Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Karcher 520M jaki olej ? i ile tego oleju?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Karcher 520M jaki olej ? i ile tego oleju?
Autor
Wiadomość
pawelsiara74
Poziom 18
Poziom 18

Post#1 Post autora tematu 27 Mar 2005 00:34   

Witam tak jak w temacie napisałem potrzebuje informacji jaki olej nalać do myjki ciśnieniowej Karcher 520M i ile tego oleju?
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Mar 2005 00:34   

Powrót do góry

ksadowski
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: kielce

Post#2 29 Mar 2005 19:13pomocny post - solucja   

powinno pisać przy wlewie
jak nie to idzie mineralny 15w40 dobrej jakości
albo przekładniowy sae80w
Powrót do góry

pawelsiara74
Poziom 18
Poziom 18

Post#3 Post autora tematu 29 Mar 2005 23:25   

Re: Karcher 520M jaki olej ? i ile tego oleju?

witam dzięki wilkie
ale z tego co mi wiadomo to nie ma tam wlewu i chyba nic nie pisze jeszcze musze dokładnie zobaczyć może gdzieś jest napisane ale watpie a wlewa sie to po wykreceniu pompy.
Jeszcze tylko musze sie dowiedziec ile tego tam wlać
Pozdrawiam
Powrót do góry

ksadowski
Poziom 10
Poziom 10

Post#4 30 Mar 2005 12:47pomocny post - solucja   

tam masz pompe w takim razie talerzową to idzie sae 80w (przekładniwka samochodowa lejesz do prawie pełna
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Mar 2005 12:47pomocny post - solucja   

Powrót do góry

pawelsiara74
Poziom 18
Poziom 18

Post#5 Post autora tematu 30 Mar 2005 13:03   

Witam wielkie dzięki za pomoc barzdo mi pomogłes tylko mam takie jeszczwe jedno pytanko bo własnie przed chwilką kupiłem olej silnikowy shella 15W40 i teraz zastanawiam sie czy moge go wlac czy kupić ten drugi, ale w necie znalazłem takie coś http://www.karcher.ca/CPE/CPE%20Parts%20Lists/CPE%20K%20520M%20%201.069-937.pdf i tutaj pisze engine oli czyli olej silnikowy i wydaje mi sie że moge go wlać ale to mi sie tylko tak wydaje dlatego pytam :) bo szkoda mi troche tego oleju co kupiłem :)
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Mar 2005 13:03   

Powrót do góry

ksadowski
Poziom 10
Poziom 10

Post#6 30 Mar 2005 18:03pomocny post - solucja   

możesz spokojnie
Powrót do góry

pawelsiara74
Poziom 18
Poziom 18

Post#7 Post autora tematu 30 Mar 2005 20:40   

Witam
Wielkie dzięki za pomoc już poskładałem jutro sparwdze czy chdzi bo miałem taki prblem że pompa nie dawała ciśnienia ale w zaworkach w srodku w pompie był syf i zaworki nie zmaykały myśle ze po wyczyszczenie będzie wszsytko dobrze :)
Tak to jest jak sie pożycza takie urzadzonka nieodpowiedzialnym ludziom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dobry zwyczaj nie pożyczaj ...jeszcze lepszy nie oddawaj heheheheheh
Pozdrawiam
Powrót do góry

pawelsiara74
Poziom 18
Poziom 18

Post#8 Post autora tematu 02 Kwi 2005 15:07   

Re: Karcher 520M problem

witam
mam teraz taki problem: myjka włancza się ciśnienie już daje takie jak powinno być tylko nie wyłancza mi sie po spuszczeniu dźwigni w pistolecie tzn wyłancza sie ale zaraz sie wlancza spowrotem i tak w kółko, dodam że lanca nie puszcza. wyłancza sie dosłownie na sekunde i włancza spowrotem tez tak gdzieś na sekunde
Co to może być jest to możliwe że w tym zaworku co włancza i wyłancza stycznik jest jakis brud jezscze bo tego nie czyściłem??
jeżeli ma ktoś jakis pomysł to prosze o podpowiedź
Pozdrawiam
Powrót do góry

geex
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Białystok

Post#9 26 Lis 2005 14:08pomocny post - solucja   

Sprawdź ten zawór nadmiarowy czy oringi na nim są całe wyczyść przesmaruj silikonem wodnym i załóż ponownie. Jeżeli nie pomoże to na krućcu od strony ciśnieniowej pompy (masz 2 krućce doprowadzający i wychodzący - to ten) w środku jest dysza coś w rodzaju zwężki odkręć ją śrubokrętem i za nią jest zaworek zwrotny z oringiem sprawdź oring czy cały oraz czy grzybek jest w kształcie stożka tzn czy nie jest porysowany lub odkształcony jeżeli tak jest kup w serwisie nowy i wymień
W razie pytań pisz geex(małpa)o2.pl w temacie serwis karcher
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Lis 2005 14:08pomocny post - solucja   

Powrót do góry

pawelsiara74
Poziom 18
Poziom 18

Post#10 Post autora tematu 26 Lis 2005 17:31   

dzięki za zainteresowanie.... jeszcze tego nie zrobiłem bo zabardzo nie miałem się kiedy zabrać i nie wiedziałem od czego zacząć... no ale teraz jak znajde chwile wolnego czasu to porozbieram i pozaglądam... a tak jeszcze zadam pytanie, bo dostaje mi się do oleju woda... tzn naleje nowy olej i po krótkim czasie nawte nie użytkowania tylko sparwdzenia po ponownym rozebraniu już jest olej biały, czyli tak jak by sie woda dostała do oleju.. nie wiem ale wydaje mi się że tak nie powinno być, w sumie stan oleju się nie zmienia może minimalnie ale niezauwazam różnicy... no i czy to moze sie przez tłoczki dostac czy jest jeszcze jakaś inna możliwość... olej lałem shella silnikowy....już parametrów nie pamietam.. ale z tych lepszych.. :) no a co doreszty to jak znajde chwile wolnego czasu to posparwdzam to co pisałes...
Pozdrawiam i wielkie dzięki za zainteresowanie
Paweł
Powrót do góry

geex
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Białystok

Post#11 29 Lis 2005 20:48   

Odnośnie oleju jeżeli po wymianie znowu dostała się woda (olej biały) to sprawdź tłoki czy są gładkie (czy nie ma zadrapań i czy średnica w miejscu w którym "pracują tłoki w uszczelniaczach " nie różni się znacząco od miejsc nie pracujących na tłokach, jeżeli tak jest to wymień na nowe lub pisz na PRV).
Jeżeli tłoki są ok to wymień uszczelniacze olejowe (najlepiej wszystkie 3) jeżeli tego nie zrobisz możesz się liczyć w niedługim czasie z wydatkiem zbliżonym do wartości nowego sprzętu ;)
Powrót do góry

mutte
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: wrocław

Post#12 03 Maj 2013 18:51   

przy pompie talerzowej nie nalewa sie oleju prawie do pelna ,nalewa sie tylko zeby olej pokryl talerz :D :
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> Karcher 520M jaki olej ? i ile tego oleju?
Strona 1 z 1