X

Tylko ekran startowy w Samsung Galaxy S3

11 Dec 2013 21:32 ASasiamarz
  • #1 11 Dec 2013 21:32
    asiamarz
    Level 8  
    Helpful post? (-1)
    Witam, parę dni temu mój telefon się zawiesił, nie reagował na próby ponownego uruchomienia itp. pomogło tylko wyjęcie baterii. Dzisiaj padł na dobre, po uruchomieniu pojawia się tylko ekran z napisem "T-mobile" i "Samsung" i tak w kółko. Mam jeszcze gwarancję więc to nie problem, chyba że jest jakiś sposób żeby to rozwiązać w domowych warunkach?

Nie mam karty pamięci, wszystko zapisane na telefonie. Czy jest jakaś szansa żeby odzyskać dane?
  • #2 11 Dec 2013 22:20
    actin
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Wygląda na BootLoop, czyli zapętlanie startu. Próbowałeś coś robić z oprogramowaniem? Jeśli oddasz go do serwisu, podejrzewam że stracisz dane. Można też spróbować naprawić ROM samemu, ale nie wiem jak wygląda wtedy gwarancja.
  • #3 11 Dec 2013 22:20
    asiamarz
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Nie nie, nic nie zmieniałam w sofcie
  • #4 11 Dec 2013 22:23
    gracjan55
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    Wejdz w recovery i zrob wipe, jesli dalej to nie pomoze a chcesz sie bawic to wgraj najnowszy soft odinem.
  • #5 11 Dec 2013 22:27
    asiamarz
    Level 8  
    A skad mam wziac recovery? Z podpiętym telefonem pod komputer mam to próbować?
  • #6 11 Dec 2013 22:35
    ado81
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Na wyłączonym tel trzymaj vol up+home+power do pojawienia się recovery.
  • #7 11 Dec 2013 22:38
    asiamarz
    Level 8  
    wipe data/ factory reset czy wipe cache partition?

Czy stracę dane z telefonu?
  • #8 11 Dec 2013 22:47
    TomekxD
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Tak, po to sie to robi.
  • #9 11 Dec 2013 22:54
    asiamarz
    Level 8  
    A można w jakiś sposób najpierw zgrać dane?
  • #10 11 Dec 2013 23:11
    Karaczan
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Na fabrycznym recovery raczej nie wykonalne.
    Jeśli telefon był połączony z kontem gmail, to przynajmniej kontakty powinieneś zachować. Gmail powinien je przejąć, sprawdź. Zaloguj sie do Gmail, kliknij rozwijany Gmail/Kontakty.
    Resztę stracisz niestety. Jak tel nie powiązany z Gmail, lub nie wykonana z jakiegoś powodu synchronizacja to stracisz wszystko.

Można najpierw spróbować zrobić Wipe Cache, to nie usunie danych. Telefon może wstanie, choć wątpliwe. Ale spróbować warto.
    Wipe data/Factory reset dopiero wymazuje wszystko, po tym tel prawdopodobnie ożyje (choć nie musi), ale wszystko tracisz.
  • #11 11 Dec 2013 23:13
    asiamarz
    Level 8  
    Raczej myślałam o filmach i zdjęciach. :/
  • #12 11 Dec 2013 23:17
    Karaczan
    Level 38  
    Helpful post? (+1)
    Są sposoby żeby się prawdopodobnie dobrać do tego,jeśli recovery pozwala na dostęp po ADB, lub inny żyjący tryb telefonu pozwala się komunikować z ADB, jednak wątpię że sama to wykonasz.

Następnym razem wsadź kartę pamięci i tam trzymaj takie rzeczy :P

Jest też szansa że Factory reset nie sformatuje partycji "wewnętrznej karty pamięci", ale nie wiem jak to Samsungi robią.

Jeśli masz opcje Advanced, a tam rozróżnienie na Format data i Format Internal SD lub podobnie brzmiące opcje to można wykonać Format data, nie powinno ruszyć "wewnętrznej karty".
  • #13 11 Dec 2013 23:21
    asiamarz
    Level 8  
    Moge sie dostac do adb tylko pojawily sie jakies zolte literki :P Na przyszłość to zgram większość na lapka :D
  • #14 11 Dec 2013 23:35
    ado81
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Wipe data nie kasuje pamięci wewnętrznej. Kasuje tylko dane takie jak kontakty, doinstalowane aplikacje itd.
  • #15 12 Dec 2013 00:05
    asiamarz
    Level 8  
    Skasowało wszystko...
  • #16 12 Dec 2013 07:24
    TomekxD
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    To normalne, że dane z emulowanej karty SD idą w las. One są w /data, a to min. formatuje wipe.
  • #17 12 Dec 2013 18:05
    actin
    Level 29  
    Helpful post? (-1)
    Można naprawić taki błąd wgrywając soft który musi być w jednym pliku. Dość trudna operacja dla laika. Do poczytania na forach o androidzie.
  • #18 13 Dec 2013 00:05
    Karaczan
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    TomekxD nie zawsze recovery kasuje Internal SD, to zależy od podziału pamięci przez telefon.
    To że folder "wewnętrznej karty" znajduje się w /data nic nie znaczy, jeśli ten obszar znajduje się na innej partycji, a w /data jest tylko montowany.

Do Autorki, zainwestuj w kartę, to nie są duże koszta. W przypadku awarii oprogramowania dane z karty praktycznie nigdy nie są ruszane. Ew zawsze na czas przywracania systemu kartę można wyjąć ;)
  • #19 14 Dec 2013 18:48
    asiamarz
    Level 8  
    Telefon jak na razie działa, tak zainwestuję w kartę z pewnością (jak to mówią nauczona doświadczeniem)

Teraz szukam czegoś co pozwoli mi spróbować odzyskać dane - problem pojawia się gdy podłączam telefon pod usb bo podłącza mi się jako urządzenie multimedialne (nie ma opcji podłącz jako USB device) i pomimo włączenia trybu debbugowania program nie znajduje nic.
  • #20 14 Dec 2013 21:55
    actin
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Jaki program?
  • #21 15 Dec 2013 08:57
    asiamarz
    Level 8  
    Android Data Recovery
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products