Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 25 Mar 2005 01:47
    Usunięty
  • #2 25 Mar 2005 01:57
    DARREK
    Poziom 18  

hmmm skoro nie ma ładowania, to może by tak zając się alternatorem.. jak sądzisz?? sprawdź czy alternator daje na wyjściu napięcie.. Jeżeli nie to wymień, a jeżeli tak to szukaj po drodze... lub napisz..

Być może masz gdzieś zwarcie... miałem podobie w moim UNO, akumulatory ładowałem co 2 dni. Już nie mówiąc co się działo jak jechałem z włączonymi światłami...

Pozdrawiam
    DARREK®

• #3 25 Mar 2005 07:44
    mczapski
    Poziom 38  

Zwarty mostek prostowniczy i zapewne regulator alternatora do wymiany.

• #4 25 Mar 2005 07:54
    jarecki04
    Poziom 25  

Zwarcie w mostku prostowniczym (zwarta dioda plusowa)

• #5 25 Mar 2005 09:11
    RSP
    Poziom 27  

Najpierw zajął bym się tą kontrolką ładowania a konkretnie dlaczego świeci przy wyłączonej stacyjce. Uproszczony schemat instalacji alternatora w maluchu. Może być przebita dioda w prostowniku głównym i + zamyka się przez prostownik pomocniczy na żarówkę i różne inne odbiorniki do masy.
    Ładowanie Fiat 126p. Nie ma ładowania.

• #6 09 Kwi 2005 22:48
    m_i_s_i_e_k_k
    Poziom 9  

Jeżeli auto posiada regulator napięcia to może być do wymiany.

• #7 10 Kwi 2005 00:17
    pawelsiara74
    Poziom 22  

witam jezeli świeci sie kontrolka na wyłączonym zapłonie to tylko dioda miałem tak u siebie tzn nie tylko bo jeszcze regulator mógł paść ale zaczeło się od diody wszystko, juz koledzy wyżej pisali o tym
    pozdrawiam

• #8 12 Maj 2005 13:15
    sp5wcx
    Poziom 33  

RSP napisał:
    Najpierw zajął bym się tą kontrolką ładowania a konkretnie dlaczego świeci przy wyłączonej stacyjce. Uproszczony schemat instalacji alternatora w maluchu. Może być przebita dioda w prostowniku głównym i + zamyka się przez prostownik pomocniczy na żarówkę i różne inne odbiorniki do masy.
    Ładowanie Fiat 126p. Nie ma ładowania.

A czy przypadkiem drugi zacisk uzwojenia wzbudzenia nie powinien być do "masy"?

• #9 12 Maj 2005 14:08
    enauto
    Poziom 29  

Witam

[quote="sp5wcxA czy przypadkiem drugi zacisk uzwojenia wzbudzenia nie powinien być do "masy"?[/quote]

Drugi koniec do masy łączy regulator napięcia - na tym polega regulacja.
    Tak jak pisało kilku poprzedników zwarty mostek prostowniczy, można go wymienić bez wyjmowania alternatora
    Pozdrawiam

• #10 12 Maj 2005 14:59
    sp5wcx
    Poziom 33  

To odwrotnie jak większości "normalnych" pojazdów, gdzie jeden koniec uzwojenia wzbudzenia przez pierścień i szczotkę jest na stałe połączony z obudową, a drugi też przez szczotkę wyprowadzony na zewnątrz i połączony z wyjściem regulatora (zacisk 67). Zacisk 15 regulatora faktycznie też jest podłączany do lampki ładowania i wyjścia alternatora. Nigdy nie miałem 126, stąd to zaciekawienie.

• #11 23 Cze 2005 23:32
    IGI84
    Poziom 12  

Njlatwiejszym sposobem czy alternator podaje prad jest taki odlacz wszystko co masz podlaczone dodatkowo radio i jakies inne pierdoly wkrec maluczka na wysokie obroty i niech 2ga osoba odlaczy akumulator jak bedzie ladowanie to silnik niezgasnie jak niebedzie to sie zadlawi mozesz miec problem ze szczotkami glownie z ta gorna przykrecana na 2 srubki sprawdz moze pomorze pozdro.

• #12 24 Cze 2005 00:12
    Tomek665
    Poziom 28  

dopuki nie zmienisz diody rozłącz kleme akumulatora.

• #13 21 Lis 2007 22:56
    BJoe
    Poziom 9  

a ja mam pytanko.
    Jakie obroty minimalne potrzebne są żeby w ogóle alternator zaczoł ładować. Bo tak myślałem żeby zapiąć go do jakiegoś wiatraka i żeby mi na działce ładował akumulator.

• #15 05 Gru 2008 11:17
    trup196
    Poziom 1  

Witam.mam taki problem tez z ładowaniem jezdze malczankim i co dziennie musze ładowac akumulator jestem w 100%pewien ze to jest wina ladowania bo jak na zapalonym silniku wyciagna kleme z akumulatora to gasnie i sa ciulowe obroty ile by kosztowala naprawa alternatora prosze o szybka odpowiedz:))

Zamilcz na wieki

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty