Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dekoder dźwięku przestrzennego do głośników komputerowych

elektryk95 23 Gru 2013 15:24 1884 13
  • #1 23 Gru 2013 15:24
    elektryk95
    Poziom 5  

Witam. Jestem w posiadaniu głośników logitech z506. Chciałbym je podłączyć do telewizora i jak już się dowiedziałem potrzebuje do tego dekodera, aby uzyskać dźwięk przestrzenny. Poszukuję urządzeń typu Creative SB Extigy lub Creative DDTS-100. W grę wchodzą oczywiście używane ale nie mogę niczego znaleźć w cenie do 200 zł. Czy są jakieś podobne urządzenia? Słyszałem także ze istnieje możliwość kupienia amplitunera z wyjściem z przedwzmacniacza. Co to znaczy? Jakieś przykładowe modele? Może ktoś ma podobną konfigurację i chciałby się podzielić swoim rozwiązaniem?

Dzięki wszystkim za pomoc i wszystkiego dobrego na święta ;)

Pozdrawiam

• #2 24 Gru 2013 11:06
    kolszu
    Poziom 17  

Z tego co się orientuje to nasza telewizja nadaje jedynie stereo.

• #3 24 Gru 2013 13:39
    elektryk95
    Poziom 5  

Wiem o tym, ale do tv jest jeszcze podpięta konsola Ps3 jak również oglądam często na nim filmy z lapsa, więc myślę, że dźwięk surround jakiś będzie ;) Ale dzięki za uwagę :)

• #4 24 Gru 2013 16:16
    kolszu
    Poziom 17  

A jak zapodajesz dźwięk z tego lapsa na szkło?

• #5 24 Gru 2013 16:18
    elektryk95
    Poziom 5  

Myślałem nad rozwiązaniem, że z lapsa dźwięk idzie z HDMI, a następnie z TV przez optica na głośniki oczywiście mijając po drodze dekoder którego szukam.

• #6 26 Gru 2013 11:33
    kolszu
    Poziom 17  

Nie wiem czy mam rację, ale wydaje mi się, że telewizor nie zadziała tu jak 'przelotka'.
    Masz 'jakieś' kino domowe? Może zainteresuj się czymś takim:
    http://ep.com.pl/files/4446.pdf

• #7 26 Gru 2013 11:48
    elektryk95
    Poziom 5  

Nie wiem dlaczego miałoby to nie zadziałać jako przelotka, w ogóle nie przyszło mi to do głowy tak wiec dziękuję za sugestie być może słuszną :) Ale na szczęście prawdopodobnie kupie Creative Sound Blaster Extigy, którą, gdy optical w tv nie zadziała tak jakbym sobie tego życzył, podłącze przez USB do lapsa i wszystko styknie ;) Dzięki!

• #8 26 Gru 2013 12:14
    kolszu
    Poziom 17  

To już lepiej weź ten drugi :)
    Przyjemnego słuchania i pozdrawiam.

• #9 26 Gru 2013 14:32
    Polon_us
    Poziom 39  

Mógłbyś rozważyć zastosowanie cyfrowego procesora dźwięku 5.1 na 6x analogowy
    Znajdziesz je na Amazon -> Anglia , Anglia2 lub -> Niemcy

Nie udało mi się znaleźć takiego urządzenia na polskich stronach, stąd sugestia Amazon. Moim "faworytem" jest dekoder pod linkiem Anglia2 (on jest również dostępny na niemieckim Amazon) - ze względu na cenę i wyposażenie :)

Moim zdaniem idealnie rozwiązują twój problem. Ceny też za daleko nie odbiegają od założonej wartości, choć nie wiem ile będzie kosztowała przesyłka.

• #10 26 Gru 2013 14:38
    elektryk95
    Poziom 5  

W grę dla mnie wchodzi jedynie ten z linku Anglia2, bo nie wiem jak podłączyć moje 3x Jack do chinchów. Poza tym nie chciałbym bawić się w wysyłkę z zagranicy. Istnieje jeszcze pytanie co z cłem?

• #11 26 Gru 2013 14:42
    Polon_us
    Poziom 39  

Nie znam się na prawie unijnym, ale wydawało mi się, że obieg towarów wewnątrz Unii nie jest objęty cłem. Zastrzegam się, że takie miałem odczucie ;)

Ten sam dekoder jest na niemieckiej stronie Amazon, koszt przesłania zapewnie będzie tańszy. I wtyczka zasilacza powinna pasować :)

P.S. Tak a propos kabelków minijack, które są na wyposażeniu tych głośników. One są w standardzie mono czy stereo? Inaczej mówiąc, wtyk jest dwu-sekcyjny czy trzy-sekcyjny? Mam pewne wątpliwości.

• #12 26 Gru 2013 17:12
    elektryk95
    Poziom 5  

Niestety na niemieckim Amazonie jest Dekoder spod linku Anglia 1, którego nie mam pojęcia jak podłączyć, bo z subwoofera wychodzą 3 mini jacki a w tych dekoderach są chinche :/

• #13 26 Gru 2013 18:13
    gradek83
    Poziom 31  

Creative Inspire 5.1 Digital 5500
    CREATIVE Inspire 5,1 Digital5700
    Creative Cambridge Soundworks DTT3500 Digital

Ostatecznie SB0300 Sound Blaster Audigy 2 NX USB

• #14 27 Gru 2013 03:09
    Polon_us
    Poziom 39  

Cóż, zrób jak uważasz. Tu masz ten dekoder na stronie niemieckiej Amazon -> Niemcy2

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME