Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przedłużacz do subwofera. Głośniki Logitech 2+1

szaroczek 29 Gru 2013 19:14 1365 9
  • #1 29 Gru 2013 19:14
    szaroczek
    Poziom 10  

Dzień dobry. Taki mam problem z moimi głośnikami komputerowymi Logitech 2+1: Mała kolumienka łączy się z subwoferem grubym okrągłym kablem z taką końcówką, która włazi do takiego gniazda w subwoferze. Porzebuję przedłużacza męsko-żeńskiego parę metrów. Wyglądało mi to na S-video, więc przeszukałem pod tą nazwą WSZYSTKIE pozycje na allego, ale nie tylko przedłużacza, ale nawet takiej końcówki w ogóle nie znalazłem. Były niektóre bardzo podobne, ale nigdy nie takie same: żeby było dziewięć pinów/otworów w takim dokładnie układzie. Proszę o pomoc w zanlezieniu takiego przedłużacza.

Dziękuję i pozdrawiam

• #3 29 Gru 2013 19:44
    szaroczek
    Poziom 10  

Kurczątko, już byłem zachwycony, ale jak się bliżej przyjrzałem (jak otworzysz moje zdjęcie w dużym rozmiarze i klikniesz w to z twojego linka), to się okazuje, że rozstaw tych dziurek w tym rzędzie, gdzie jest ich trzy jest chyba nieco inny u mnie, niż w twoim linku; u mnie te trzy dziórki są w jednakowych odległościach od siebie, a w twoim linku dwa są blisko siebie, a jeden jest od nich oddalony... Mam rację, czy mi się zdaje?

• #4 29 Gru 2013 19:44
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Oj nie wiem, czy dokładnie to, co z linku. Przypatrzcie się na rozmieszczenie pinów w tym gnieździe. Generalnie jest to złącze standardu MINI DIN i pod takim hasłem szukaj. Są różne wersje i trzeba pilnować układu pinów w gnieździe/wtyku.
    Masz jeszcze opcję przecięcia oryginalnego przewodu i przedłużenia go.

• #5 29 Gru 2013 19:47
    basteek112
    Poziom 9  

Z tego zdjęcia wynika że masz rację albo obydwoje mamy "streta"

• #6 29 Gru 2013 20:14
    szaroczek
    Poziom 10  

Wbiłem tą nazwę "mini din 9pin" na google i... nic! Żaden rezultat nie pokazał dokładnie takiego układu, jaki jest u mnie, już tym bardziej przedłużacza męsko-żeńskiego... Czy ta sprawa jest beznadziejna? Czy to jakiś decykowany kabel swoisty jedynie dla subwofera "Logitecha" i nigdzie poza tym niespotykany...? No chyba bym się załamał. :-/

• #7 29 Gru 2013 22:14
    actin
    Poziom 32  

Szukałem i wygląda to na jakieś złącze niestandardowe, używane przez nich które jest niezgodne z normą. Możesz przeciąć przewód i przedłużyć.

• #8 29 Gru 2013 22:43
    szaroczek
    Poziom 10  

Jakieś bliższe szczegóły co do tej procedury "przedłużania"..., bo już jestem przerażony! Np. jaki to ma być kabel, jak to połączyć, bo te żyłki to chyba strasznie cienkie są, żeby działało i miało sensowną wytrzymałość...? Gdzie taki kabel kupić, jak o niego pytać? Nie próbuję ukryć, że się na tym nie znam. ;-)

• #9 29 Gru 2013 22:48
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Najpierw natnij. Wewnątrz powinny być kolorowe przewody. Niektóre mogą być ekranowane. Trzeba je przeciąć i przedłużyć. Nie jest to trudna robota.

• #10 15 Maj 2016 12:08
    szaroczek
    Poziom 10  

Panowie oraz Panie. Poszedłem bezczelnie na skróty; zrezygnowałem z wszelkich przeróbek, przeorganizowałem aranżację pokoju i... przeniosłem subwofera w miejsce gdzie oryginalny kabe wystarcza. Jednak dziękuję wszystkim za zaangażowanie, porady i komentarze i przepraszam, że w końcu poszedłem po najmniejszej linii oporu... :-/ ;-)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME