Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno oraz regeneracja Tonsil ZgC-50-8-44

kry7 25 Gru 2013 17:50 3285 10
  • #1 25 Gru 2013 17:50
    kry7
    Poziom 10  

Witam!

To mój pierwszy post na tym forum, więc gdyby było coś nie tak proszę o wyrozumiałość :)

Zastanawiam się nad kupnem pierwszych porządnych kolumn jak w temacie Unitra Tonsil ZgC-50-8-44 (115zł) w których trzeba zregenerować zawieszenie w nisko i średnio tonowych głośnikach (dałbym link ale mam z mało postów.)

1. Opłaca się w ogóle je kupować i zregenerować te głośniki ?
    2. Jaki wzmacniacz do nich byłby najlepszy? ( najlepiej jak najtańszy ale żeby dał radę z tymi kolumnami )
    3. Czy taka regeneracja będzie trudna jeśli robię to pierwszy raz?

Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi i pozdrawiam.

• Pomocny post
    #2 25 Gru 2013 19:05
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

kry7 napisał:

1. Opłaca się w ogóle je kupować i zregenerować te głośniki ?
    Nie za te pieniądze. Koszt całkowity osiągnie około 200zł. Te zestawy nie są szczytem jakości dźwięku.
    kry7 napisał:
    3. Czy taka regeneracja będzie trudna jeśli robię to pierwszy raz?
    Regeneracja jest prosta, ale za te pieniądze nie opłaca się tego brać.
    Na allegro masz Zg25c za 200zł. Po regeneracji w ładnym stanie. Jednakie pieniądze a efekt lepszy. Do tego kupujesz Elizabeth Hi Fi i masz na prawdę fajny zestaw za niewielkie pieniądze.

• #3 25 Gru 2013 20:30
    kry7
    Poziom 10  

Myślałem że 50 będą grały lepiej od tych z niższymi numerami.
    Trochę dziwnie te kolumny wyglądają bo kopuły w głośnikach wyskotonowych są innego koloru (jedna czerwona) a membrany w niskotonowych tez są innego odcieniu ma to jakieś znaczenie, czy jest to po prostu efekt renowacji ?

• #4 25 Gru 2013 20:58
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

kry7 napisał:

Myślałem że 50 będą grały lepiej od tych z niższymi numerami.
    Ta liczba to określenie mocy zestawu, a ona nie ma nic wspólnego z jakością brzmienia. Poza tym seria ZgC jest serią zestawów popularnych, które z założenia miały nie trzymać normy HiFi.
    kry7 napisał:
    kopuły w głośnikach wyskotonowych są innego koloru (jedna czerwona)
    Czerwone były oryginalne. Widocznie ktoś jedną spalił i wymieniona była na taką, jaka była dostępna w Umifonie (zawieszenia GDN są od nich, to widać). Nie ma to znaczenia na dźwięk. Ja co prawda w swoich Zg25c nigdy nic nie spaliłem ale naprawiałem jeden komplet na tych kopułkach i różnicy nie słyszałem.
    kry7 napisał:
    membrany w niskotonowych tez są innego odcieniu ma to jakieś znaczenie, czy jest to po prostu efekt renowacji ?
    Membrany są oryginalne. Nie spotkałem się z tym wytłoczeniem membran nigdzie indziej. Raczej jest to sprawa promieniowania UV i fotoutlenienia barwnika. Nie ma to wpływu na brzmienie.
    Może ja nie jestem obiektywny, ale Zg25c posiadam od urodzenia, ojciec kupił je na Wróblewskiego w Łodzi. Miałem w domu wiele zestawów głośnikowych i jedno powiem. Te zestawy grają porównywalnie do Arcusów które mają głośniki Vify. Według mnie, najlepsze zestawy jakie wyszły z Daszyńskiego.

• #5 26 Gru 2013 05:04
    wkj
    Poziom 34  

telecaster1951 napisał:
    Według mnie, najlepsze zestawy jakie wyszły z Daszyńskiego.

Bez przesady.
    Faktem jest że 50/8/44 urzekają brzmieniem i coś w sobie mają, ale 25c są lepsze, znowu od nich też są inne lepsze. Wszystko jest kwestią odniesienia no i oczywiście ceny.

kry7 cena za 50/8/44 jest ceną sztywną?

• #6 26 Gru 2013 06:35
    James596
    Poziom 20  

telecaster1951 napisał:
    Poza tym seria ZgC jest serią zestawów popularnych, które z założenia miały nie trzymać normy HiFi.

Jasne, a świnie latają. ZgC to przecież tylko oznaczenie rodzaju obudowy, nic więcej. W żadnym wypadku nie oznacza to klasy sprzętu.

Co do autora tematu, 115 zł za niskobudżetowe padło, i to jeszcze do regeneracji jest chorą ceną. Za niewiele większą kwotę, jeśli rozejrzysz się dobrze i poczekasz na okazję, kupisz jakieś porządne stare Grundigi serii BOX, które brzmieniowo i jakością wykonania bezapelacyjnie przebijają model nad którym się zastanawiasz. Sporo tego przyjeżdża z niemieckich 'wystawek'. Plusem jest gumowe zawieszenie, które jest wieczne i nie wymaga żadnego babrania się z klejeniem membran. Minusem może być fakt, że znakomita większość tych starych niemieckich kolumn ma 4Ω, co może być problemem w dopasowaniu do wzmacniacza.

• Pomocny post
    #7 26 Gru 2013 11:12
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  

Polecił bym tobie jeszcze stare kolumny RFT na głośniku 8" i elipsie która odpowiadała za wysokie tony bardzo ładnie brzmiały ceny się wahają 50-70 zł za parę też własnie z wystawek ale najlepiej poszukać na tablicy bo tam niektórzy się nie znają i wystawiają za śmieszne pieniądze.Pozdrawiam :D

• #8 26 Gru 2013 18:57
    kry7
    Poziom 10  

@wkj Pewnie dało by się coś wynegocjować ale raczej niewiele.
    James596 Grunding BOX masz na myśli jakieś modele czy ogólnie cała seria zagra lepiej niż ZG 25C ?

RFT byłbym nimi zainteresowany zwłaszcza że cena jest naprawdę niska. Mógłbyś wstawić jakiś przykładowy zestaw?

Jest jedna wada dla mnie tych Tonisli ZG25C bo nijak nie będą mi pasowały do pokoju, tak teraz myślę a np. większość grundingów czy RFT jest czarna idealnie by się wpasowały w kolorystkę innych mebli.

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

Te pierwsze to jaki model bo fajnie wyglądają tylko nic o nich nie wiem :/ dobre będą ?

Dodano po 1 [minuty]:

Kurcze twój post zniknął ?

• #9 26 Gru 2013 19:23
    RFTiTONSIL
    Poziom 18  

No własnie chyba tak nie wiem czemu a co do tych kolumn miałem podobne bardzo dobre były :D

• Pomocny post
    #10 26 Gru 2013 23:02
    James596
    Poziom 20  

Co do Grundigów, nawet niskie dwudrożne modele (charakterystycznie wyglądają - szara papierowa membrana z płaską kopułką i gumowym zawieszeniem) mają rozbudowane zwrotnice i świetną jakość wykonania. Co ciekawe, często obudowy tych kolumn w mniejszych wydaniach są plastikowe, co nie przeszkadza im grać lepiej od rodzimych konstrukcji. Osobiście słuchałem modelu BOX 860 oraz BOX M 300 - grały wyśmienicie.

• #11 29 Gru 2013 17:05
    kry7
    Poziom 10  

W takim razie dziękuję wszystkim wiem już za czym warto się rozglądać :) Jeszcze poczekam jakiś czas (być może że będę miał za darmo kolumny) i ewentualnie znów napiszę.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME