Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nice MC824H - Nie widzi czujników FT210B

zenek1984 28 Gru 2013 13:19 1230 4
  • #1 28 Gru 2013 13:19
    zenek1984
    Poziom 15  

Mam centrale MC824h z siłownikami Tona4024 wszystko działa poprawnie brama otwiera się zamyka itp. Mam tylko problem bo po podłączeniu fotokomórki FT210B do centrali po Bluebusie na fotokomórce dioda IR Level miga 3-krotnie po czym następuje przerwa i znowu miga 3-krotnie. Według instrukcji oznacza to że fotokomórka nie został zaprogramowany do centrali. Na fotokomórce TX mostek jest na JP2 a czujnik RX jest ustawiony na FT A. Oczywiście przeprowadzam procedurę znajdowania fotokomórek jednak nic to nie zmienia. Ma ktoś może pomysł co z tym robić? Mam dwa takie same czujniki i oba zachowują się identycznie.

• #2 28 Gru 2013 21:07
    zenek1984
    Poziom 15  

Przeczytałem całą instrukcję z uwagą i jest pewna sprzeczność. W procedurze sprawdzania dioda żółta L3 ma się świecić a w awariach świecenie oznacza uszkodzony czujnik ruchu. Ogólnie czujnik reaguje na TX bo jak niema rezystora to Dioda L2 świeci się. Gdy tylko wkładam rezystor zapala się L1 a gaśnie L2. Na centrali dioda BlueBus miga co sekunde.

• #3 28 Gru 2013 22:53
    glecki
    Poziom 20  

Centralą się nie przejmuj.Wystarczy wyszukać urządzenia i jest OK.
    Cały problem jest w zworkach nadajnika i odbiornika.Weź pod uwagę,że te fotki mogą pracować jako czujnik ruchu (nadajnik możesz umieścić na jeżdżącym skrzydle bramy przesuwnej) ale Ty z tej funkcji nie korzystasz.
    Rezystor jest potrzebny wtedy,jeśli na skrzydle jest jednocześnie listwa krawędziowa,a tak naprawdę to listwa krawędziowa pracuje jak rezystor.

• #4 29 Gru 2013 07:37
    zenek1984
    Poziom 15  

W instrukcji do tej fotokomórki FT210B jest podpunkt 5.1 napisano tam że w przypadku używania fotokomórki jako czujnika obecności założyć rezystor w Tx 8200 Ohm. Mostki tak jak pisałem w RX mam na tym od góry a w TX na środkowym choć rozumiem że skoro ostatni jest zdjęty to środkowy niema znaczenia.

• #5 30 Gru 2013 16:17
    zenek1984
    Poziom 15  

Centrala MC824H ( obsługująca bluebusa ) nie jest kompatybilna z tymi fotokomórkami ( bluebusowymi) szkoda, że nikt wcześniej o tym nie powiedział i nigdzie o tym nie napisał.
    Firma Nice mimo wpadki załatwiła sprawę jak na dużą, dobrą firmę przystało. Wysłali mi programator i nowy rodzaj fotokomórek.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme