrót do góry

sebo001
Poziom 9
Poziom 9

Post#9 Post autora tematu 28 Lis 2013 10:58   

Antenę dookólną kupiłem wcześniej do modemu ponieważ miałem słaby zasięg a na tej antenie był pełen. Jest to zwykły bat za 60zł. Niestety w modemie urwało się gniazdo od anteny i modem całkowicie stracił zasięg, dlatego byłem zmuszony przedłużyć umowę z plusem ponieważ nie miałem internetu więc zależało mi na czasie a w plusie mieli tylko taki router. Żebym wiedział o tym routerze wtedy tyle co teraz to poczekał bym aż będą mieli jakiś stacjonarny. A jaki AP byś mi polecił?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lis 2013 10:58   

Powrót do góry

matek451
Poziom 22
Poziom 22

Post#10 28 Lis 2013 12:04   

Nie kupiłeś porządnej anteny tylko bacik , który przeniósł miejsce poboru sygnału na zewnątrz. stąd poprawa zasięgu (na zewnatrz poziom sygnału jest dużo większy niż w domu.) Podstawa w twoim przypadku jest ustabilizowanie zasięgu 3G/LTE. Jeśli LTE działa na tej nibyantenie to proponuję ja wykorzystać do E-5776. O ile pasuje wtyk antenowy, bo do E-5776 jest TS-9. Jesli miałeś z CRC9( większośc modemów Huawei) to nie będzie pasował. Ewentualnie jesli chcesz korzystać z LTE to rozważ zakup anteny kierunkowej na 1800MHz. Poczytaj o rozszerzeniu zasiegu WiFi http://tplink-forum.pl/domowe-sieci-komputerowe/zwiekszenie-zasiegu-sieci-bezprzewodoej-w-domu-lub-mieszkaniu/ W twoim przypadku repeater lub lepiej zestaw APClient+ AP( rozwiązanie na dwóch radiach) lub G.DUO. Na przyszłość warto zajrzeć na fora i popytać aby nie kupować pseudoanten czy niewłaściwego sprzętu. Podaj budżet jakim dysponujesz.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieć Internet - Dostęp -> Router Huawei e5776 LTE - Niestabilny zasięg 3g
Strona 1 z 1