Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NAPRAWA I INFORMACJE O GDN 25/60/1 i GDM 12/60/4

carfan77 14 Gru 2013 10:58 1689 8
  • #1 14 Gru 2013 10:58
    carfan77
    Poziom 10  

Witam, przeszukałem dokladnie forum ale niestety nie znalazlem wszystkich informacji.

Mianowicie problem dotyczy oryginalności części. Jedni piszą o dziadku z wrzesni,jedni o gosciu z allegro ktory ma oryginalne czesci ale moze miec tez odpady z produkcji a jescze inni o umifon.pl .

Kupilem ostatnio altony 80 do regeneracji. W jednym z GDN jest charakterystyczna fałda na brzegu membrany a w drugim jest juz płaska powierzchnia(wiem ze ktos go slabo zrobil). W GDM jest plaska powierzchnia plaska. GDWT to 9/70/1

Altony jakie są całe czarne i z tylu mają tylko numer seryjny wielkosci ceny ze sklepu.

ZALEZY MI ABY KOLUMNY ZREGENEROWAC NA WYGLĄD I CECHY FABRYCZNE

Pytania :

1 Jakie fabrycznie były stosowane w tej serii glośniki GDWT, GDN I GDM ?
    2 Jakie dokładnie powinny mieć profile na krawedziach membrany od GDN i GDN.?
    W miare mozliwosci poprosze o bardzo szczegolowe wymiary pofałdowań (jeżeli bedą)
    3. Jakie dokładnie zawieszenie gorne kupic?
    4. Skleptonsil.pl - czy ten sklep ma faktycznie oryginalne cześci ?

5. Umifon czy skleptonsil ?(pod wzglednem precyzji i oryginalnosci czesci?
    6. Czy te zestawy z skleptonsil pasuja idealnie do moich glosikow ?

510280/orginalny-tonsil-gdn-25-40-gdn-25-55-gdn-25-60-gdn-25-80

510270/orginalne-tonsil-gdm-12-60-gdm-12-60-2-gdm-12-60-4-gdm-12-80

7. Gdzie dostane oryginalne srebrne kopułki 28 i 80 wypukle nie z te splaszczne z allegro ?
    W odpowiedzi prosze podawac numer pytania i tresc odpowiedzi.

• Pomocny post
    #2 14 Gru 2013 11:08
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

carfan77 napisał:

1 Jakie fabrycznie były stosowane w tej serii glośniki GDWT, GDN I GDM ?
    GDN 25/60/1 GDM 12/60/4 GDWT 9/70/1
    carfan77 napisał:
    3. Jakie dokładnie zawieszenie gorne kupic?
    Piankowe do wszystkich, ale tutaj już nie można mówić o zawieszeniu a o całych układach bo ktoś napsuł już nieźle.
    carfan77 napisał:

Tak. Obecne wcielenie Tonsilu zaczęło sprzedawać podzespoły (wyczuli że to jedyna szansa na zarobek).
    carfan77 napisał:

5. Umifon czy skleptonsil ?(pod wzglednem precyzji i oryginalnosci czesci?
    Umiński kupił od upadającego Tonsilu formy i maszyny. Opracował samodzielnie mieszanki i zaczął sprzedawać części zamienne. Skleptonsil to obecnie oficjalny dystrybutor kolejnego wcielenia Tonsilu. Zdjęcia na ich stronie to zdjęcie membrany któregoś z małych GDMów, zatem nie przejmuj się że nie widać garbu.

Moja rada? Kup pełne zestawy naprawcze od Skleptonsil. Co prawda membrany są oryginalne, ale gumowe, chińskie zawieszenia są naklejone na membranę. Ciężko będzie to wymienić bez uszkodzenia membrany.

• #3 14 Gru 2013 11:28
    carfan77
    Poziom 10  

Z tą gumą to chodzi o jeden z GDN tak ? Probowalem odkleic lecz uszkadza sie membrana a poza tym obie kolumny nie sa jednakowo wyblakniete.

co do punktu 4. Te czesci robia w zakladzie czy zamawiaja od chinczykow tylko lepszej jakosci niz najtanszy badziew z allegro?

Częsci robia z oryginalny mieszanek jakimi dysponowala fabryka Tonsilu i uzywala do nowych kolumn ?

• Pomocny post
    #4 14 Gru 2013 12:02
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

carfan77 napisał:

Z tą gumą to chodzi o jeden z GDN tak ? Probowalem odkleic lecz uszkadza sie membrana a poza tym obie kolumny nie sa jednakowo wyblakniete.
    Tak. Dla tego lepiej wymienić całość niż bawić się w wymiany.
    carfan77 napisał:

co do punktu 4. Te czesci robia w zakladzie czy zamawiaja od chinczykow tylko lepszej jakosci niz najtanszy badziew z allegro?
    Nie mam pojęcia. Ale jeśli nawet z Chin, to nie obniża to w żaden sposób ich jakości. Jeżeli firma wysłała rysunki form w AutoCadzie, skład mieszanek to miejsce produkcji nie ma znaczenia.
    W czwartek zamawiałem z Chin folię przewodzącą. Ta sama folia, ale kupowana w Wielkiej Brytanii kosztuje 3 razy więcej niż sprowadzona z Chin. Jakość taka sama. Jakość zależy tylko od zamawiającego. Chińskie fabryki robią sprzęt zarówno wysokiej jak i niskiej jakości.

• #5 14 Gru 2013 12:13
    carfan77
    Poziom 10  

Mam nadzieje ze są wysokiej jakosci te produkty od skleptonsil

jezeli ktos ma wiedze na ten temat to rowniez prosze o odpowiedz

Potrzebuje jeszcze odpowiedzi do punktow 2,6,7

• Pomocny post
    #6 14 Gru 2013 12:31
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

carfan77 napisał:
    Odpowiedziałem już czym jest skleptonsil, zatem tak. To są oryginalne części.
    carfan77 napisał:
    6. Czy te zestawy z skleptonsil pasuja idealnie do moich glosikow ?
    Zasadniczo nie podaje się tutaj linków do aukcji/sklepów, jednak zestawy te pasują do Twoich głośników.
    carfan77 napisał:

7. Gdzie dostane oryginalne srebrne kopułki 28 i 80 wypukle nie z te splaszczne z allegro ?
    W skleptonsil.

• #7 14 Gru 2013 17:52
    carfan77
    Poziom 10  

To jeszcze 2. GDN ma pofalowania rozne w zaleznosci od ostatniej cyferki oznaczenia ?
    GDM nie ma wcale?

• #8 14 Gru 2013 20:01
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

carfan77 napisał:

To jeszcze 2. GDN ma pofalowania rozne w zaleznosci od ostatniej cyferki oznaczenia ?
    Nie zawsze. W większości przypadków głośniki o tej samej średnicy mają takie same membrany.
    carfan77 napisał:
    GDM nie ma wcale?
    Niektóre nie mają.

• #9 15 Gru 2013 13:50
    carfan77
    Poziom 10  

Dziekuje za pomoc. Temat do zamknięcia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME