Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie trzech głośników pod jeden kanał. Czy opłaca się? Czy lepiej 2?

Krzychu1369 18 Gru 2013 09:29 1716 5
  • #1 18 Gru 2013 09:29
    Krzychu1369
    Poziom 9  

Witam. Projektuje skrzynkę na głośniki i mam zamiar do niej podłączyć dwa głośniki basowe dwa po 240w oraz dwa głośniki po 1200w. I mam pytanie czy opłaca się wstawić do jednej skrzynki oraz podłączyć pod jeden kanał po 3 głośniki? czy lepiej dwa? bo jednego nie mam zamiaru podłączać zastanawiam się nad trzema głośnikami ale nie jestem pewien czy się opłaca ponieważ straci to na mocy i czy lepiej podłączyc trzy czy dwa głośniki i jak by to grało??

• #2 18 Gru 2013 12:27
    DDN
    Poziom 31  

Po 1. W kolumnie może być nawet i 6głosników tylko muszą one być odpowiednio odfiltrowane poprzez zwrotnice. Po 2. Co to za tajemnicze głośniki że osiągają takie moce? Po 3. Gdzie to ma grać, i czym to chcesz zasilać czyt.Wzmacniacz.

• #3 18 Gru 2013 13:03
    Krzychu1369
    Poziom 9  

Modeli głośników nie pamiętam jak bede w domu to wstawie. A jeżeli chodzi o zwrotnice to stosuje się ją przy montowaniu głośników o niskich i wysokich tonach. Grać będzie w samochodzie a zasiolane bedzie z radia samochodowegodo wzmacniacza i w jedną skrzynke bede montowal 6 glosnikow lecz bede odprowadzal po 3 do jednego kanalu i chodzi mi o to czy do jednego kanalu bedzie lepiej gralo jak podlacze 3 glosniki czy jak podlacze 2 co byscie radzili?

• #4 18 Gru 2013 13:35
    adam_1991r
    Poziom 21  

A nie lepiej jeden porządny głośnik? Sprzedaj wszystko i kup normalną skrzynię. Co to za wzmacniacz? Montowanie kilku różnych głośników jest bez sensu bo każdy musi mieć odpowiednią objętość obudowy i inne strojenie.

• #5 18 Gru 2013 15:16
    Zamerstary
    Poziom 26  

Jeżeli nie masz odpowiedniego wzmacniacza to nie ma sensu pakować nie wiadomo ilu głośników do samochodu, a radio samochodowe jest zdecydowanie za słabe chociażby jednego 200W niskotonowca. Polecam tak jak kolega wyżej, sprzedać to co masz, zaintetesować się tematem car-audio i zbudować coś sprawdzonego pod okiem ludzi, którzy Ci doradzą, no chyba, że chcesz się pózniej bardzo rozczarować swoim tworem.

• #6 18 Gru 2013 16:30
    kwantor
    Poziom 38  

Jeśli chcesz montować kilka głośników, do jednej komory, to możesz, ale muszą być tej samej mocy, tego samego typu i najlepiej takiej samej rezystancji, aby wypadkowa rezystancja odpowiadała rezystancji wyjściowej wzmacniacza.
    Moim zdaniem lepiej jest mieć 2 głośniki niż jeden, bo uzyskasz takie samo natężenie dźwięku przy mniejszych amplitudach wychylenia membran, które wprowadzają dodatkowe zniekształcenia przy pełnych mocach.

Skrzynia powinna mieć odpowiednią kubaturę dostrojoną do typu głośników i sposób wykonania też jest istotny.
    Jeśli tego nie jesteś za bardzo świadom, to na razie nie zabieraj się samodzielnie za to, bo efekt cię przerazi i zrazi.
    Moc w kilowatach to tylko 5 % sukcesu :D

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme