Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC-60LE740E vs SHARP LC-60LE652E vs TOSHIBA 58L7365DG

dobrypan 30 Gru 2013 16:40 3210 4
  • #1 30 Gru 2013 16:40
    dobrypan
    Poziom 7  

Witam!

Miesiąc temu otrzymałem tutaj poradę, jednak zmuszony jestem ponownie o nią poprosić. Tym razem interesuje mnie trochę większy rozmiar odbiornika.

Obecnie mam możliwość kupna:
    - Sharp LC-60LE740E
    - SHARP LC-60LE652E
    - TOSHIBA 58L7365DG

LC-60LE740E to egzemplarz wystawowy. Dwa pozostałe pudełkowe. Toshiba ma w zestawie okulary. Generalnie nie chcę wydawać na tv więcej niż 4800. A salon jest duży...

Interesują mnie różnicę między tymi modelami. Mój priorytet to rozmiar i dobre wyświetlanie tekstu z komputera. 3d jest wymogiem (najlepiej aktywne - powyższe modele takie są).

Poniżej pełny tekst z wymaganiami - poprawiony do obecnej sytuacji.

Stoję przed dylematem związanym z zakupem telewizora do salonu. Telewizor będzie w pierwszej kolejności służył jako monitor do komputera (zastosowanie: programowanie / produkcja muzyki – czyli nie było by zbyt dużo kręcenia głową nawet gdyby TV był za duży), jednocześnie będzie też naszym podstawowym telewizorem domowym. Jednak jakość wyświetlania tekstu z PC via HDMI (oczywiście w rozdzielczości natywnej TV, większa mi nie jest potrzebna) jest priorytetem.

Nie potrzebne są żadne funkcję Smart TV, bo za to odpowiadać będzie komputer. Generalnie kryterium jest jak najniższa cena przy zachowaniu sensownej jakości obrazu (co w mojej opinii równa się co najmniej 100Hz natywnie matryca).
    Plazma odpada ze względu na wagę (TV ma wisieć na gips kartonie) i zużycie prądu.

Salon jest dość spory (ok. 30m2, 3.5m wysokości) dlatego myślałem o modelu. 60calowym.

Z góry piękne dziękuje za wszelką pomoc!

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 30 m2
    2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1.5 m jako monitor, 4m jako TV
    3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? max 3
    4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
    5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć na gipskartonie
    6.Jak słońce świeci w pokoju ? nie pada bezpośrednio na telewizor. Nasłonecznie średnie
    7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
    8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobrze wyświetlany tekst, niska cena
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowa kablówka + PC via HDMI
    10.Jakie urządzenia ? PC
    11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 6
    12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
    13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sportu mało
    14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak, ale za pomocą podpiętego PC
    15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie. Za to animacje grafów 3d z dużą ilością szczegółów.
    16.Preferencje co do marki ? nie
    17.Preferencje co do wielkości ? ok 58-60 cali
    18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nic
    19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? i tak i tak
    20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 4800 PLN
    21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Tak, ma posiadać 3D. Istotne jest to, by okulary 3D dało się nałożyć na okulary korekcyjne. Jeśli chodzi o pasywne / aktywne to raczej aktywne ze względu na większą ilość szczegółów (możliwa praca z tekstem w 3D).

• #2 30 Gru 2013 16:55
    jacekRCA
    Poziom 25  

Po pierwsze, kurcze, ale masz salon duży :), zazdroszczę! Kolejna sprawa, zrobiłeś już test na wagę na uchwytach, czy tam na tym co chcesz powiesić TV? 60 calówki to mają ponad 26,5KG, nawet do 30 KG. Dobrze jest zrobić test przez kilka dni z jakimś przedmiotem o podobnej wadze czy nie runie, bo szkoda byłoby telewizora. Ludzie na takich ściankach wieszają raczej do 37 cali TV, poczytaj, np tu: http://knaufblog.pl/index.php/2008/12/12/jak-...esic-telewizor-lcd-na-scianie-z-kartongipsu/,, albo w google.

• #3 30 Gru 2013 17:12
    dobrypan
    Poziom 7  

Hmm trochę mnie nastraszyłeś. W sumie zniszczona ściana w salonie to też konkretny koszt... Ale mniejszy niż zniszczony TV (gwarancja nie obejmuje pewnie takiego upadku).

Powiem tak: sprawdzałem temat kiedyś i znalazłem http://mediapolis.home.pl/knaufblog/wp-content/uploads/2007/04/strony-odw11.pdf . Moje interpretacja była taka, że gdy użyje dwóch dybli metalowych - da radę....

Prosił bym o komentarz. W sumie to o wiele ważniejsza sprawa niż wybór TV....

Aktualnie poważnie rozważam ustawienie TV na stole, który stoi przy ścianie. Może będzie wyglądał trochę gorzej ale będzie bezpieczniej..... W każdym razie proszę o komentarz czy taka ostrożoność jest uzasadniona......

• #4 30 Gru 2013 17:22
    elemen_th
    Poziom 29  

Dobrze jak byś się wkręcił w profil pod regipsem, są co kilkadziesiąt centymetrów zawsze to większa wytrzymałość regips + profil niż sam regips.

• #5 30 Gru 2013 23:59
    dobrypan
    Poziom 7  

A macie moze jakis pomysl, jak trafic na otwory w stelazu? Wykrywaczem metlu moge w poziomie wykryc (musze sprawdzic czy pozycja stelazu odpowiada planowanej pozycji telewizora) ale w pionie nie mam pomyslu... Jedynie to rozwalenie sciany co jest ostatecznoscia, eewentualnie wiele prob ale nie wiem czy przez przypadek nie zniszcze stelazu?

dlatego najlepiej bylo by samymi kolkami do gk metalowymi tylko nie wiem czy to nie za duze ryzyko....

od tylu nie mam dostepu do sciany (podwojna gk z przerwa w srodku)

Dodano po 4 [godziny] 10 [minuty]:

Na razie stawiamy na stole...

A więc tytułowe pytanie wraca - który model kupić ? A dokładniej: jakie są między nimi różnice jeśli chodzi o jakość matrycy ?

Dodano po 2 [godziny] 13 [minuty]:

a może warto Sharp LC-60LE752E, a jeśli tak to czemu ? różnica w cenie prawie 600 PLN

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme