Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Posiadam pudła czy opłaca sie dukupować głośniki?

Jaromir grom 07 Gru 2013 13:30 4152 17
  • #1 07 Gru 2013 13:30
    Jaromir grom
    Poziom 11  

Witam.
    Posiadam pudła Tonsili 2xAlton 80 i 2x space'86 moc znamionowa 50W moc muzyczna 70.

Jedno pudło Alton 80 w środku posiada tylko dwa potencjometry i nic więcej a drugie dwa potencjometry i plastikowy element w środku na tylnej części pudła.
    Pudła space'86 posiadają po jednym gwizdku bez cewki w środku głośnika oraz jakieś części na plastikowym elemencie w środku.
    Zastanawiam się czy opłaca się zainwestować w przywrócenie funkcjonalności dwu z prezentowanych kolumn.Gdyby było to opłacalne to najpierw chciałbym naprawić tylko jedną z kolumn żeby przekonać się jak gra a jeśli spełniła by moje oczekiwania dźwiękowe to wtedy zabrałbym się za drugą.Nadmienię ,że kiedyś już posiadałem sprawne kolumny space'86 i wzmacniacz Tosca 2x20 W i nie grały u mnie zbyt ciekawie.Kiedy ten sam zestaw pożyczyłem koledze to okazało się ,że u niego w pokoju gra wyraźnie lepiej niż u mnie.Tak wiem akustykę w moim pokoju miałem wyraźnie gorszą niż u kolegi.Brakowało mi w ww kolumnach głębszego basu który kilka lat później miałem w kolumnach schnaidera jakie posiadałem.
    Minęło kilkanaście lat a rozmieszczenie mebli,przedmiotów zmieniło się w pokoju więc kolumny zagrały by już inaczej niż kiedyś.Jenak moim cichym faworytem do rozbudowy są pudła Alton 80 bo są przede wszystkim większe i liczę na większą ich głębię basu.
    Nie posiadam na razie żadnego wzmacniacza i jak już otrzymam odpowiedź na moje ww pytania kolejnym będzie dobór odpowiedniego taniego używanego wzmacniacza.U mnie w mieście co niedzielę odbywa się duża giełda na której można kupić różny używany sprzęt rtv przywożony z niemieckich wystawek więc biorę także pod uwagę kupno "jakiegoś" taniego wzmacniacza.Niestety przy takim zakupie nie będę miał pewności czy jest 100% sprawny więc jestem ciekaw czy naprawa wzmacniacza byłaby opłacalna.
    Kolejne pytanie to czy podłączenie takiej kolumny bezpośrednio do komputera nie spowoduje jakiejś awarii ?Chodzi mi o to ,że zanim kupię wzmacniacz chciałbym sprawdzić czy w ogóle zrobiona kolumna gra.Po zakupie wzmacniacza chcę podłączyć do niego komputer i w ten sposób słuchać muzyki.Nie stawiam na głośność zestawu ,ale na jakość.Na komputerze do słuchania muzyki korzystam z programu AIMP3 choć ten też nie jest zbyt dobry do słuchania muzyki więc może będziecie mieli jakieś propozycje względem lepszych brzmieniowo programów.Kiedyś zainstalowałem triala SRS Audio a na nim moje małe komputerowe głośniczki 2.1 zaczęły grać o wiele lepiej więc sądzę ,że gdyby podłączyć to pod większy zestaw to brzmiało by to świetnie.Niestety program SRS Audio powodował częste zawieszanie się komputera oraz powodował trzeszczenie dźwięku podczas grania w gry komputerowe i nie dało się go wyłączyć.
    Wymiary pokoju w którym będą stały kolumny 400 cm x 310 cm i wysokość 240 cm.

• Pomocny post
    #2 07 Gru 2013 14:35
    rwi
    Poziom 10  

Witaj,
    bazując na tym co napisałeś nie stać Cię na zabawę z doborem głośników i zwrotnicy do tych obudów. Na oryginalnych częściach kosztowałoby to około:
    2x GDWT 10/80 = 50zł
    2x GDM 12/60 = 50zł
    2x GDN =~100zł
    zwrotnice = 40zł

razem używane części ponad 200zł a do tego przełączniki, tunele, wygłuszenie
    lepiej wystaw to na allegro może ktoś ma głośniki a brakuje mu obudów albo chce się pobawić w strojenie zestawu a za zarobioną kasę plus to co byś wydał na części kup nowe zestawy
    na allegro czy ebay'u kupisz nowe zestawy podłogowe za 250zł para nie mówiąc już o np. używanych monitorach, które świetnej jakości można kupić już poniżej 100zł

co do wzmacniacza to poświęć trochę czasu i poszukaj na ebay'u niemieckim lub brytyjskim Rotela RA-840BX lub innego tej klasy - można za śmieszne pieniądze (~200zł) nabyć naprawdę dobry sprzęt stereo

nigdy nie podłączaj kolumn gdzie indziej jak tylko do wzmacniacza i to zachowując dopasowanie impedancyjne

o jakości dźwięku z komputera decyduje:
    - jakość źródła => polecam pliki FLAC, APE, WavPack;
    - jakość karty dźwiękowej => myślę że w twoim wypadku onboard powinna wystarczyć;
    - ogólna kondycja komputera - wydajność sprzętu i OS;
    - okablowanie i jakość połączeń, nie piszę o super hiper kablach za tysiące zł. ale żeby np. kolumn nie podłączać sztukowanym kablem telefonicznym połączonym "na skrętkę";
    - dopasowanie poziomów napięciowych i impedancji w torze audio;

Program do odtwarzania jest najmniej istotny jeżeli tylko robi to co do niego należy - mogę polecić VLC w wersji 2.0.3 (najnowsza 2.1.1 ma dużo błędów)

• #3 07 Gru 2013 17:26
    Jaromir grom
    Poziom 11  

Dzięki za odpowiedź. Napisałeś : "allegro czy ebay'u kupisz nowe zestawy podłogowe za 250zł para nie mówiąc już o np. używanych monitorach, które świetnej jakości można kupić już poniżej 100zł " Zupełnie nie orientuję się w tym jakich firm zestawy są godne uwagi i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.Mógłbyś podać jakieś konkretne przykłady ?

• #4 07 Gru 2013 17:45
    Moon voyager
    Poziom 21  

Ja jednak jestem za regeneracją "starych" Altonów, Jeśli zrobisz to dobrze ich jakość może cię zaskoczyć a koszty nie wyjdą aż tak drogo. Duże głośniki zawsze będą lepsze od "równoważnych im" konstrukcjom z głośników małych. Oczywiście każdy może powiedzieć, że małe jest piękne (bo np. dobrze mieści się pod stołem) ale ja myślę, że każdy kiedyś dorasta a dowodem tego jest również wzrastanie wymagań co do sztuk pięknych. Kiedy raz usłyszysz jak pięknie są efekty muzyczne, których nigdy nie mogłeś usłyszeć na małych brzękadełkach, Nigdy nie wrócisz do taniego sprzętu. Dlatego polecam regenerację Altonów, których brzmienie pamiętam do dzisiaj.

• #5 07 Gru 2013 18:08
    rwi
    Poziom 10  

Na przykład coś z tego:
    http://www.ebay.de/sch/i.html?_odkw=canton+la...fonum&_nkw=canton+lautsprecher+fonum&_sacat=0

Albo takie:
    http://allegro.pl/jamo-e410-trojdrozne-podstawkowe-okazja-i3758392027.html
    http://allegro.pl/jamo-studio-130-x2-i3767566724.html

Zawsze też możesz kupić coś z tego
    http://allegro.pl/zestaw-kolumn-podlogowych-prism-tornado-i3702220796.html
    na początek i tak będą o niebo lepsze niż to co udałoby ci się samemu złożyć.
    Tylko tutaj trzeba mocniejszy wzmacniacz niż to co podałem wyżej.
    Uważaj też na niektórych sprzedawców, którzy wystawiają zestaw a w treści piszą że to cena za jedną sztukę - upewnij się zawsze czy cena dotyczy _dwóch_ kolumn.

Dodano po 7 [minuty]:

Moon voyager napisał:
    Ja jednak jestem za regeneracją "starych" Altonów, Jeśli zrobisz to dobrze ich jakość może cię zaskoczyć a koszty nie wyjdą aż tak drogo.

Zgadzam się, że efekty mogłyby być naprawdę niezłe - sam niedawno zregenerowałem swoje Perfect'y 150 Tonsila. Jeżeli autora wątku byłoby na nie stać (jakieś 350zł) to mogę śmiało polecić. Wracając do regeneracji Altonów - niestety wg. mnie nasz przedmówca nie poradzi sobie z tym sam - ktoś musiałby mu w tym pomóc i to nie wirtualnie.

• #6 08 Gru 2013 13:37
    Jaromir grom
    Poziom 11  

W 2007 roku poszedłem do sklepu Tonsila celem zakupu dwu kolumn głośnikowych których cena za sztukę wynosiła około 150 zł.W sklepie było specjalne pomieszczenie odsłuchowe w którym różne cenowo kolumny były parami podłączone do wierzy diora.Pani włączyła wierzę z podłączonymi kolumnami którymi byłem zainteresowany.Poleciała muzyka w której jakość według mnie była dość przeciętna.Następnie sprzedawczyni włączyła nieco droższe kolumny w dźwięku których od razu wychwyciłem wyraźnie lepszą jego jakość.Następnie podłączyła kolejne droższe kolumny przy których usłyszałem jeszcze lepszą jakość dźwięku i na koniec poszły w ruch najdroższe kolumny które świetnie brzmiały.Na koniec podziękowałem pani sprzedawczyni i wyszedłem ze sklepu ze spuszczoną głową wiedząc ,że kolumna która kosztuje 150zł za 1 szt nie może grac i nie gra dobrze.Szkoda mi było wydawać około 1200 zł za komplet dobrych wg. mnie kolumn a nie miałem zamiaru też kupować byle czego.
    Te kolumny 150 zł za sztukę grały słabiej niż space;86 70W na wzmacniaczu Tosca 2x20W które kilkanaście lat temu posiadałem dlatego też zastanawiam się nad jakością dzwięku jaki mogę wydać s z siebie kolumny z ostatniego linka "Zestaw kolumn podłogowych Prism Tornado" .
    Byłem dzisiaj na giełdzie i widziałem takie jak na zdjęciu kolumny JBL.Sprzedawca chciał za 2szt 200zł.Na kolumnach nie było żadnych informacji co do ich mocy.Sprzedawca twierdził że wydaje się jemu,że mają około 200 W mocy.Kolumny grały głośno i fatalnie tzn. według mnie hałas a nie dźwięk.Nie znam tej firmy.Kolumny były podłączone pod jakiś chyba szajsowaty wzmacniacz którego nazwy już nie pamiętam.Nie można było regulować pracy wzmacniacza ponieważ jego ustawienia były regulowane tylko pilotem którego sprzedawca nie posiadał.Ze wzmacniacza zapamiętałem tyle tylko,że miał sporo zielonych diod i żadnych potencjometrów.Za wzmacniaczem był podłączony equalizer Kenwooda i coś tam jeszcze.Muzyka leciała z discmana z płyty na której sprzedawca miał nagrane tylko jakieś okrutne kowery disco polo.Widać na zdjęciu ,że metalowa obudowa głośnika różni się kolorem od pozostałych co może świadczyć o wymienionym głośniku.Proszę o komentarze na temat kolumn z fotki.
    Możliwe,że kolumny nie są JBL a naklejkę przykleił tylko wcześniejszy ich właściciel.

• #7 08 Gru 2013 16:01
    rwi
    Poziom 10  

Co do fotki - nie ma czego komentować - zapomnij, że to widziałeś i słyszałeś. Co do powyższego - zgoda, że jakość kosztuje ale to prawda uniwersalna. Przy ograniczonym budżecie i umiejętnościach elektroniczno-akustycznych najlepszym wyborem będzie zakup dobrego sprzętu stereo na zagranicznym serwisie aukcyjnym. U nas taki starszy sprzęt nie był osiągalny i jest sprzedawany albo przez entuzjastów, którzy kupowali go w pewexie lub sprowadzali z zagranicy albo przez handlarzy którzy teraz sprowadzają go do kraju - jedni i drudzy wołają więcej niż Niemiec czy Anglik, którzy przesiadają się na półkę wyżej lub czyszczą strychy.

Dodano po 8 [minuty]:

Oto przykład - aukcja zakończona przed chwilą:
    http://www.ebay.de/itm/Boxen-JBL-LX-8-/321264...r_Martin&hash=item4accdcc9f3&autorefresh=true
    Kolumny JBL LX8 za niecałe 300zł u nas zawołaliby 600zł.

• #8 09 Gru 2013 16:19
    Jaromir grom
    Poziom 11  

Dzisiaj wszedłem w posiadanie dwóch głośników Tonsila GDN 20/30/1 , 4 OHM, 30W
    śr 205mm i GDN 30/60/1 , 6 OHM , 60W ,śr 306mm i w związku z tym mam pytanie czy głośniki w takim stanie regeneruje się samodzielnie przy pomocy ogólnodostępnych zestawów regeneracyjnych czy to już raczej złom ? Magnesy są całe. Jak widać żaden z tych głośników nie jest od Altonów 80 ,ale jak bym dobrze poszukał to znalazłbym więcej różnych głośników w takim stanie.

• #9 09 Gru 2013 17:29
    Brivido

Poziom 27  

Nadają się do naprawy. Dobrze by było gdyby szczelina cewki była też czysta.
    Chyba taniej dostaniesz używane głośniki po regeneracji, niż gdybyś to sam robił i kupował kosze, ale to zależy jeszcze w jakiej cenie to kupujesz.

• #10 09 Gru 2013 18:06
    Jaromir grom
    Poziom 11  

Za te dwa głośniki zapłaciłem 4 zł. Patrząc na cenę zestawu naprawczego do głośnika GDN 30/60/1 , 6 OHM , 60W - 31 zł już z dostawą allegro http://allegro.pl/kompletny-zestaw-naprawczy-do-tonsil-gdn-30-60-1-i3711787228.html to się opłaca naprawiać ? Choć akurat tych dwóch głośników nie zamierzam naprawiać bo będę szukał głośników do pudeł altonów 80.Liczę na to że trafię na głośniki GDN i GDM od Altonów 80 do których komplet naprawczy na allegro kosztuje od 47 zł i chyba jednak złożę samemu kolumny do kupy.

• #11 10 Gru 2013 16:14
    wkj
    Poziom 34  

Mam większość o ile nie wszystko co by cię interesowało do tych kolumn. Jak chcesz to szczegóły można omówić na pw.

• #12 14 Gru 2013 15:29
    Jaromir grom
    Poziom 11  

Doszedł mi kolejny głośnik Tonsil SW 1201 S max 150W 4ohm za 2zł w stanie do regenaracji.Jako,że płacę 2zł za sztukę będę je gromadził.Może któreś z nich posłużą mi w niedalekiej przyszłości do złożenia z nich jakiś kolumn.Rozglądam się po aukcjach,tablicy itp za różnymi kolumnami Tonsila do których można kupić oryginalne zestawy naprawcze.Czy mógłby ktoś usystematyzować kolejno kolumny Tonsila według jakości ich dżwięku i opisać różnice w ich brzmieniu?
    Alton 80
    Alton 110

Altus 70
    Altus 110
    Altus 140

Mildlton 70
    Mildlton 80
    Mildlton 110

Chciałby też wiedzieć które najlepiej zabrzmią w pokoju o którym już wcześniej pisałem 12m2 .Muzyki słucham cicho czasem średnio-głośno .Muzyka jaką słucham do głównie disco,dance właściwie dużo tego co leci na vivie czy4funtv.Lubię dużo wysokich tonów jak i dobrze brzmiący bas.

• #13 14 Gru 2013 23:05
    rwi
    Poziom 10  

Co do głośników musisz mieć pary, co do tego jakiej muzyki i jak jej słuchasz to każda z oryginalnych kolumn będzie OK - najlepsze z tubowymi wysokotonowcami.

• #14 15 Gru 2013 21:30
    Jaromir grom
    Poziom 11  

Dzisiaj kupiłem amplifier Fisher CA-58 + tuner FM-58. Według wujka google posiada około 2X50W 8 om,wejścia : phono, tuner, cd, aux, tape , pięciopunktowy equalizer.
    Posiada wejścia dla 4 kolumn 8 ohm lecz dwa nie działają.Ich działanie sprawdzałem podłączając malutki głośnik ,więc jak na razie nie wiem na ile dobrze to gra.Następnie odłączyłem do sprzętu tanie słuchawki na których muzyka z radia brzmiała całkiem fajnie.Mam pytanie :czy korektor Renkforce HVE 2020 jest dobrym korektorem?Widziałem go na straganie za 50 zł a to co mi się w nim podoba to spora możliwość ustawień dźwięku choć nie wiem czy jest wart uwagi.Myślę o jego zakupie
    i podłączeniu do ww wzmacniacza z tunerem.Proszę o opinię.
    Kupiłem także drugi wzmacniacz Fishera CA-520 lecz ten jak na razie nie gra.Po oględzinach w domu zauważyłem ,że ma przepalony bezpiecznik.Jutro kupię nowy i zobaczę co z tego będzie.

Ps.Podłączyłem komputer pod wzmacniacz i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony,że na tanich słuchawkach philipsa za 40zeta muza tak dobrze brzmi.Pojawił się nawet konkretny bass którego tak fajnego brzmienia nie spodziewałem się nigdy usłyszeć na tych budżetowych słuchawkach.

• #15 16 Gru 2013 20:38
    Moon voyager
    Poziom 21  

To jeszcze raz ja. Czytając twoje zamiary doszedłem, że jesteś naprawdę zdecydowany zbudować sobie dobry odsłuch. Myślę, że jeśli będziesz przestrzegał kilku elementarnych zasad to na pewno to Ci się uda . Tak więc zasada Nr 1) Zestaw głośnikowy (nie kolumna głośnikowa) powinien być około 30% mocniejszy niż moc wzmacniacza. 2) sam raczej przy braku doświadczenia nie regeneruj starych popsutych głośników W przypadku takich jakich będziesz używał to jest nieopłacalne 3) Zestawy głośnikowe jest niezbyt trudno zbudować samemu. Do amatorskiego odsłuchu wystarczy zestaw dwudrożny dla zawodowców minimum trójdrożny. 4) Nie sugeruj się markowymi nazwami. 5) komponenty takie jak zwrotnice kup gotowe (szkoda czasu). 6) musisz "liznąć" chociaż trochę podstawowych praw elektronicznych rządzących w budowie zestawów głośnikowych (polecam książki A. Witorta) 7) prace stolarskie wykonaj bardzo pieczołowicie i czysto. Jeszcze jedno. Najczęściej w sklepach niedouczeni prezenterzy proponują odsłuch z mocno przesterowanym basem. Pamiętaj, że dobry zestaw odtwarza równomiernie każde pasmo muzyczne. Niedopuszczalne jest aby bas brzmiał jakby ktoś walił butem w szafę a dźwięki wysokie szumiały i skrzypiały. Słysząc całą orkiestrę poznasz na pewno lepiej wartość muzyki a jeśli masz (a masz) dobry wzmacniacz to szybko zauważysz, że głośniki "zgrane" (nawet niemieckie ;) ) nigdy nie dorównają głośnikom nowym dobrej polskiej firmy. Nic na razie nie kombinuj. Złóż starannie całość i ciesz się muzyką. Z czasem w basach zrób sobie układ Push and Pull, dodatkowe komory rezonansowe, kanały itd. itp. ale to później kiedy zasmakujesz w prawdziwej HI-FI jakości odtwarzania Ach jeszcze pamiętaj aby IMPENDANCJA całości i poszczególnych pasm była taka jak wyjść wzmacniacza. Niższa może uszkodzić wzmacniacz. Wyższa zaś pogorszy Ci odbiór.
    :)

• #16 17 Gru 2013 18:16
    Jaromir grom
    Poziom 11  

Moon voyager -Dziękuję za dobre rady.
    Co do regeneracji głośników to nie widzę nic w tym trudnego.Wymieniałem kiedyś kilka razy cewki w różnych GDW choć w nich jest akurat najmniej roboty,ale oglądając,czytając w internecie proces regeneracji innych głośników nie widzę żeby miało to mi sprawić jakąkolwiek trudność.Mam zdolności manualne i lubię majsterkować.Ponadto kiedyś trzeba zrobić to pierwszy raz.Jeśli chodzi o opłacalność regeneracji to np. przy głośnikach do Alton 80 cena nowego w sklepie Tonsila GDW 10/80 8 ohm to koszt 55zł +wysyłka a membrana z cewką to 10zł + wysyłka więc opłacalność jest wyraźna.Najwięcej zaoszczędzimy na regeneracji GDN 25/60 8 ohm który nowy kosztuje 129 zł + wysyłka.Nie znalazłem jak na razie w sprzedaży tonsilowskiego zestawu naprawczego do tego głośnika ale posłużę się ceną zestawu naprawczego do GDN 30/60/1 który w Tonsilu kosztuje 34 zł+wysyłka.
    Ponadto kupując używane kolumny nie będę miał żadnej pewności czy nie są regenerowane chińszczyzną,więc lepiej chyba nabyć tanim kosztem uszkodzone głośniki i samemu je zregenerować niż płacić za coś co i tak musiałbym zniszczyć ,żeby wsadzić oryginalne cewki,kopułki,zawieszenia.Zacząłem brać pod uwagę kupno kompletnych kolumn bo rozglądam się i widzę ,że Altony 80 z uszkodzonymi niektórymi głośnikami można kupić już od 150zł za 2szt.Dodatkowym powodem jest to,że moje pudła nie wyglądają zbyt ekspozycyjnie więc musiałbym doliczyć koszt dobrej okleiny.Na początku lutego będę dysponował luźną gotówką ,więc wtedy podejmę ostateczną decyzję co kupuję a co robię samemu.

Wyciągnąłem urwaną końcówkę dużego jacka z gniazda słuchawkowego w wzmacniaczu fisher CA-520.Następnie oczyściłem w środku wzmacniacz gdyż był mocno zapylony co jest powodem zacinania,nie odbijania przycisków.
    Wymieniłem spalony bezpiecznik. Podłączyłem fishera pod komputer i tak:na słuchawkach jest dźwięk w lewym kanale a w prawym słychać ciche buczenie.Następnie odłączyłem słuchawki i zabrałem się do podłączenia małego głośnika do wyjść na kolumny.Wzmacniacz posiada dwa wyjścia na kolumny pierwsze górne jest sprawne choć czy wydobywający się z niego dźwięk nie jest "zaburzony" dowiem się dopiero kiedy podłączem do niego kolumnę.Drugie wyjście nie działa.
    O ww wzmacniaczu jest trochę tematów na elektrodzie który już przeczytałem.Można podejrzewać spaloną końcówkę mocy lecz nie znam się na wzmacniaczach więc proszę o rady względem ww. usterek.

• #17 17 Gru 2013 20:36
    Moon voyager
    Poziom 21  

Nie wiem jak daleko jesteś z elektrotechniki (elektroniki) więc nie odważę się podpowiadać bo mogę popełnić gafę. Tak na marginesie. Mówisz cały czas o kolumnach głośnikowych. Zestaw głośnikowy i kolumna to dwie różne konstrukcje. Kolumna głośnikowa to zespół najczęściej takich samych głośników umieszczonych w obudowie w jednym rzędzie pionowo lub poziomo. Służy to do selektywnego nagłaśnianie placów i innych najczęściej otwartych miejsc np. na ulicach, stadionach, halach czy też dużych placach. Ustawienie kolumn pionowo lub poziomo zależy od potrzeb w jaki sposób chcemy nagłośnić dane miejsce. Pasmo przenoszenia kolumn jest często bardzo wąskie np. ograniczone do potrzeb przekazu słownego. Natomiast Zestawy głośnikowe są to także konstrukcje głośnikowe ale o parametrach przeznaczonych najczęściej do przekazywania muzyki a więc dużym zakresie częstotliwości. Składają się z kilku głośników o uzupełniających się parametrach oraz elementów dodatkowych. Razem spełniając często najwyższe normy jakościowe przeznaczone dla przekazywania sztuki (muzyka). W prawdziwej najwyższej jakości głośników są stosowane najnowocześniejsze osiągnięcia elektroniki, akustyki i techniki materiałowej. Dla przykładu pojedynczy głośnik może kosztować kilka tysięcy zł (to wcale nie rzadkość). W naszych domowych "laboratoriach" możemy zbudować najprostsze ZESTAWY głośnikowe ale, dla większości odbiorców ich jakość będzie i tak wystarczająca.

• #18 24 Sty 2014 19:49
    Jaromir grom
    Poziom 11  

Minęło już trochę czasu od mojego ostatniego posta w tym temacie.Decyzja jaką podjąłem to kupno używanych zestawów głośnikowych do około 300zł za 2 szt.Przeczytałem bardzo wiele wątków głownie o Tonsilach czego efektem jest to,że na obecną chwilę głównym moim kandydatem są Mildtony 80,110.Niestety wybór jakichkolwiek zestawów głośnikowych jest bardzo trudny.Może się komuś błędnie wydawać ,że o Tonsilach w cenie około 300 zł jest już bardzo wiele napisane a tak naprawdę te wiele to prawie nic bo o jakim by to zestawie nie czytać to zawsze jest kilka osób chwalących zestaw gł i drugie tyle narzekających nań.Są też tematy tylko chwalące dany zestaw ,ale są i tematy tylko na niego narzekające i bądź tu mądry.Niestety każdy opiniujący jakiś zestaw głośnikowy ma inne warunki akustyczne w domu niż każda inna osoba pisząca opinię o tym samym zestawie głośnikowym.
    Ze względu na małe wymiary pokoju w którym będą stały zestawy gł. 3x4m nie potrzebuje demonów mocy a stawiam na przyzwoity miękki dźwięk przy słuchaniu cichym i średnio głośnym.Chcę się dowiedzieć od forumowiczów jakie są alternatywne zestawy głośnikowe dla Mildtonów 80,110 oraz moich ww preferencji.Czytałem,że New Mildtony 150,170,200 są też dobre,ale one mogą się okazać zbyt mocne jak na tak mały pokój. Pokój odsłuchowy będę wygłuszał wełną mineralną.Zbuduję dwa panele akustyczne z wełny o wymiarach 1mx0,6m przy grubości wełny10cm które staną za zestawami głośnikowymi.Oczywiście jeżeli kupię zestawy gł o większych wymiarach to i panele zbuduję większe.Dodatkowo ułożę wełnę mineralną w innych istotnych dla stworzenia dobrego odsłuchu miejscach pokoju.Muzyka jaką słucham to głównie Disco trochę Rocka i czasem elektro.
    Wzmacniacze jakie na dzień dzisiejszy posiadam i pod którymi będzie zestawy gł. grały to :
    Fisher CA-520 2x35W 8Ohm
    Fisher CA-58 2x50W 8 Ohm
    Unitra PW-3015 2x15W 8Ohm
    Radmor 5102 2x25 W 4Ohm + 2x15 W 4 Ohm
    Możliwe ,że w bliskim czasie dokupię lub dostanę jeszcze jakieś wzmacniacze.Korektora na dzień dzisiejszy nie posiadam,ale na pewno go kupię.Prawdopodobnie mój wybór padnie na RADMOR 5471.
    Proszę o opinie co zagra lepiej :
    Mildton 80
    Mildton 110
    Czat 130 http://tablica.pl/oferta/kolumny-tonsil-CID99-ID4eGDp.html
    Samba 130 W w linku są 250 ale cena wydaje się dobra http://tablica.pl/oferta/tonsil-samba-250-CID99-ID4sjqt.html
    ZG 40c http://tablica.pl/oferta/unitra-tonsil-zg40-CID99-ID4zxUT.html
    ZG 30c
    Altus 100 Zg 686
    Soundfinder 130 http://tablica.pl/oferta/tonsil-soundfinder-130-CID99-ID4IUDW.html
    HCM ROYAL LS-130 Tonsil http://tablica.pl/oferta/sprzedam-kolumny-hcm-royal-ls-130-tonsil-CID99-ID4wGwB.html
    ZG 50-8-44
    ZG 60-C201
    Mazurek 110 http://tablica.pl/oferta/tonsil-mazurek-110-CID99-ID4DjY7.html
    Diora Polaris
    DIORA ZgB-80-8-903 http://tablica.pl/oferta/kolumny-podlogowe-di...0-8-903-zamiana-CID99-ID2QaXH.html#32a4c7c237
    Schneider http://tablica.pl/oferta/kolumny-schneider-ba...amiczne-i-mocne-CID99-ID4FtsT.html#c2b4cf8d72
    http://tablica.pl/oferta/kolumny-polskie-dior...idnica-CID99-ID4DBwN.html#680c38b63d;promoted
    Schnider 8030ls http://tablica.pl/oferta/kolumny-schnider-8030ls-CID99-ID43vDd.html#6d3904b0d4
    DIORA ASTRA 4 http://tablica.pl/oferta/kolumny-diora-astra-...y-dzwiek-okazja-CID99-ID4KMH5.html#854a172b46
    lub o innej mocy niż podałem i innej marce.Ważne jest ,żeby do głośników były nadal produkowane oryginalne części.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME