Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Lenovo G580 jak wymienić HDD na SSD

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Lenovo G580 jak wymienić HDD na SSD
Autor
Wiadomość
Abmmarcin
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Uć

Post#1 Post autora tematu 03 Gru 2013 12:37   

Re: Lenovo G580 jak wymienić HDD na SSD

Witam Serdecznie,
Potrzebuje pomocy przy wymianie dysku HDD na dysk SSD. Zupełnie nie wiem jak się za to zabrać, nigdy tego nie robiłem.

Krótka specyfikacja notebooka:
Lenovo G580 / i7 / Intel HM76 Chipset

Wymiana z :
HDD 1 TB 5400 rpm

na:
ADATA SSD XPG SX900 128GB 2,5'' 555/530MBs 90K IOPS

Jak się do tego zabrać, jak zrobić to tak by nie stracić licencji Windowsa 8?

+ pytanie dodatkowe:
Czy na dysku HDD mogę bezpiecznie pozostawić dane?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Gru 2013 12:37   

Powrót do góry

jowyma
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Wieliczka

Post#2 03 Gru 2013 13:16   

Dysk ssd ma być zamieniony za talerzowy, czy też ma być wyjęta nagrywarka dvd i włożony w specjalnej szufladzie drugi dysk.
Lenovo G580 jak wymienić HDD na SSD
Jeżeli podmiana to proszę najpierw programem np. Magic Jelly Beans odczytać klucze do licencjonowanych programów i je odinstalować (część sprzedawców zbiera takie informacje, ulatwia to reinstalację na nowym dysku). Proszę zaopatrzyć się w płyty instalacyjne do oprogramowania i zainstalować wszystko od nowa na dysku ssd.
Przy dołożeniu dysku w sumie wygląda to tak samo.
Co do Windowsa to gdyby były problemy z aktywacją to proszę zadzwonić do firmy Microsoft Polska (wykonać aktywację przez telefon).
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Gru 2013 13:16   

Powrót do góry

Abmmarcin
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Uć

Post#3 Post autora tematu 03 Gru 2013 13:39   

Dysk ma zastąpić HDD, choć rozwiązanie zamiast nagrywarki wydaje się jeszcze fajniejsze. Tyle, że co do niego mam dwie wątpliwości. Komputer jest standardową 15' więc pytanie, czy nie będzie się nadmiernie grzać? A dwa, jak to zrobić by nie utracić gwarancji??

Na razie może bez zbyt wielkich komplikacji... ;) Pozostanę na wymianie dysku HDD/SSD, nagrywarki nie ruszam.

Aktualnie jestem na etapie tego, że pozyskałem klucz systemu. Jest on zainstalowany jako "OEM Media".

Co z danymi? Czy bezpieczniej by było aby dane przerzucić gdzieś na inny komputer? Czy jeżeli są one na innej partycji niż systemowa, to czy ich nie utracę?

Jedynym zdaniem: Co dalej? ;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Gru 2013 13:39   

Powrót do góry

jowyma
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Wieliczka

Post#4 03 Gru 2013 17:48   

Dane będą normalnie widoczne, warto może kupić albo czytnik dysków twardych albo obudowę na wyjmowany hdd, aby tylko podpiąć przez USB i mieć dostęp do danych (bo jakoś się trzeba do dysku podłączyć jak będzie poza komputerem).
Co do reszty to można odinstalować Ms Office, nie wiem czy Ms zbiera takie dane czy nie, ale część firm stara się nadzorować ile jest wykorzystywanych licencji.
A potem włożyć dysk ssd zamiast hdd, włożyć do stacji CD/DVD płytę instalacyjną systemu i wgrać system od nowa. Aktywacja albo automatyczna przez internet, a gdyby krzyczał, że się nie powiodła, to przez telefon. Potem instalacja reszty oprogramowania. Na koniec dostosowanie ustawień systemu do tego, że korzystamy z dysku ssd (np. wyłączenie indeksowania dysku z tego co pamiętam).
Ja w każdym razie innego sposobu nie znam.
Powrót do góry

homikro
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Szczecin

Post#5 03 Gru 2013 18:00   

Ne sprawdzałem na win7/8 ghosta
może takie przegranie danych by coś dało.
Tylko te wielkości dysków z 1TB na 128 GB
Pomyśl jeszcze o hybrydzie, może wydajność nie jak SSD ale sensowna pojemność.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Lenovo G580 jak wymienić HDD na SSD
Strona 1 z 1