Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Creative Sound Blaster X-Fi - Wyłącza i włącza się po zainstalowaniu sterowników

daaron 25 Gru 2013 14:21 1230 0
  • #1 25 Gru 2013 14:21
    daaron
    Poziom 6  

A więc zakupiłem niedawno okazyjnie kartę muzyczną Creative Sound Blaster X-Fi 5.1 Pro SB1095. Dostałem do niej płytę ze sterownikami kable itp. generalnie kompletna karta. Podłączyłem pod Windowsa XP zainstalowałem sterowniki i bardzo szczęśliwy korzystałem do dnia gdy złożyłem sobie nowy komputer w którym musiał zagościć Windows 7. I tu zaczyna się zabawa ponieważ w Windows 7 po tej samej operacji czyli po zainstalowaniu sterowników z płyty (tak, są to sterowniki do Windows 7 64bit) karta zaczęła stroić fochy i przy każdym starcie systemu włącza się i wyłącza (niebieska dioda na karcie miga, głośniczek w trayu zmienia się co chwilę).
    Nie mam pojęcia co z tym zrobić nic kompletnie nie pomaga, jedyny moment, w którym karta działa w 100% dobrze to gdy jest odinstalowany sterownik a co za tym idzie brak basów i dźwięk tylko z dwóch głośników... mam całkiem niezłe głośniki firmy Genius sw-hf 5.1 4000 i jest to dla mnie strasznym utrapieniem.

Próbowałem wyłączyć zintegrowaną kartę dźwiękową, ale nie umiem. W biosie jest tylko opcja "Kontroler HD Audio". A w Menedżerze urządzeń wyłączałem, odinstalowywałem i nie przynosiło to żadnych rezultatów ponieważ komputer po ponownym uruchomieniu automatycznie instalował sterowniki od nowa.
    Nie wspomnę o tym, że w Windows update i ustawieniach automatycznych aktualizacji zabroniłem Windowsowi by sam robił takie działania, ale najwyraźniej ma to w nosie. Sterowniki ze strony Creative występowały z tym samym błędem.

Bardzo więc proszę kogoś o pomoc bo mam już kompletnie dość tej karty a jedyna inna karta dźwiękowa jaką mam to staruszek Trust, który w ogóle nie jest kompatybilny z Windowsem 7.

Specyfikacja komputera:

Płyta: MSI H81M-E33
    Procesor: Intel Pentium G3220 3.0GHz
    System: Windows 7 64bit Ultimate

@Edit
    Problem leżał po stronie portów USB, które świrowały. Wyjąłem i włożyłem baterię bios i śmiga.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme