Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Złożenie/zrobienie/połączenie suboofera i 2 głośników komputerowych - 2.1

undefined693 21 Gru 2013 15:31 1032 4
  • #1 21 Gru 2013 15:31
    undefined693
    Poziom 10  

Witam posiadam Subwoofer, który pozostał mi po dawnym kinie domowym i chciałbym go wykorzystać. Mam dwa głośniki komputerowe Creative z wbudowanym w nich wzmacniaczem, a mam także głośniki właśnie z jakiegoś takiego zestawu 2.1, które są połączone ze sobą i obydwa mają wyjścia mini jack. Jak przerobić lub podłączyć ten subwoofer do którychś z tych głośników? Co mi będzie potrzebne? Może do tego małego wzmacniacza w tych Creative? Tylko nie wiem czy ten subwoofer dla tego wzmacniacza nie będzie za mocny.. Mam starą popsutą wierzę , ale wzmacniacz w niej jest chyba sprawny. Mam doświadczenie w lutowaniu i grzebaniu przy takich rzeczach.
    Pozdrawiam

• #2 21 Gru 2013 15:58
    Mich43l
    Poziom 20  

subwoofer aktywny / pasywny ?

• #3 21 Gru 2013 17:46
    undefined693
    Poziom 10  

pasywny ; /

• #4 21 Gru 2013 17:53
    Mich43l
    Poziom 20  

no to musisz sprawdzić ile omowy głosnik masz w obudowie dobra do niego wzmacniacz , jeżeli jest w obudowie w głośniku filtr no to nie potrzebujesz , jeżeli nie ma no to trzeba by dołożyć filtr dolnoprzepustowy , od najniższej częstotliwości jaką głośnik wydusi z siebie to jest ok 20Hz - 600Hz , górna granica może być 200 lub tez 300Hz w zależności od upodobań. Sygnał z zewnątrz podajesz na wzmacniacz i na lewy + prawy kanał + subwoofer (filtr dolnoprzepustowy + wzmacniacz no i na głośnik)

• #5 27 Gru 2013 19:16
    undefined693
    Poziom 10  

To są głośniki 2.0 Creative SBS240 . Do tego wzmacniacza da się wlutować gdzieś subwoofer? Czy to jest nie możliwe przy 2.0

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME