Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Samsung Galaxy SM-G350 core plus i MMS-y

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Samsung Galaxy SM-G350 core plus i MMS-y
Autor
Wiadomość
waljo
Poziom 18
Poziom 18

Post#1 Post autora tematu 15 Gru 2013 16:02   

Samsung Galaxy SM-G350 core plus i MMS-y

Witam, przejrzałem wiele tematów ale nic nie mogę znaleźć odnośnie mojego problemu. rzecz w tym, że kilka dni temu wymieniłem telefon w Orange na taki jak w temacie i nie można wysłać ani odebrać MMS-ów. Dzwoniłem do konsultantów pobrałem ze strony Orange konfiguracje internetu i MMS-ów ale nic to nie pomaga. W telefonie jest Android 4.2.2.. Próbowałem różnych "sztuczek" podawanych w necie ale bez zmian. Walczę już z tym trzy dni. Ustawiałem różne warianty w ustawieniach internetu i MMS-ów ale nie przynosi to żadnych efektów. Po próbie wysłania MMS-a pojawia się komunikat, że w tej chwili telefon nie jest podłączony do internetu i jak będzie możliwość to wiadomość będzie wysłana podłączenie netu nic nie zmienia, natomiast przy odbiorze przychodzi sms, że jest do odbioru wiadomość mms ale nie można jej pobrać ciągle kręci się pobieranie. Mam poprzedni telefon Xperia X8 i ustawiłem w samsungu takie ustawienia jak w X8 też to nic. Mam włączoną funkcję automatycznego pobierania mms-ów w ustawieniach wiadomości. Ustawienia z Orange
Naciśnij APLIKACJE i wybierz USTAWIENIA
W zakładce KOMUNIKACJA wybierz WIĘCEJ USTAWIEŃ, a następnie wejdź w SIECI TELEFONII KOMÓRKOWEJ
Zaznacz pole TRANSMISJA DANYCH PO SIECI i wejdź w NAZWY PUNKTÓW DOSTEPU
Wybierz MENU i NOWY APN
Jako NAZWA ustaw MMS Orange
W pole APN wpisz mms
W pole NAZWA UŻYTKOWNIKA wpisz mms
W polu HASŁO wpisz mms
W pole MMSC wpisz http://mms.orange.pl
W pole PROXY MMS wpisz 192.168.006.104
W pole PROXY PORT wpisz 8080
Jako TYP UWIERZYTELNIANIA wybierz PAP LUB CHAP
Jako TYP APN wpisz mms
Naciśnij MENU i ZAPISZ
Wróć do głównego ekranu
Wybierz APLIK., a następnie WIADOMOŚCI
Naciśnij MENU, a następnie USTAWIENIA
W sekcji USTAWIENIA WIADOMOŚCI MMS, włącz opcje AUTOMAT. POBIERANIE i AUTOM. POBIERANIE W ROAMINGU

I internet

Naciśnij APLIKACJE i wybierz USTAWIENIA
W zakładce KOMUNIKACJA wybierz WIĘCEJ USTAWIEŃ, a następnie wejdź w SIECI TELEFONII KOMÓRKOWEJ
Zaznacz pole TRANSMISJA DANYCH PO SIECI i wejdź w NAZWY PUNKTÓW DOSTEPU
Wybierz MENU i NOWY APN
Jako NAZWA ustaw Orange Internet
W polu APN wpisz internet
W polu NAZWA UŻYTKOWNIKA wpisz internet
W polu HASŁO wpisz internet
Jako TYP UWIERZYTELNIANIA wybierz PAP LUB CHAP
Jako TYP APN wpisz default
Naciśnij MENU i ZAPISZ
Na liście APN postaw kropkę przy profilu Orange Internet
Powróć do głównego menu i wybierz INTERNET
Naciśnij MENU i wybierz USTAWIENIA
Wejdź w OGÓLNE
Przejdź do USTAW STRONĘ DOMOWĄ następnie z listy wybierz INNA
W pole USTAW wpisz http://www.orange.pl i naciśnij OK

Ustawienia są do core nie do core plus może to robi jakąś różnicę ale do core plus jeszcze ustawień nie ma.

Mogę Kolegów prosić o pomoc bo już skończył się zakres mojej wiedzy w tym temacie.
Powrót do góry

elemen_th
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Sopot

Post#2 15 Gru 2013 20:34   

Re: Samsung Galaxy SM-G350 core plus i MMS-y

Dane sieci komórkowej masz włączone?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Gru 2013 20:34   

Powrót do góry

waljo
Poziom 18
Poziom 18

Post#3 Post autora tematu 15 Gru 2013 21:18   

Tryb sieci danych - wyłączony, włączone mam automatyczne odbieranie mms-ów w ustawieniach wiadomości.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Gru 2013 21:18   

Powrót do góry

waljo
Poziom 18
Poziom 18

Post#4 Post autora tematu 16 Gru 2013 12:42   

Gdzieś wyczytałem w sieci, że problem może leżeć w karcie SIM, czy to możliwe?. Kartę do telefonu (małą) dostałem razem z telefonem bo w starym była ta duża.
Powrót do góry

Grzehop
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 16 Gru 2013 23:52   

waljo napisał:
Gdzieś wyczytałem w sieci, że problem może leżeć w karcie SIM, czy to możliwe?. Kartę do telefonu (małą) dostałem razem z telefonem bo w starym była ta duża.

Sprawdziłem-przełożyłem kartę do innego telefonu (Sony Ericsson j20) i MMS można odbierać i wysyłać. Nie jest to więc problem karty tylko problem telefonu. Porównałem konfigurację Galaxy Core PLUS (Android 4.2.2) z Galaxy S3 (Android 4.1.2) - punkty dostępu, ustawienia transmisji danych, itp. Wyglądają na tożsame. Oba telefony działają w sieci Orange. Na S3 MMS działają a na Core niestety nie. Odebranie SMS konfiguracyjnego też nie pomogło. Wyczerpały mi się pomysły.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Gru 2013 23:52   

Powrót do góry

elemen_th
Poziom 21
Poziom 21

Post#6 17 Gru 2013 00:40   

waljo napisał:
Tryb sieci danych - wyłączony
To może włącz przesył danych?
Powrót do góry

Grzehop
Poziom 2
Poziom 2

Post#7 17 Gru 2013 10:15   

elemen_th napisał:
waljo napisał:
Tryb sieci danych - wyłączony
To może włącz przesył danych?

Nie w tym problem. W Galaxy S3 nie włączyłem przesyłania danych a odbiera i wysyła MMSy.
Powrót do góry

tino2003
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Podkarpacie

Post#8 17 Gru 2013 10:50   

Sprawdzałeś u siebie na włączonym przesyle danych, że w s3 działa to nie znaczy, że tu będzie tak samo.
Powrót do góry

waljo
Poziom 18
Poziom 18

Post#9 Post autora tematu 17 Gru 2013 18:14   

Witam, z reklamacji Orange przyszła mi wiadomość w której stwierdzili, że nie miałem włączonej usługi MMS. Jak pisałem wcześniej sprawdzałem i była włączona ale doszedłem do wniosku, że dane na mojej stronie w necie na Orange dotyczyły starej karty natomiast pewnie jeszcze nie było wprowadzonych danych z nowej małej karty i stąd pewnie te problemy. Otrzymałem nową kartę dwa tygodnie przez skończeniem poprzedniej umowy więc teoretycznie powinienem posługiwać się jeszcze do końca umowy na starą. Po wprowadzeniu danych do konfiguracji MMs i internetu do telefonu, MMS-y działają, tylko trzeba włączać i wyłączać. transmisję danych po sieci bo inaczej ani się nie wyśle ani nie odbierze MMS-a. Troche jest to upierdliwe ale lepsze to niż nic. Kolega Grzehop ma taki sam problem jak ja i nawet takie same telefony jak ja razem z takimi samymi Androidami. Myślę, że może core ma jakieś inne oprogramowanie może dołożą jaką łatke i sytuacja się zmieni. U mnie jest natomiast tak, że na S3 po wprowadzeniu ustawień z Orange mms-y nie docierają ale sądzę, że prawdopodobnie syn ma wyłączoną usługę MMS - muszę to sprawdzić. W każdym razie uważam sprawę za rozwiązaną. Dzięki wszystkim za pomoc. Tak przy okazji czy ktoświe czy wyświetlacz w core plus to jest z gorilla glass?.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Gru 2013 18:14   

Powrót do góry

elemen_th
Poziom 21
Poziom 21

Post#10 17 Gru 2013 18:18   

waljo napisał:
Po wprowadzeniu danych do konfiguracji MMs i internetu do telefonu, MMS-y działają, tylko trzeba włączać i wyłączać. transmisję danych po sieci bo inaczej ani się nie wyśle ani nie odbierze MMS-a.
Od początku Ci mówiłem co masz zrobić.

waljo napisał:
czy w core plus wyświetlacz to gorilla glass
Nie ma ale nawet jak by miał to i tak naklej sobie folię ochronną lepiej.
Powrót do góry

waljo
Poziom 18
Poziom 18

Post#11 Post autora tematu 17 Gru 2013 18:27   

Tak robiłem z tą transmisją danych ale przysięgam, że nie działało. Zadziałało dopiero po włączeniu MMS-ów przez BOK na nowej karcie ponieważ ten core plus działa na niej właśnie. Opisałem to wyżej. Myślę, że można temat zamknąć dzięki jeszcze raz, również za info o wyświetlaczu. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> GSM -> GSM Użytkowy -> Samsung Galaxy SM-G350 core plus i MMS-y
Strona 1 z 1