Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Pre out , Main in - Łączenie

MicqAudio 27 Gru 2013 00:38
  • #1 27 Gru 2013 00:38
    MicqAudio
    Poziom 4  

Witam zauważyłem, że wiele wzmacniaczy posiada wejścia/wyjścia "Main in" i "Pre Out" , jeśli ktoś mógłby wytłumaczyć do czego one są i jak można je wykorzystać. Widziałem, że wiele wzmacniaczy ma złączony "Main in" z "Pre out" , Dlaczego ? Pozdrawiam :)

• #2 27 Gru 2013 07:14
    irekr
    Moderator

To jest - najczęściej - miejsce do podłączenia zewnętrznego korektora graficznego.
    Pozostaje do ustalenia, czy ten "mostek" jest przed czy po głównej regulacji głośności. Powinien byc przed regulacją, ale spotykałem inne rozwiązania...

• #3 31 Gru 2013 14:25
    MicqAudio
    Poziom 4  

A jeszcze mógłbyś wytłumaczyć na czym polega regulacja głośności ?

• #4 01 Sty 2014 16:31
    irekr
    Moderator

Regulacja głośności to nic innego jak pokrętło "VOLUME" we wzmacniaczu. Zapewne się domyślasz ze służy do regulacji głośności tego co leci z głośników.

Standardowy układ wzmacniacza jest taki:
    Źródło sygnału - przedwzmacniacz z ewentualna korekcja charakterystyki - gniazdo PRE OUT/MAIN IN - pokrętło regulacji wzmocnienia - wzmacniacz mocy - głośniki.
    Bywa że regulacja wzmocnienia jest umieszczona jeszcze w przedwzmacniaczu i nie jest to najlepsze rozwiązanie.
    Sprawdzenie jest proste: jeżeli do wejścia MAIN IN podłączysz odtwarzacz CD albo inne źródło sygnału i pokrętłem "volume" da się regulować głośność tego co w głośnikach to jest dobrze...

• #5 03 Sty 2014 01:06
    MicqAudio
    Poziom 4  

Aha , to już Mniej więcej łapię , nie mam teraz kabla chinch żeby podłączyć Cd . A powracając jeszcze do tego wyżej , "czy ten "mostek" jest przed czy po głównej regulacji głośności. Powinien byc przed regulacją" Czyli że co ?

• #6 04 Sty 2014 09:05
    irekr
    Moderator

Specjalnie to nie przeszkadza, głośniej słychać szum po włączeniu przy zamkniętym wzmocnieniu.

• #7 11 Sty 2017 14:26
    daniel22opole
    Poziom 8  

Pre out służy również do podłączenia dodatkowej końcówki mocy(wzmacniacza)

• #8 11 Sty 2017 14:43
    intenso
    Poziom 38  

Drogi autorze tematu.
    Wyjście Pre Out we wzmacniaczu służy do podlaczenia suba aktywnego, wyjścia na drugą końcówkę mocy lub dodatkowego zestawu audio.

Main In służy do podlaczenia wewnętrznego źródła dźwięku, ale tylko i wyłącznie gdy takie źródło posiada wbudowany przedwzmacniacz.
    Broń Boże podłączać co kolwiek ze stałą głośnością dźwięku np odtwarzacz CD, odtwarzacz blu ray, odtwarzacz sieciowy, konsole do gier itp.
    Podłączając się pod Main In i przełaczając wzmacniacz na wejście Main In przełączamy wzmacniacz w tryb końcówki mocy i pomijamy przedwzmacniacz we wzmacniaczu, w trybie końcówki mocy nasz wzmacniacz jest wysterowany maksymalnie.
    Funkcja Main In jest wykorzystywana przeważnie w systemach kina domowego, posiadając ampli kina domowego z wyjściem Pre Out dla kolumn frontowych łączymy ze wzmacniaczem w wejście Main In.
    Takie łączenie stosuje się gdy chcemy mieć osobne stereo i osobne kino.
    Przy takim połączeniu ampli i wzmacniacza nie musimy przepisać naszym kolumn gdy chcemy oglądać film lub słuchać tylko muzyki na zestawie stereo.