X

Aero2 do Kazam 4 lub inna karta z darmowym internetem - porady, opinie

trokos00 01 Jan 2014 16:53
  • #1 01 Jan 2014 16:53
    trokos00
    Level 4  
    Helpful post? (0)
    chce kupić kartę aero2 do mojego fona Kazam 4 i mam pytanie są dostępne jakieś podobne takie karty z darmowym internetem czy tylko to od areo2 ?
  • #2 01 Jan 2014 17:08
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet
    Helpful post? (0)
    Nie przesadzasz ze swoimi oczekiwaniami w sprawie darmowego internetu. W Polsce jedyna mozliwość darmowego mobilnego internetu to BDI Aero2. Karta jest bezpłatna, 20 zł to kaucja za jej wypożyczenie. Jak ja zwrócisz to zwrot kaucji. Ponosisz koszty wysyłki dokumentów i karty do ciebie. Osobiście używam w dual SIM Lenovo A820. Działa OK.
  • #3 01 Jan 2014 18:25
    trokos00
    Level 4  
    Topic author Helpful post? (0)
    nie orientuje sie w tym temacie więc chciałem sie zapytać.
    widze ze polecasz i będzie mi śmigało ładnie ?
    i to jakieś konfiguracje będę musiał zrobić sam ?
  • #4 01 Jan 2014 18:33
    karolark
    Level 39  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli jako awaryjny to tak ale od przyszłego roku ograniczają transfer i tak marny.
    Więc darmochy nie ma :-(
  • #5 01 Jan 2014 18:36
    buba12345
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Na karte aero2 bedziesz czekał miesiąc, do tego czasu możesz w telefon włozyc kartę Virgin Mobile koszt startera 8zł doladowujesz 10zł [dostajesz na miesiac bonus 100MB szybkiego neta] i masz rok wazne konto i darmowy wolny net [lejek] na tym lejku strony www do czytania na Operze Mini działaja komfortowo.
  • #6 01 Jan 2014 18:48
    trokos00
    Level 4  
    jeszcze 12 miech, mi tylko do kom mam Dual sim to net zawsze sie przyda poza domen za free

Dodano po 11 [minuty]:

buba12345 wrote:
    Na karte aero2 bedziesz czekał miesiąc, do tego czasu możesz w telefon włozyc kartę Virgin Mobile koszt startera 8zł doladowujesz 10zł [dostajesz na miesiac bonus 100MB szybkiego neta] i masz rok wazne konto i darmowy wolny net [lejek] na tym lejku strony www do czytania na Operze Mini działaja komfortowo.

w plusie tez mam lepsza opcje za 9 zł 150MB
  • #7 01 Jan 2014 19:00
    buba12345
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    No nie wiem teraz srednio 1GB kosztuje 10-12,76zł od t-mobile, orange, play do virgin mobile. Plus ma najgorszą oferte na karte i MB najszybciej znikają w Plusie niz u reszty w analogicznych pakietach.

Dodano po 2 [minuty]:

trokos00 wrote:

niby jak? w tej wersji o ktorej ja pisalem w VM masz 100MB szybkiego neta na miesiac i potem przez rok ten wolny net [lejek] i 18zł na koncie dalej, w plusie te 9zł pobiera ci z konta.
  • #8 01 Jan 2014 19:11
    trokos00
    Level 4  
    buba12345 wrote:
    No nie wiem teraz srednio 1GB kosztuje 10-12,76zł od t-mobile, orange, play do virgin mobile. Plus ma najgorszą oferte na karte i MB najszybciej znikają w Plusie niz u reszty w analogicznych pakietach.

Dodano po 2 [minuty]:

trokos00 wrote:

niby jak? w tej wersji o ktorej ja pisalem w VM masz 100MB szybkiego neta na miesiac i potem przez rok ten wolny net [lejek] i 18zł na koncie dalej, w plusie te 9zł pobiera ci z konta.

no tak pobiera ale mam szybki net i ja mam w mix to i tak muszę ładować, biore jednak chyba areo
  • #9 01 Jan 2014 19:16
    buba12345
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Nie polecam mixów, lepiej brać smartfona na raty w supermarkecie elektronicznym i do tego albo abo bez telefonu albo taryfa na krte ladujesz kiedy chcesz i ile chcesz i zmieniasz operatora zaleznie o d aktualnej sytuacji na rynku.
    Mixy zamrazaja ceny minut/sms/MB na 3 lata.

