Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki 37 lub 39 cali? Typy podane w linkach.

defol 30 Lis 2013 18:12 2409 18
  • #1 30 Lis 2013 18:12
    defol
    Poziom 19  

Potrzebuję kupić niedługo TV do pokoju 25m2. TV będzie oddalony jakieś 3.5 metra od miejsca gdzie będę siedział. Głównie oglądał będę filmy, zdjęcia z wyjazdów i koncerty-podłączenie zewnętrznego wzmacniacza z kolumnami. Ważne żeby był Full HD i myślę, że dużym plusem będzie dla mnie możliwość po Wi Fi puszczania koncertów z komputera jeśli to ma działać tak jak sobie to wyobrażam :) Oto moje typy.
    SAMSUNG UE39F5000
    LG 39LN5400
    SHARP LC-39LD145V
    PHILIPS 39PFL3008

i z WI FI

PHILIPS 39PFL3208
    SHARP LC-39LE350V-WH
    PANASONIC TX-L39E6E

Proszę o wskazówki, porady. Z góry dziękuję.

• #3 30 Lis 2013 20:06
    defol
    Poziom 19  

Dziękuję za info. Jedna rzecz nie podoba mi się w tym Panasonicu. W sklepie był jakiś obraz puszczony z blueraya Samsunga na kilka telewizorów i przy dynamicznym obrazie-przejeżdżający kolarze-kolarze nie poruszali się płynnie. Jakby się zacinąło delikatnie...Sprzedawca poinformował, że dlatego iż to nie jest 100Hz a 50Hz a Panasonic ma programowo podciągnięte do 100Hz. Sharp 350V tutaj był znacznie lepszy. Jak działa Wi Fi w takich telewizorach? Mogę wysyłać bezprzewodowo do tv z laptopa sygnał, który płynnie i bez zacięć będzie wyświetlany? Używam Appla czy bęzie to działać.

• #4 30 Lis 2013 22:39
    Trabi
    Poziom 36  

defol napisał:
    przy dynamicznym obrazie-przejeżdżający kolarze-kolarze nie poruszali się płynnie. Jakby się zacinąło delikatnie.

To można ustawić w menu; widocznie było wyłączone albo ustawione na małą płynność. Nie patrz na jakość obrazu w sklepach, bo tam zawsze (!) TV są ustawione w tryb DEMO czyli: ostro, kontrastowo i kolorowo. Nijak ma się to do normalnego oglądania. Niech Ci da pilota żebyś mógł sam sobie poregulować i zobaczyć co TV potrafi. Panasonic to bardzo dobry wybór.
    defol napisał:
    Jak działa Wi Fi w takich telewizorach? Mogę wysyłać bezprzewodowo do tv z laptopa sygnał, który płynnie i bez zacięć będzie wyświetlany?

Działa jako odbiornik sygnału. Wysyłać możesz, ale co do płynności, zależy to od wielu czynników. Jak myślisz o przesyłaniu filmów HD poprzez WiFi z laptopa na TV, to się zawiedziesz. Nie wyrobi z taką ilością danych i będzie ciął. Ale filmy w SD - powinny iść płynnie. Z laptopa na TV lepiej przesyłać kablem po HDMI niż kombinować z siecią.

Aha, Panasonic nie nagrywa na dyskach pod USB materiału który leci w TV. Dla niektórych to wada. Dla mnie nie.

• #5 01 Gru 2013 10:33
    defol
    Poziom 19  

Dzięki za odpowiedź.
    No właśnie, jak jest z tym nagrywaniem na USB. Widzę, że Sharp to posiada. Czyli co? Mogę nagrać np. cały koncert, który właśnie oglądam? Rozumiem, że normalnie odbywa się to w czasie rzeczywistym 1:1? Porównam sobie jeszcze raz Panasonica i Sharpa jeśli chodzi o obraz. Pozdrawiam

• #6 01 Gru 2013 18:01
    Trabi
    Poziom 36  

defol napisał:
    No właśnie, jak jest z tym nagrywaniem na USB.

Panasonic tego nie umożliwia. Znaczy się nie znaczy to że nie można nagrywać, można ale nie na USB.
    W pilocie są przyciski do sterowania nagrywaniem, ale nie działają one na USB tylko na nagrywarkę podłączona przez SCART do TV. Nagrywarka musi być również f-my Panasonic i mieć funkcję 'vLink' (mają ją wszystkie aktualne nagrywarki Panasonica), wówczas TV potrafi sam sterować nagrywarką. Wciskasz REC na pilocie TV, i nagrywarka włącza się sama, TV sam ustawia na nagrywarce kanał który aktualnie oglądasz i zaczyna nagrywać. Co ciekawe - w tym czasie możesz przełączyć kanał TV na inny i oglądać co innego, a nagrywarka nadal nagrywa to co poprzednio oglądałeś.
    Ja tak właśnie używam nagrywarki i nie widzę potrzeby posiadania możliwości nagrywania na USB żeby cokolwiek uwiecznić.

• #8 04 Gru 2013 15:11
    defol
    Poziom 19  

Byłem wczoraj po pracy w sklepie. Fakt, że Sharp i Panasonic nie stały obok siebie ale obraz jednak bardziej podoba mi się z Sharpa. Bardziej naturalny, chyba bo Panasonic stał bliżej okien niestety. Oba z tego co sprzedawca mówił ustawione były na normalny obraz i parametrami ustawione kontrast na 80, jasność na 60, ostrość na 50, jasność podświetlenia na 80, tak ustawiają wszystkie tv. W Sharpie obraz bardziej chłodny, mdły (nie mylić z nieostrym) ale wg mnie bardziej naturalny. Jeszcze pobawię się pilotami jak sprzedawca mi umożliwi zabawę ustawieniami.
    Druga sprawa. Sprzedawca powiedział, że warto kupić tv 3D nawet gdy 3D nie będzie się używać a to z racji tego, że takie tv mają mocniejsze procesory i lepiej obrabiają obraz, chodzi głównie o płynność. Prawda czy mit?
    Trzecia sprawa. Sprzedawca pokazywał mi jeden z modeli Samsunga, chyba 6500 i miał fajną opcję. Wzornik czerni czy coś takiego. Pokazał mi jak to działa. Puścił filmik z samochodem z ciemnymi szybami i tam widziałem tylko ciemne szyby-ładna, mocna czerń. Potem włączył wzornik czerni i na ekranie pokazały się na czarnym tle kwadraty od lewej najjaśniejsze. Po prawej stronie tych kwadratów już nie było widać bo były czarne na czarnym tle. Sprzedawca ustawił inne odwzorowanie czerni w czerni, włączył znowu film z samochodem i za ciemnymi szybami można było dostrzec twarz kierowcy. Bardzo fajna funkcja.

• #9 05 Gru 2013 17:54
    defol
    Poziom 19  

A co powiecie na Sharpa LC-39LE650V? Pobawiłem się nim dziś w sklepie. Obraz mi odpowiada tylko dokupić trzeba jakiś adapter dodatkowy na internetu. Macie doświadczenia jak on współpracuje z dyskiem zewnętrznym 500GB?

• #10 05 Gru 2013 22:13
    Trabi
    Poziom 36  

Nie trzeba, ale możesz. Dowiedz się, czy ten "adapter" (czyli pewnie chodzi o moduł WiFi) jest do dostania i jaka ma cenę. Bo tu może być "pies pogrzebany". Ja tak się "uziemiłem" z kamerą do Skype w TV - cena kilku stów za kamerkę internetową jest zaporowa. A innej nie podepnę. Ale nie narzekam, TV jest świetny :)

• #11 05 Gru 2013 22:21
    defol
    Poziom 19  

Ty masz E6E? Na moje oko Sharp 650 wypadł lepiej niż E6E jeśli chodzi o obraz. Może dlatego że ma matrycę normatywną 100Hz. Ale dla każdego co innego. Podpytam o adapter :) Nie potrzebne mi tylko 3D jeśli w ogóle zdecyduję się na tego Sharpa. Zastanawiam się też czy dokupić gwarancję na 5 lat.

• #12 06 Gru 2013 12:03
    Trabi
    Poziom 36  

defol napisał:
    Ty masz E6E?

Nie, mam poprzedni model, z 2012 r. - ET5E, 37".
    Co do 3D - jak nie jesteś miłośnikiem takiego obrazu, to faktycznie nie ma sensu ładować się w 3D. W przeciwnym wypadku - efekt super. Wrażenia także :)

TUTAJ jest mój opis ET5E po zakupie. Możesz przejrzeć temat.

• #13 07 Gru 2013 16:57
    defol
    Poziom 19  

3D właśnie nie potrzebne mi wcale. Ale 650-tka Sharpa naprawdę ma super obraz. Żeby nie miała 3D to bym brał na 100% bo nie chcę płacić za coś czego nie będę używał. Matryca w tym Sharpie 100Hz i to jednak widać od razu na pierwszy rzut oka.

• #14 24 Kwi 2014 15:11
    defol
    Poziom 19  

Kupiłem Sharpa LC-39LE752V w styczniu. Jestem bardzo zadowolony z obrazu. Matryca 100Hz to jednak jest to. Był mały problem z rozjeżdżaniem się głosu i obrazu ale po pobraniu najnowszego oprogramowania jest ok.

• #16 24 Kwi 2014 15:25
    defol
    Poziom 19  

Już kupiłem Sharpa i jestem bardzo zadowolony. Obraz z Sony nie podoba mi się, podobny jest do obrazu Samsunga.

• #17 24 Kwi 2014 15:29
    MrBartt
    Poziom 8  

zależy jak kto lubi. Ja kupiłem w tym sklepie Sony 46 cali i już się nie mogę doczekać do Mistrzostw Świata (liga mistrzów wygląda... oszałamiająco tylko jeszcze żeby mecze były na poziomie)

• #18 24 Kwi 2014 15:34
    defol
    Poziom 19  

Ten Sony ma matrycę 50Hz podciąganą do 100Hz za pomocą Motionflow XR. Sharp natomiast ma prawdziwą matrycę 100Hz i tego nie oszukasz, widać to gołym okiem przewagę takiej matrycy.

• #19 28 Kwi 2014 18:16
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dokładnie - Sharp jako jedyny w tej klasie ma matrycę natywną 100 Hz.
    I żadne inne teorie ble ble be tego nie zmienią.
    Żadne sztuczne 100Hz nie da w połowie tego wyniku.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME