Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Tonsil Altus 100A nie daje oznak życia

ofa2000 29 Gru 2013 22:27 1176 5
  • #1 29 Gru 2013 22:27
    ofa2000
    Poziom 9  

Jak w temacie. Z powodu remontu mieszkania stał w oryginalnym kartonie przez około 3 lata. Waśnie ostatnio próbowałem go uruchomić. Podłączyłem go do zasilania i nie daje oznak życia. Dioda power się nie pali. Bezpieczniki całe. Napięcie za wyłącznikiem normalne 230V. Nie chcę rozkręcać dalej płyty głównej bez schematu. Nie wiem czy poszło trafo czy coś innego. Dotykanie rezystorów na wejściu - niski poziom- nie daje żadnych rezultatów jakby wzmacniacz nie działał - może brak zasilania.

Czy ma z kolegów jakiś pomysł albo może schemat do tego subwoofera?

• #2 29 Gru 2013 23:51
    wkj
    Poziom 34  

ofa2000 napisał:

Bezpieczniki całe.
    A to skąd wiadomo? W środku są dwa bezpieczniki
    http://obrazki.elektroda.pl/1779721500_1317682146.jpg
    chyba bez wykręcenia płyty się nie obejdzie.
    A jak bezpieczniki będą całe to mierzymy napięcia, najpierw na wtórnej stronie trafa, potem na mostku.

ps. o schemat stricte ciężko do tego typu ale tam nie ma nic skomplikowanego.

• #3 30 Gru 2013 01:04
    Uzytkowinik19
    Poziom 37  

Rozkręć pomierz napięcia, na trafie, na kondensatorach.

• #4 30 Gru 2013 09:43
    ofa2000
    Poziom 9  

Wszystkie bezpieczniki, te wewnątrz też są całe bo je mierzyłem. Tam są dwa trafa jeden toroidalny przykręcony do obudowy a drugi ma płytce. Jakie powinny być napięcia na wyjściu trafo toroidalnego i tego na płytce?

Płytki drukowanej nie odkręcałem od blachy obudowy. Będę musiał chyba wszystko zdemontować bo nie da się pomierzyć tych napięć bez demontażu płytki.

A mostek to ten czarny element przykręcany śruba poniżej bezpieczników ( w/g zdjęcia)? Bo nie widzę mostka zrobionego na samych diodach.

Sorki za pytania ale dosyć dawno nie bawiłem się w dłubanie w elektronice i troszeczkę wypadłem z obiegu.

• #5 30 Gru 2013 18:16
    wkj
    Poziom 34  

Pozostaje poszukać koło siebie serwisu lub chętnego z pomocą, widzę że sam nie dasz rady i możesz narobić więcej złego jak dobrego.

• #6 30 Gru 2013 18:23
    ofa2000
    Poziom 9  

Nie przesadzaj! Dam radę. Dam znać jak pomierzę napięcia. Ale to dopiero jak wrócę po 6 stycznia. Na razie dzięki.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME