Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

po instalacji cyfrowej telewizji naziemnej wszystkie kanały zaszyfrowane

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Instalacje antenowe -> po instalacji cyfrowej telewizji naziemnej wszystkie kanały zaszyfrowane
Autor
Wiadomość
brownsugar
Poziom 2
Poziom 2

Post#1 Post autora tematu 27 Gru 2013 13:34   

Witam,
Podłączyłam antenę pokojową do telewizora z dekkoderem dvb-t, po wyszukiwaniu cyfrowych kanalow, wszystkie okazaly sie byc zaszyfrowane. Instalacja w innym telewizorze 9 w tym samym domu), przyniosla ten sam efekt - kanaly zakodowane, pomimo, ze jakies pol roku wczesniej instalowalam tam naziemna telewizje cyfrowa z ta sama antena pokojowa i zainstalowano 21 kanalow niekodowanych. co mam zrobic, zeby zainstalowac kanaly nieszyfrowane? lokalizacja gdańsk-wrzeszcz.

I co ja mam zrobić z pełnionej tu Funkcji. :?:
-- Zaczynamy od "początku" --
Regulamin pkt 3.1.13.
Regulamin pkt 3.1.15.
Regulamin pkt 3.1.17.

Zalecenia w dziale : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2212466.html .
Popraw i dopisz (brakujące informacje). [SP5ANJ]
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Gru 2013 13:34   

Powrót do góry

niewolno2
Poziom 19
Poziom 19

Post#2 27 Gru 2013 13:40   

Re: po instalacji cyfrowej telewizji naziemnej wszystkie kanały zaszyfrowane

Wygląda na to że łapiesz MUX-4 kodowany polsat.
Jak wygląda sprawa odbioru u innych sąsiadów.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Gru 2013 13:40   

Powrót do góry

leszekpo59
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Grudziądz

Post#3 27 Gru 2013 21:02   

Witaj. Zapewne, jak wcześniej wspomina mój przedmówca niewolno2, odbierasz MUX-4, czyli kodowany Polsat, który u Ciebie nadaje na kanale 33 z nadajnika na kominie EC Gdańsk II. Z Chwaszczyna którego poszukujesz, nadają wszystkie programy z oferty DVB-T. MUX - 1 na 37, MUX-2 na 35, a MUX - 3 na 48. Do tego nadają w polaryzacji poziomej, a MUX-4, który odbierasz obecnie nadaje w pionowej. Może to nie zaszkodzi, ale proszę skierować antenę w kierunku Chwaszczyna i obrócić ją o 90 stopni ( z pionu na poziom ). Wcześniej podejrzewam, że odbierałaś z Chwaszczyna, dlatego, że mogło jeszcze nie być aktywnego nadajnika z MUX-4. Powodzenia. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Gru 2013 21:02   

Powrót do góry

Sebaa_75
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Wolne Miasto Gdańsk

Post#4 10 Sty 2014 19:42   

Hello,

w zasadzie mam podobny problem. W/g strony lokalizacyjnej bez problemu powinienem odbierać telewizje cyfrową:

Na dwóch odbiornikach i na dwóch antenach po wykonywaniu przeróżnych akrobacji w celu znalezienia sygnału nie jestem w stanie odbierać niczego poza zakodowanymi kanałami - podejrzewam, że jest to ten MUX-4. Po przeskanowaniu mam tylko komunikat o braku karty CI. Lokalizacja to ścisłe centrum Gdańska- Wrzeszcza, w dodatku parter pomiędzy trakcją SKM'ki i tramwajową. Nie mam opcji używania anteny na dachu, zostaje mi tylko pokojowa. Do tych prób używałem dość dużej anteny siatkowej oraz mniejszej (panel). Na obu ten sam efekt - tylko MUX-4. Czy to jest możliwe, żeby sygnał z Chwaszczyna nie dochodził do mojej lokalizacji - przy tej mocy i odległości. Wiem, że budynki, miasto i tak dalej - ale bez przesady. Można zmierzyć jakoś poziom sygnału? Jakimś miernikiem czy coś w tym stylu, bo na telewizorze pokazuje brak sygnału. Czy jest w ogóle sens się w to bawić? Nie zależy mi jakoś szczególnie na telewizji, ale skoro jest możliwość to dlaczego czasem nie skorzystać?

