Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa głośnika z podwójną cewką

serwa84 07 Gru 2013 09:42 1104 3
  • #1 07 Gru 2013 09:42
    serwa84
    Poziom 6  

Witajcie.
    Wczoraj troszkę mnie poniosło i spuchła cewka 2x4ohm w głośniku MDS FR12W subwoofera caraudio :D
    Głośnik spięty na 600rms@2ohm na piecu 900rms@2ohm.
    Teraz pytanko.
    Czy jest sens i możliwość naprawy tego głośnika?
    Przyznam, że długo się nim nie nacieszyłem i przykro mi teraz wyskakiwać z kaski na nowy.
    Chętnie podjąłbym się jego naprawy, nawet kosztem obniżenia walorów akustycznych.
    Jeszcze go nie rozbierałem i nie mierzyłem cewki.
    Czy wogóle cewki 2x4Ohm są do dostania?
    Jeśli tak, to czy ktoś wie gdzie szukać ?
    Ewentualnie komu zlecić naprawę tego głośnika ?

• #2 08 Gru 2013 18:26
    serwa84
    Poziom 6  

Wydaje mi się że jakoś jednak można, skoro udało mi się po 4 dniach ;) Przesterowałem po prostu i oberwało cewkę, chodź jest to zastanawiające, bo przyciąłem pasmo na filtrze. Przyznam, że byłem ostrzegany, że na tym wzmacniaczu to nie problem :)
    DDN czy możesz powiedzieć jak radzisz sobie z podwójnymi cewkami ? Słyszałem, że można z dwóch zrobić podwójną cewkę, ale to chyba już wymaga konkretnych umiejętności? Zastanawiam się również nad wstawieniem pojedyńczej 4 ohm, ciekawe czy zdałoby to egzamin, chodź myślę, że głośnik już na pewno nie grałby jak kiedyś.

• #3 09 Gru 2013 10:18
    DDN
    Poziom 31  

Powiem ci tak że często po regeneracji (oczywiście zaplanowanej) ulegało zmianie brzmienie jak i moc oraz pasmo przenoszenia. Można zrobić z pojedynczą cewką 4ohm i wybrać taką co ma grubsze uzwojenie, może i wyższe.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME