Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

HTC 8S - płyta główna nagrzewa się

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Początkujący -> HTC 8S - płyta główna nagrzewa się
Autor
Wiadomość
QooQoo
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: wrocław

Post#31 27 Lis 2013 23:27   

Re: HTC 8S - płyta główna nagrzewa się

tak.. wlasnie sie laduje... juz swieci caly czas przy ladowarce.. telefon niby zachowuje sie jako sprawny... napewno to wina tego wyswietlacza... nie ma bata.... skoro sie znasz to moze powiesz mi po co jest na wyswietlaczu tasma ktora sie przykleja do korpusu?
Powrót do góry

OlekMTG
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Warszawa

Post#32 27 Lis 2013 23:37   

Niezbyt kojarze o co dokładnie Ci chodzi. Masz zdjęcie?
Powrót do góry

QooQoo
Poziom 8
Poziom 8

Post#33 27 Lis 2013 23:39   

http://www.emobilen.pl/product/image/293...s-windows-phone-w-kolorze-niebieskim.jpg to po prawej.. wiec to idzie z digitizera-.- ale po co to przyklejac? jeszcze nigdy nie widzialem w zadnym telefonie...
Powrót do góry

rbkrider
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Lubin

Post#34 Post autora tematu 27 Lis 2013 23:42   

OlekMTG, sprawdziłem płytę w sposób jaki zaproponowałeś. Nie nagrzewa się. :) Poza tym starałem się ostrożnie ją wyciągnąć z korpusu, więc raczej nie powinno powstać żadne mikro pęknięcie. Miernika nie posiadam, więc wartości niestety nie sprawdzę. Powiem Ci, że po podłączeniu nowego dotyku i LCD przykładając ucho do płyty głównej słyszałem dźwięki o pewnych częstotliwościach KHz, a'la tv kineskopowy, ale bardzo cichutko.

Co do migającej diody to OlekMTG ma rację, masz wyczerpaną baterię. :)

Dodano po 58 [sekundy]:

QooQoo napisał:
http://www.emobilen.pl/product/image/2937/tasmy-do-wpiecia-wyswietlacz-dotyk-szybka-digitizer-do-telefonu-htc-8s-windows-phone-w-kolorze-niebieskim.jpg to po prawej.. wiec to idzie z digitizera-.- ale po co to przyklejac? jeszcze nigdy nie widzialem w zadnym telefonie...

Moim zdaniem to jest masa, ale całą prawdę odnajdziemy na schemacie. :)
Powrót do góry

QooQoo
Poziom 8
Poziom 8

Post#35 27 Lis 2013 23:44   

podlaczyl bym jeszcze raz ten lcd na golo... ale wtedy bym nie podlaczyl wlasnie tej tasiemki przyjlejanej.. tez myslalem ze masa dlatego nie chce zepsuc:D
Powrót do góry

OlekMTG
Poziom 22
Poziom 22

Post#36 27 Lis 2013 23:45   

Na schemacie nic nie odnajdziesz bo nie jest dostępny publicznie ;). Ale masz racje, to jest masa.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Lis 2013 23:45   

Powrót do góry

QooQoo
Poziom 8
Poziom 8

Post#37 27 Lis 2013 23:46   

wiec nie podlaczac bez tej masy ?:D
Powrót do góry

rbkrider
Poziom 9
Poziom 9

Post#38 Post autora tematu 27 Lis 2013 23:47   

Masz rację, OlekMTG, trudno o takie skarby. :) Przyznam, że nie widziałem jeszcze masy w tak widocznym miejscu. Ten telefon jest jednocześnie prosty i skomplikowany! ;)
Powrót do góry

OlekMTG
Poziom 22
Poziom 22

Post#39 27 Lis 2013 23:48   

Po to jest żeby była podłączona :)
Powrót do góry

rbkrider
Poziom 9
Poziom 9

Post#40 Post autora tematu 27 Lis 2013 23:49   

OlekMTG, skoro po podłączeniu baterii do gołej płyty nie dzieje się nic, to werdykt jest chyba słuszny, prawda? ;)
Powrót do góry

QooQoo
Poziom 8
Poziom 8

Post#41 27 Lis 2013 23:49   

no dobra.. czekam na drugi lcd ... dzieki.. tym razem wlacze telefon dopiero jak go skrece ;p
Powrót do góry

rbkrider
Poziom 9
Poziom 9

Post#42 Post autora tematu 27 Lis 2013 23:53   

QooQoo, myślę, że tym razem będzie ok. Uważaj na wszystkie taśmy flex, które łączą się z płytą główną. :)
Powrót do góry

QooQoo
Poziom 8
Poziom 8

Post#43 28 Lis 2013 00:01   

wiem wiem.. mam nadzieje ze bedzie dobrze;) to do jutra.. mam nadzieje ze juz jutro dojdzie
Powrót do góry

rbkrider
Poziom 9
Poziom 9

Post#44 Post autora tematu 28 Lis 2013 00:02   

Jasne, w razie czego spotykamy się tutaj. :D Do jutra!
Powrót do góry

QooQoo
Poziom 8
Poziom 8

Post#45 28 Lis 2013 16:55   

skrecilem telefon.. na poczatku sie wkurzylem bo nic nie bylo widac... teraz niby wszystko w nim dziala... ale sa cieple przyciski i bateria.. niewiem czy to tak ma byc...