Pozdrawiam
Sebaa
Powrót do góry

mihal2002
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Cisterna

Post#5 10 Sty 2014 20:24   

Sebaa_75 napisał:
Hello,

Temat zakłada się własny. Antena pokojowa do kosza.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Sty 2014 20:24   

Powrót do góry

h jaworski
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Tychy

Post#6 10 Sty 2014 21:04   

Kolego antena w pokoju to zaraz sygnał -20db.
Sebaa_75 napisał:
Można zmierzyć jakoś poziom sygnału? Jakimś miernikiem czy coś w tym stylu, bo na telewizorze pokazuje brak sygnału
Można potrzebny jest dobry miernik sygnału dvb-t ale wskaźnik w tunerze do tego nie za bardzo się nadaje bo jak sygnał jest za słaby to albo skacze sygnał albo pokazuje poziom "0".
Sebaa_75 napisał:
Nie mam opcji używania anteny na dachu
Co to znaczy nie mam opcji zawsze jest trzeba tylko trochę powalczyć, też miałem podobną sytuację że antenę mogę mieć tylko na dachu a spółdzielnia że nie wolno to poszukałem na necie decyzję rzecznika praw obywatelskich o dostępie do bezpłatnych mediów chyba z 1993 roku przedstawiłem projekt jak ma być zamontowana antena i zaniosłem do spółdzielni. Powalczyłem trochę i mam sygnał super żadnych zawieszeń kratek itp. mógł bym odbierać programy nasze Polskie, Czeskie i Słowackie jak by zmienić polaryzację Najlepsze to w tym że teraz sama spółdzielnia podsyła mi klientów aby innym też robić bo jest podstawowy warunek że nie można uszkodzić poszycia dachu.
Powrót do góry

Sebaa_75
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Wolne Miasto Gdańsk

Post#7 13 Sty 2014 12:26   

Hello,

h jaworski napisał:
Kolego antena w pokoju to zaraz sygnał -20db.

No na to wygląda, próbowałem jeszcze z aktywną anteną Thomson ANT1421. Niestety efekt ten sam - 0 sygnału, natomiast MUX-4 - siła i jakość 100%

h jaworski napisał:

Można potrzebny jest dobry miernik sygnału dvb-t ale wskaźnik w tunerze do tego nie za bardzo się nadaje bo jak sygnał jest za słaby to albo skacze sygnał albo pokazuje poziom "0".

OK, tak myślałem, jak gdzieś się do niego dorwę to sprawdzę, ale to i tak pewnie nic nie da. Widać, że 14 km dla sygnału cyfrowego z nadajnika 100kW po mieście to jak czarna dziura :| Analog odbierał na kawałku drutu, choć fakt, że momentami "śniezyło" :D

h jaworski napisał:

Co to znaczy nie mam opcji zawsze jest trzeba tylko trochę powalczyć, też miałem podobną sytuację że antenę mogę mieć tylko na dachu a spółdzielnia że nie wolno to poszukałem na necie decyzję rzecznika praw obywatelskich o dostępie do bezpłatnych mediów chyba z 1993 roku przedstawiłem projekt jak ma być zamontowana antena i zaniosłem do spółdzielni. Powalczyłem trochę i mam sygnał super żadnych zawieszeń kratek itp. mógł bym odbierać programy nasze Polskie, Czeskie i Słowackie jak by zmienić polaryzację Najlepsze to w tym że teraz sama spółdzielnia podsyła mi klientów aby innym też robić bo jest podstawowy warunek że nie można uszkodzić poszycia dachu.

Może się źle wyraziłem, u mnie to akurat jest wspólnota, która się na niczym prawie nie zna i na takie sprawy ma "wylane". Na dachu są nawet jakieś anteny z poprzedniej epoki i po prostu mógłbym sobie podmienić jedną z nich na swoją i tyle. Ale poprowadzenie około 20 m kabla po budynku, wejście z tym kablem do mieszkania i tak dalej. Ja spokojnie mogę żyć bez telewizji, po prostu gdybym miał to na pokojowej antenie to czasem bym sobie włączył i tyle, a tak to nie chce mi się kombinować. Mogę poczytać wiadomości, obejrzeć film, posłuchać muzy czy wyjść z domu i też jest dobrze :D
W każdym razie dzięki za rozwianie moich wątpliwości co do pokojowej anteny, bo się zastanawiałem, ze odbiorniki TV coś nie halo :D

pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Instalacje antenowe -> po instalacji cyfrowej telewizji naziemnej wszystkie kanały zaszyfrowane
Strona 1 z 1