Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV ponad 40 cali do gier i filmów/seriali, bez bajerów

qba182 17 Gru 2013 15:34 1824 6
  • #1 17 Gru 2013 15:34
    qba182
    Poziom 2  

Witam forumowiczów,
    Jeśli chodzi o TV jestem zupełnym nowicjuszem (jedynie czytałem poradniki w sieci i kilka postów na forum), także bardzo proszę o pomoc w wyborze. Jedziemy:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-2,7m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 albo 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? okno zachodnie, po prawej stronie telewizora, mogę szczelnie zasłaniać na czas korzystania z TV
    7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam, tylko stary monitor LCD 21 cali
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? ma godzić w sobie niski imput lag (gry) i dobry obraz do filmów/seriali. Ew. 10% na internet
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? HDMI x2. Nie będę podłączał kablówki ani TV
    10 .Jakie urządzenia? mac mini, PS3, w przyszłości nowsza konsola i może inny komputer
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? max 4 godziny dziennie
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie wiem, jaka jest różnica?
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy i seriale w full HD, może blu-ray w przyszłości
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak nie więcej niż 10% czasu
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, PS3, ok 40-50%, potem PS4
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? 42-47 cali, ale potwierdzcie proszę czy to odpowiednia wielkość na moje potrzeby
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? dodatkowe bajery typu smart TV, 3d, Wi-Fi itp
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2500 max, ale wolałbym taniej
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? NIE

Jak widzicie dobrzy forumowicze, zależy mi na kompromisie pomiędzy grami i filmami. 2500zł to absolutny max, ale gdyby udało się kupić jakiś model z zeszłego roku (bez widoczniej utraty jakości - wydaje mi się, że co do 2012 największa różnica to pojawienie się 3d, Wi-FI smart TV i innych bajerów) taniej, to będe rad.

• #2 17 Gru 2013 18:15
    jacekRCA
    Poziom 25  

Zainteresowałbym się tymi trzeba na start: LG 42LA620S, Philips 42PFL5008H i LG 42LA641S. Głównie LG, bo będzie nadawać się i do grania ze względu na niski input lag. Mają bardzo dobre panele, potwierdzeniem tego może być fakt wypuszczenia jako pierwsi OLEDa w Europie. Natomiast są to LG mocno multimedialne, oznacza to że będziesz miał takie rzeczy jak Smart TV, ale prawdę mówiąc to nie rozumiem jak to może denerwować? Możesz przecież oglądać TV przez Internet.

• #3 18 Gru 2013 11:00
    qba182
    Poziom 2  

Tylko, że wszystkie proponowane modele mają 3d, z któego nie będę korzystał.

Na moje potrzeby nie lepiej kupić samsung 46F5000? jest większy i można znaleźć trochę poniżej 2000.

• #4 23 Gru 2013 23:40
    jacekRCA
    Poziom 25  

Tak, ale nie ma takiej matrycy co np LG 42LA620S, a cenowo wychodzi też poniżej 2 tysięcy. A tam jest panel IPS dość dobry, nawet do Philipsów wsadzają ten panel. A mało tego, jeżeli chcesz TV do konsoli to przy tym będziesz miał dobry, bo mały, input lag. To jest kolejny plus, który pchałby mnie w takiej sytuacji do zakupu 620. LG robią m.in. TV na średnią kieszeń, więc będziesz miał w tym budżecie też bonus typu smart czy 3D gratis nie tracąc przy tym na jakości.

• #5 24 Gru 2013 16:57
    Mylagos
    Poziom 19  

Mógłbyś rozważyć też 46 calowy model R470 od Sony. Zapewnia dosyć niski input lag, więc do gier będzie dobry, jak i w tej cenie gwarantuje naprawdę niezły obraz. Brakuje mu jednak funkcji smart - ale tu możesz dokupić miniPC z androidem, który zapewnia parokrotnie więcej możliwości niż funkcje smart. rozważ go bo będzie ciekawą alternatywą dla wyżej zaproponowanego LG.
    http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/sony/test-lcd-led-sony-46r470-tani-solidny-dobry-r361

• #6 27 Gru 2013 23:53
    jacekRCA
    Poziom 25  

Ile może mieć ms R470?... chyba dokładnie ten model chce kupić mój kuzyn. miniPC to też jest dobry pomysł, mój kolega dokupił sobie coś podobnego do jakiegoś grata w kuchni, i teraz ma smart grata :), jest super zadowolony. Z tym że takie coś na pewno nie będzie miało takich kontrolerów jakie oferuje LG, albo Samsung, dla przykładu Magic Remote z funkcją sterowania głosu (niby nie potrzebne, ale jest zupełnie jak z tabletami, mam bo wygodne!)

• #7 28 Gru 2013 20:06
    Mylagos
    Poziom 19  

Odczytują z testu który wkleiłem wyżej, R470 ma 42ms co jest naprawdę dobrym wynikiem. Prawda, kontrolery które ma LG albo Samsung są, są bardzo ciekawymi gadżetami i pewną przewagą nad właśnie miniPC. Tylko że mini PC ma ogromną przewagę w możliwościach - wiadomo, android to android i żaden smart nie dorówna ilością aplikacji i możliwości. Dodatkowo do takich miniPC są naprawdę interesujące piloty/klawiatury do sterowania :D

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme