Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Skoda Felicia 1.3 MPi '98/99 - Potężne spalanie

Strona Główna -> Forum elektroda.pl-> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika ->Skoda Felicia 1.3 MPi '98/99 - Potężne spalanie Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu 
AutorSchowaj lewą kolumnę Wiadomość
neo788
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: nieznane

neo788
Poziom 4
Post#1 Post autora tematu 18 Gru 2013 22:19   

Skoda Felicia 1.3 MPi '98/99 - Potężne spalanie

Witam

Zauważyłem ostatnio ciekawe zjawisko w mojej felci.
Wybierając się w trasę wynoszącą ok 160 km z czego większość to droga ekspresowa auto spaliło 11 litrów, ostatnio tankując 18 litrów zrobiłem niecałe 220 km. Jeżdżę sam, umiarkowanie, bez katowania itp.
Czytałem podobne tematy w których sugerują, że do wymiany w tym przypadku byłby termostat lub czujnik temperatury silnika.
Chciałbym to w miarę możliwości potwierdzić i spytać czy tak faktycznie mogłoby być.
Wskazówka temperatury leży praktycznie cały czas na 70, auto wolno się nagrzewa, co prawda w środku dość szybko łapie temperature, jest mocne, zrywne, wentylator z tego co zauważyłem nie załącza się ale działa bo sprawdzony.
Jeżdżę cały czas na zasłoniętej w 70% chłodznicy, wtedy dopiero widać że wskazówka temp. się podnosi do ok 80-85 stopni i czuć to ciepło i większego kopa...
Z tego co słyszałem od znajomego jego felicia w dodatku kombi też 1.3 w gazie pali ok 5.5-6 litrów na 100km a ma ponad 200 tyś przebiegu gdzie moja nieco ponad 150...
Proszę o wsparcie techniczne.

Czy wiadomość jest pomocna? + 0 -
Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
temprawg
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: garwolin

temprawg
Poziom 15
Post#2 20 Gru 2013 20:41   

Re: Skoda Felicia 1.3 MPi '98/99 - Potężne spalanie

Na pewno polecał bym wyjęcie termostatu i na kuchence w naczyniu go sprawdzić.
Potrzebujesz termometr, wkładasz go razem z termostatem do naczynia i podgrzewasz.
Będzie widać kiedy się otwiera a po termometrze odczytasz przy jakiej temperaturze.

Kiedyś tak robiłem w 105l.

Mam na sprzedaż: (Dodaj)
13 Październik 2014 Wzmacniacz miksujacy Monacor PA-888 wraz z kolumną
Powrót do góry
grzes76x
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: sieradz

grzes76x
Poziom 9
Post#3 20 Gru 2013 21:33   

Sprawdź filtr powietrza czy nie jest czymś bardzo zabrudzony.

Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
misiak_ls
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Zawyki, podlaskie

misiak_ls
Poziom 6
Post#4 30 Gru 2013 22:01   

Witam.
Mam Felicję z 97 roku. Silnik 1,3 MPI z gazem. Otóż spalanie u mnie waha się w granicach 9,8 a 11l. Na twoim miejscu bardzo bym się nie przejmował. Ten samochód swoje waży, a silnik ma mały i musi trochę spalić. A co do kolegi, który chwali się małym spalaniem (5,5-6l gazu) to kłamie. Niech dokładnie sprawdzi układ paliwowy i gazowy, bo może spalać mu także PB wraz z gazem. Tym samochodem nie da się zejść do tak niskiego spalania.

Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
temprawg
Poziom 15
Poziom 15

temprawg
Poziom 15
Post#5 01 Sty 2014 12:16   

misiak ja wykluczył bym jednoczesne spalanie gazu i pb poniewaz wtedy tworzy się mieszanka niepalna i silnik by nie pracował.

Co do tak niskiego spalania to zazwyczaj ludzie cuda opowiadają i do tego się przyzwyczaiłem.
Tak samo jak ludzie tankują za 20 zł gazu i mówią że super mało mu spalił a naprawdę spalanie sprawdza się tankując do pełna, przejeżdżając np. 150 - 200 km i ponownie tankując do pełna.
Wtedy obliczając spalanie ze wzoru (litry zatankowane po jeździe) / km * 100 = średnie spalanie.
Bo wiadomo w mieście korki i brak płynnej jazdy a poza miastem zazwyczaj stała prędkość na najwyższym biegu i różnice w spalaniu bywają duże.

Powrót do góry
mmm777
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: zagłębie/śląsk

mmm777
Poziom 21
Post#6 01 Sty 2014 13:00   

Czujnik temperatury płynu ma dwie oddzielne sekcje: dla komputera i dla wskaźnika.
Może się uszkodzić tylko część dająca sygnał komputerowi (możliwy skutek: ssanie), a temperatura na wskaźniku w kabinie będzie pokazywana poprawnie.

Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
grala1
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Kalisz

grala1
Poziom 24
Post#7 01 Sty 2014 18:32   

6,8 na drodze ekspresowej to wedle Ciebie potężne spalanie?
Nie żartuj.
Zaraz ktoś powie że jemu też mało pali po mieście a w trasie to oddaje i co chwile musi spuszczać ze zbiornika i też będziesz w to wierzył?
Jeżeli Ci się wentylator nie włącza a jeździsz na zasłoniętej chłodnicy to zainwestuj w nowy termostat.

Powrót do góry
Google

Google Adsense

Google

Powrót do góry
neo788
Poziom 4
Poziom 4

neo788
Poziom 4
Post#8 Post autora tematu 03 Sty 2014 15:57   

Witam, problem rozwiązany.

Wymieniłem termostat, nowy otwiera się przy 80 stopniach celsjusza a stary cały czas był niedomknięty i puszczał płyn na silnik czego skutkiem był właśnie niedogrzany silnik a tym samym większe spalanie.
Stary termostat otwierał się dopiero przy 88 stopniach, do tego wymieniłem czujnik temperatury silnika żeby się nie wkurzać i teraz jest elegancko. Na całym baku ok 40 litrów miasto + trasa zrobiłem 650 km, autko bardzo szybko się nagrzewa, na ustawieniu dmuchawy na obroty pierwsze, szyba + nawiew na kierowce i pasażera jest miło i przyjemnie jak się autko dogrzeje.
Nowy termostat a w zasadzie wkład wymagał przeróbki, zeszlifowanie kołnierzu bo był kapke za szeroki oraz zanitowanie otworu bezpieczeństwa.

Wszystko zrobiłem sam, koszt w sumie czujnika i wkładu to 56 zł Smile
Dziękuję za pomoc forumowicze oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku Smile

Jeszcze jak by mi ktoś pomógł w temacie z podłączeniem centralnego zamka byłoby super.
Temat do zamknięcia.

Powrót do góry
temprawg
Poziom 15
Poziom 15

temprawg
Poziom 15
Post#9 03 Sty 2014 16:13   

Zanitowanie zaworu bezpieczeństwa to fatalny pomysł. Jeśli coś się stanie i zawór się zablokuje na zamkniętym to wysadzi ci instalację!!!

Powrót do góry
neo788
Poziom 4
Poziom 4

neo788
Poziom 4
Post#10 Post autora tematu 03 Sty 2014 17:45   

W starym wkładzie nie było tego zaworka na kołnierzu, a jest to zwykły mosiężny cypelek który powoduje lekki prześwit na dosłownie ujścia paru kropli w razie "w" także wydaje mi się nie ma się czym przejmować...W tych autach chłodnica się sama odpowietrza, tak jest instalacja zbudowana...

Powrót do góry
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu     Strona Główna -> Forum elektroda.pl-> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> Skoda Felicia 1.3 MPi '98/99 - Potężne spalanie
Strona 1 z 1