Dodano po 10 [minuty]:

te wyswietlacze to jakis szajs! lekko dociskam i juz sie jakis kolor robi! nie da sie zalozyc tylnej obudowy bo ekran swiruje...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lis 2013 16:55   

Powrót do góry

rbkrider
Poziom 9
Poziom 9

Post#46 Post autora tematu 28 Lis 2013 16:59   

W takim razie mają jakąś wadę fabryczną. Jak wrócę do domu postaram się jak najszybciej zamontować dotyk i zdam Wam relacje.

Edit:
QooQoo, bateria nagrzewa się sama z siebie czy ciepło idące od radiatora ją tak rozgrzewa?
Powrót do góry

QooQoo
Poziom 8
Poziom 8

Post#47 28 Lis 2013 17:12   

sama z siebie.. ale to nei zawsze.. raz sie nagrzewa raz nie... teraz juz w ogole nie dziala ekran... nie ogarniam tego...
Powrót do góry

rbkrider
Poziom 9
Poziom 9

Post#48 Post autora tematu 28 Lis 2013 17:46   

Wow, skoro bateria się nagrzewa to sprawdź miernikiem, tak jak to opisał OlekMTG. Bateria nie powinna się grzać. Może uszkodziłeś tasiemkę? Upewnij się czy to na pewno bateria, a nie blaszka na płycie głównej. :)
Powrót do góry

QooQoo
Poziom 8
Poziom 8

Post#49 28 Lis 2013 17:53   

w dupie mam juz ten tel.. nic nie uszkodzilem na 100% chcesz to moge ci odsprzedac ten telefon... napewno wina wyswietlacza..

Dodano po 14 [sekundy]:

obadalem to juz
Powrót do góry

rbkrider
Poziom 9
Poziom 9

Post#50 Post autora tematu 28 Lis 2013 18:05   

Ile za niego chcesz? Jestem w piątek wieczór we Wrocku. :P
Powrót do góry

QooQoo
Poziom 8
Poziom 8

Post#51 28 Lis 2013 19:01   

za tyle co kupilem moge ci dac.. te 80zl jak chcesz to bierz.. jak nie to wystawie na allegro za 100zl i pojdzie raczej... telefon jest sprawny.. nic nie uszkodzilem... tasma od klawiszy tez sprawna bo swiecily mi... tylko te wyswietlacze sa jakies felerne.. nie kupuj od niego..

Dodano po 17 [minuty]:

szkoda ze swoj stary ekran polamalem.. podlaczylem teraz ten swoj stary.. ale go zginalem w pol i swieci tylko na bialo.. ale chociaz swieci ! i nie grzeje telefonu... jak go chcesz to moge ci go jutro sprzedac.. jak nei to spobuje kupic od kogos jeszcze innego w poniedzialek...

Dodano po 12 [minuty]:

wszystko jasne.. podlaczylem sam wyswietlacz bez digitizera bo go juz wywalilem gdyz sie pokruszyl... wsadzilem karte sim zadzwonilem na nia i telefon dzwoni.. tylko nie ma jak odebrac bo nie masz dotyku... sprawa wyjasniona w 1000% koles ma trefny towar...
Powrót do góry

OlekMTG
Poziom 22
Poziom 22

Post#52 28 Lis 2013 19:20   

I masz odpowiedź dlaczego powinno kupować się ORYGINALNE części. Co nie zmienia faktu że po upadkach ten model ma bardzo często problemy z włączaniem się i wyświetlaniem - ale to już inny temat.
Powrót do góry

karol251991
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Lublin

Post#53 28 Lis 2013 19:53   

Witam Kolegów. Ode mnie kupiliście te LCD na allegro. Zainteresowałem się tym temat na tyle, że aż założyłem sobie specjalnie konto na elektrodzie;) Sprawa wygląda dosyć dziwnie, bo na ponad 100 sprzedanych mam problem z dwoma, co więcej, problem jest ten sam, czyli płyty glówne się nagrzewają. Obydwu Panom wysłałem nowe LCD, jeden z Panów już założył i problem podobno jest ten sam, czyli szanse na to że wina leży po stronie LCD jest co raz mniejsza, zwrociłem mu pieniądze wraz z kosztami transportu, jednak jeśli się okaże zee to nie LCD, a dokladnie je sprawdze po otrzymaniu, będę sie domagał zwrotow kosztów wysyłki, dla zasady, bo nie lubie jak ktoś mie na forach oczernia że handluje bublem;) Drugiemu koledze wysłałem LCD które osobiście sprawdzałem na telefonie który specjalnie został rozebrany by mógł posprawdzać wszystkie LCD, dzisiaj dodatkowo sprawdziłem 10 sztuk z ciekawośći bo ta sprawa nie daje mi spokoju i wszystko z nimi jest ok, każdy wyświetlacz sieedzial w telefonie od kilku do kilkudziesięciu minut z podłączoną ładowarką i baterią. Czekam teraz na wieści od drugiego Pana, mam nadzieje ze macie racje i wadliwe są LCD, bo nie życze uszkodzonych płyt głównych. Nurtuje mnie jeszcze pytanie, i kieruje je do bardziej doświadczonych serwisantów, czy istnieje opcja, że w obu przypadkach ktoś wcześnei wpiął na siłę wyświetlacz i pod wpływem nacisku ktoraś blaszka mogła podgiąć się tak, że każdy inny LCD będzie powodował zwarcie?? z gory dzieki za odpowiedż, i mimo wszystko polecam się na przyszłość jesli chodzi o sprzedaż LCD do telefonów;) Pozdrawiam!
Powrót do góry

QooQoo
Poziom 8
Poziom 8

Post#54 28 Lis 2013 20:02   

moj telefon nigdy wczesniej nie byl rozebrany.. byl orginalnie zaplombowany.. skoro sprawdzam moj lcd i dziala dobrze bez zadnych gasniec itp.. pojde dla ciebie z ciekawosci do sklepu kolo mnie i sprawdze wyswietlacz ktory u nich kosztuje nowy 265zl...

Dodano po 4 [minuty]:

po dwa z tego co widzialem na aukcji napisales ze jest orginalny.. a ja widzialem ze ktos je kleil.. ze kupowal osobno szybke i wyswietlacz... wiec orginal to chyba nie jest...
Powrót do góry

karol251991
Poziom 2
Poziom 2

Post#55 28 Lis 2013 20:11   

Okaże się najpóżniej w poniedziałek, jak ottrzymam odesłane LCD. Pozdrawiam!
Powrót do góry

QooQoo
Poziom 8
Poziom 8

Post#56 28 Lis 2013 20:12   

spoko. ja jutro specjalnie pojde do sklepu! jak bedzie dzialac to nawet go kupie i zrobie zdjecie...
Powrót do góry

karol251991
Poziom 2
Poziom 2

Post#57 28 Lis 2013 20:16   

I tak w to nie uwierze, że kupisz ten wyświetlacz, bo w rozmowie telefonicznej bardzo przeżywałeś kwestie zwrotu kosztów transportu (17zł w dwie strony), więc nie uwierze ze kupisz LCD za 265zł, chcąc sprzedac telefon za 80zł. Chyba że zrobisz dodatkowo skan rachunku, wtedy może w to uwierze. Ale szacun za pomysl;) Pzdr!
Powrót do góry

QooQoo
Poziom 8
Poziom 8

Post#58 28 Lis 2013 20:21   

nospoko zrobie.. znajde jak najtaniej we wroclawiu.. a co mialem za darmo placic za transport skoro przez tydzien nie mam dalej zrobionego telefonu? chcialem sprzedac za 80 bo mam juz go dosyc... juz widze ze na tkom.pl maja za 210zl... wiec taniej jeszcze niz w tym drugim sklepie..i tam maja na 100% orginalne ;) a twoje raczej nie sa... ale nie wiem na 100% wiec nie bede robic ci antyreklamy... skoro twierdzisz ze sa to ok.. ja tylko mowie jak mi sie wydaje.. ;) ale telefon na 100% mam sprawny.... chodzi teraz caly czas ze starym ekranem i nic sie nie grzeje..
Powrót do góry

karol251991
Poziom 2
Poziom 2

Post#59 28 Lis 2013 20:23   

Ok, kup ten za 210zł, i porównasz do mojego. Gwarantuje Ci ze wyszły z tej samej fabryki;) Pzdr
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lis 2013 20:23   

Powrót do góry

rbkrider
Poziom 9
Poziom 9

Post#60 Post autora tematu 28 Lis 2013 20:41   

Panowie, proszę bez kłótnie! :) Powiem tak, zamontowałem nowy wyświetlacz od Pana Karola. W tej chwili telefon działa normalnie. Mam nadzieję, że będzie tak przez cały czas. Po prostu z fabryki wyszła wadliwa seria i tyle. Nikt nie jest winny, złośliwość rzeczy martwych. :)

Panu Karolowi dziękuję za rzetelne podejście do tematu. :)
QooQoo - wyślę Ci na priv mój nr tel, biorę ten telefon.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Początkujący -> HTC 8S - płyta główna nagrzewa się
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  123  Następny