Jak masz dual sima to owszem bierz aero2. Polecałem Virgin jako rozwiazanie przejsciowe na czas oczekiwania na karte aero2, nie wiedzialem ze masz mixa i tak czy siak ładujesz.
  • #10 01 Jan 2014 19:28
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet
    Helpful post? (0)
    Kolega ma już Kazama4 i potrzebuje karty do Aero2. Proponuję nie czekać i zamówić kartę BDI. Na chińskich fonach z dwiema kartami i UMTS900 spokojnie można korzystać z Aero2. To naprawdę fajna opcja. Dla mnie oczywista jest opcja zakupu własnego telefonu i korzystanie tylko z SIM. Czasy dobrych telefonów za 1 zł w niskich taryfach już się skończyły. Naprawdę dobrego telefonu nie radzę szukać w markecie, jest wiele miejsc gdzie można kupić sprzęt.
  • #11 01 Jan 2014 19:47
    grubytwo4
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Używam Aero2 od pewnego czasu, do przeglądania stronek, Allegro, FB, maila i podobnych rzeczy spokojnie wystarcza, jednak wiadome, do pobierania się nie nadaje. Mam także pytanie, czy istnieją jakieś działające podkreślam, adaptery Dual Sim do telefonów z Androidem? Na przykładzie Samsunga Galaxy S2 którego mam obecnie. Przydałaby się druga karta właśnie z Aero, żeby mieć internet w telefonie. Jakby ktoś miał jakieś info na ten temat prosiłbym o opisanie lub chociaż jakiś link gdzie można o tym przeczytać.
  • #12 01 Jan 2014 19:56
    buba12345
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    matek451 wrote:
    Kolega ma już Kazama4 i potrzebuje karty do Aero2. Proponuję nie czekać i zamówić kartę BDI. Na chińskich fonach z dwiema kartami i UMTS900 spokojnie można korzystać z Aero2. To naprawdę fajna opcja. Dla mnie oczywista jest opcja zakupu własnego telefonu i korzystanie tylko z SIM. Czasy dobrych telefonów za 1 zł w niskich taryfach już się skończyły. Naprawdę dobrego telefonu nie radzę szukać w markecie, jest wiele miejsc gdzie można kupić sprzęt.

No tak napisalem bardziej chodzilo mi o telfon na wolnym rynku, chyba na raty mozna kupowac tez w sklepach internetowych. Ja swojego kupilem wlasnie w internetowym.
  • #13 01 Jan 2014 22:11
    trokos00
    Level 4  
    ok to biorę areo
  • #14 01 Jan 2014 22:29
    kiss39
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Aro2 fakt i pobieranie plików GB to nie bardzo jak ktoś chce teraz za 1min lub 15minut tak nie ale da rade :) pograć przez multi itd
  • #15 01 Jan 2014 23:47
    trokos00
    Level 4  
    aero2 najczęściej będę używał tylko do przeglądania facebooka,google, nie mam zamiaru nic ściągać jak juz to wi fi w domu, nie polecam taryfy mix6 w plusie straszne nie opłacalne pakiety sms
  • #16 02 Jan 2014 00:11
    kiss39
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Jaki internet oprócz tych (kablówka TP, Neostrada, netia ) na kartę wybrać PLUS ,CyFPolsat, itd głownie to LTE ale jakie pakiety itd.
  • #17 02 Jan 2014 00:41
    buba12345
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Jak masz dostep do salonow in medio

1. kup starter orange na karte za 5zł np. orange one
    2. aktywuj go dzwoniac do kogos
    3. wyslij sms o tresci START na nr 8002 uzyskasz rok wazne konto na wychodzace i przychodzace
    4. odpal kod Taniej do play *101*14# obniza stawke do play
    5. Kup bon 500MB w in medio za 15zł
    6. aktywuj go i poczekaj na potwierdzenie
    7. przejdz na taryfe Orange free na kartę

Masz 25GB na miesiac

Inna opcja to T-Mobile Frii i zakup pakietów
    1GB z lejkiem 10zł
    3GB z lejkiem za 20zł
    6GB z lejkiem za 30zł

Polecam program Opera Mini oszczedza transfer, dobrze dziala na lejku i formatuje strony pod dany rozmiar ekranu smartfona.

Jak masz modem/telefon i zasieg 4G LTE to red Bull Mobile na karte lub Play Online na karte 4g LTE wychodzi doładowanie 50zł co 2 miesiace [srednio 25zł/miesiac wyjdzie] za 200GB na 15Mbit/s potem predkosc obnizana do 2Mbit/s i tak co miesiac, kasa zostaje na koncie do wykorzytsania jak bedziesz poza zasiegiem 4GLTE.
  • #18 05 Jan 2014 10:02
    jdanecki
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Dodam, że karty Aero2 są wysyłane teraz w ciągu około 7 dni.
  Search 4 million + Products
Browse Products