Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumna tonsil modyfikacja na subwoofer

Ecoradar 02 Gru 2013 19:45 948 2
  • #1 02 Gru 2013 19:45
    Ecoradar
    Poziom 2  

Witam wszystkich użytkowników forum.
    Piszę nowy temat bo wątpię żebym znalazł podobną kombinację do mojej.

Wzmacniacz SONY TA-AX360 2X50W

Czy mogę coś ulepszyć aby zamieniona kolumna głośnikowa 3-drożna posłużyła jako subwoofer?
    Głośnik jaki tam siedzi to tonsil GDN 25/40/3 40w 8ohm z wymienioną membraną,
    dziura po głośniku średnio-tonowym dokładnie zaślepiona, dziura po wysoko-tonowym zamieniona na wylot powietrza. Wszystko obite i wygłuszone gąbką.

Pod ten wzmacniacz podłączone 2 takie zestawy (średnio i wysoko tonowe w osobnych małych kolumnach), być może jest za słaby? (jaki polecacie?)

Gra to dobrze, jednak słuchając oryginalnych aktywnych subwooferów zastanawiam się czy nie dałoby się ulepszyć mojego sprzętu, nie koniecznie pod względem głośności ale jakości basu.

Kolejne pytanie- czy jeśli słychać w tym głośniku oprócz basu ciche dźwięki muzyki pozostałych zakresów czy dobrze jest zwojnica podłączona?

Proszę o porady co jeszcze mógłbym zrobić żeby niskie dźwięki były głębsze, bo wydaje mi się że dębowa kolumna stanowi dobrą podstawę do stworzenia dobrego subwoofera.

Załączyłem parę zdjęć żeby lepiej zobrazować sprawę:
    Kolumna tonsil modyfikacja na subwoofer Kolumna tonsil modyfikacja na subwoofer Kolumna tonsil modyfikacja na subwoofer Kolumna tonsil modyfikacja na subwoofer Kolumna tonsil modyfikacja na subwoofer Kolumna tonsil modyfikacja na subwoofer Kolumna tonsil modyfikacja na subwoofer

Pozdrawiam!!!

• #2 02 Gru 2013 23:34
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Ecoradar napisał:

Głośnik jaki tam siedzi to tonsil GDN 25/40/3 40w 8ohm z wymienioną membraną,
    Zatem nie mamy zielonego pojęcia co to za głośnik. Może mieć w zasadzie dowolne parametry.
    Ecoradar napisał:
    czy nie dałoby się ulepszyć mojego sprzętu, nie koniecznie pod względem głośności ale jakości basu.
    Stosując głośnik o znanych parametrach w dobrze obliczonej obudowie.
    Ecoradar napisał:

Kolejne pytanie- czy jeśli słychać w tym głośniku oprócz basu ciche dźwięki muzyki pozostałych zakresów czy dobrze jest zwojnica podłączona?
    Zwrotnica oryginalna z zestawów? Jeśli tak, to filtrowanie jest dość wysoko. W subwooferach stosuje się filtry aktywne.
    Ecoradar napisał:
    wydaje mi się że dębowa kolumna stanowi dobrą podstawę do stworzenia dobrego subwoofera.
    Mylisz się. Dużo łatwiej jest zaprojektować obudową dla konkretnego głośnika od nowa, niż przerabiać starą paczkę.

• #3 03 Gru 2013 17:43
    Ecoradar
    Poziom 2  

Czyli wiem że nic nie wiem:)
    Dzięki i pozdrawiam!

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME