Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki dobry router kupic, cena do 120zł. Mieszkanie w bloku.

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Co Kupić -> Jaki dobry router kupic, cena do 120zł. Mieszkanie w bloku.
Autor
Wiadomość
buba12345
Poziom 11
Poziom 11

Post#1 Post autora tematu 01 Sty 2014 19:52   

Witam,

To dopiero mój drugi post na forum.
Muszę kupic router, kompletnie sie nie znam. Cena do 120zł mozliwie jak najwyzsza jakość [by nie szkodził zdrowiu :D mam nadzieje, że wifi jest bezpieczne :P ]
Nie chcę sprzetu, który jak najpopularniejszy tp-link za 50zł mocno sie grzeje.

Miejsce: mieszkanie w bloku, pow. do 50m2.
Ilość urządzeń: pc, laptop, 2 smartfony, w przyszłości moze tv.

PC bedzie polaczony kablem, laptop mozliwe ze tez czasami kablem, a czasami przez wifi.
SmartTV tez bedzie na kabel więc minimum 3 porty LAN, smartfony przez wifi.

Czy to bedzie dobre?
Netgear On Networks N300R
Kod:
http://www.ceneo.pl/22553635#tab=click

Proszę o propozycje mozliwie routerów z 2013 roku, nie grzejących się [to chyba niezdrowe] . Jak macie jakies strony z artykułami, czy inne przydatne linki to też możecie podać.

Jestem zielony jezeli chodzi o te sprawy. Wszystkie informacje ogólne i linki też sie przydadzą.
Powrót do góry

bogiebog
Pomocny w Sieci, Internet

Miasto: Adort Kele

Post#2 01 Sty 2014 19:58   

Re: Jaki dobry router kupic, cena do 120zł. Mieszkanie w bloku.

Internet wchodzi jakim kablem do domostwa ?
Powrót do góry

buba12345
Poziom 11
Poziom 11

Post#3 Post autora tematu 01 Sty 2014 20:06   

Ethernet RJ45, siec osiedlowa
Powrót do góry

bogiebog

Post#4 01 Sty 2014 20:10   

WR743ND. Jak coś będzie kiepsko chodził to wgrasz gargoyle do niego.

WIFI w zabudowie , to loteria, dopóki nie spóbujesz nie będziesz pewny jak z pokryciem będzie. Generalnie jedna ściana OK, dwie może, trzy raczej nie. Sufit na pewno więcej niż jedna ściana (zbrojenie dodatkowo) WIFI sieć w budynkach
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Sty 2014 20:10   

Powrót do góry

krzysiek1959
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Post#5 01 Sty 2014 20:31   

Witam.Kiedyś posiadałem D-Linka 624 a obecnie Linksys. Ładnie chodzi w ,,Multimedii" po wi-fi .Więc tylko tej firmy ja polecam
Powrót do góry

buba12345
Poziom 11
Poziom 11

Post#6 Post autora tematu 01 Sty 2014 20:46   

Dzieki za szybkie odpowiedzi.

1. Rozumiem, że miałeś z nim doświadczenia i się nie nagrzewa.
2. Czyli da się w tym budzecie kupic coś dobrego jakościowo.
3. Ten gargoyle moze tez załatwic problem nagrzewania jakby sie pojawił, czy chodzi o sam zasięg lub zwiechy?

Ten router tp linka WR743ND ma 11 opinii na ceneo i duzo pozytywnych jedna mnie jednak zaniepokoiła:
Cytat:
Łącznie kupiłem dwa takie routery w odstępie czasu 3 tygodni w tym samym sklepie (internetowym). Za pierwszym razem był on w wersji jajowatej (zaokrąglone narożniki), drugi był już prostokątny (ostre narożniki). Nie przeszkadzało mi to bo router i tak jest schowany na szafce ale dziwna sprawa...
Tak ogólnie ustawienie sieci zajęło mi jakieś 1,5 minuty. Prosty w obsłudze. Ten jajowaty nie nagrzewa się, kwadratowy natomiast się nagrzewa.
Jedyną wadą jest to że nie ma opcji (a przynajmniej nie znalazłem) wprowadzenia hasła do zabezpieczenia ustawień routera (nie mam tu na myśli sieci wifi, tylko samego routera)

Nastepne pytanie o cene, najnizsza na ceneo wychodzi okolo 75zł [jak odbiore osobiscie w gdyni] a w mediamarkcie jest 120zł, czy mozliwa jest taka duża róznica cen?

Ten Netgear stojacy fajnie by mi zasłonił kable :D ale niestety nie moge znaleźć na razie opinii na jego temat.
Powrót do góry

bobeer
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: NowyTarg

Post#7 01 Sty 2014 20:56   

Cytat:

Proszę o propozycje mozliwie routerów z 2013 roku, nie grzejących się [to chyba niezdrowe]

Z pewnością najbardziej dla portfela ;)

Poszukaj czegoś na czym postawisz tomato, może być nawet jakiś stary używany linksys.

A wracając do grzania, to sprecyzuj może jaka ilość wydzielanego ciepła (w przybliżeniu najlepiej podaj równoważnik w watach) nazywasz grzaniem się ?

Przeciętny router pobiera około 3W i mniej więcej tyle też zamieniane jest w nim na ciepło. Nie spotkałem routera który by pobierał mniej niż 2W (sam układ swicza to ~1W)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Sty 2014 20:56   

Powrót do góry

buba12345
Poziom 11
Poziom 11

Post#8 Post autora tematu 01 Sty 2014 21:01   

Pierwsze co zrobilem jak dowiedzialem sie,ze mam kupic router to wszedlem na ceneo.
W opcje wbiłem pokaż wg popularnosci i pojawil sie jakis router za 50zl z masą opinii i w wielu było podane: "bardzo sie grzeje".

Myślę, że lepiej wydac parę złotych więcej ale miec lepszą jakość choc mój budżet i tak nie jest duzy. Moje założenia są takie chcę miec solidny sprzet, nie chcę wydać za mało, nie chcę wydać za dużo.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Sty 2014 21:01   

Powrót do góry

bobeer
Poziom 21
Poziom 21

Post#9 01 Sty 2014 21:06   

Cytat:
W opcje wbiłem wg popularnosci i pojawil sie jakis router za 50zl z masą opinii i w wielu było podane: "bardzo sie grzeje

W takim razie szukaj jak największych gabarytowo routerów, bo te z pewnością będą lepiej rozpraszały ciepło, co z kolei zaowocuje uczuciem "mniejszego grzania".

Nawiasem mówiąc rozprawianie o grzaniu w oderwaniu od konstrukcji mechanicznej i wymiarów (gdzie to grzanie występuje, punktowo, na całej powierzchni) jest bez większego sensu.
Powrót do góry

buba12345
Poziom 11
Poziom 11

Post#10 Post autora tematu 01 Sty 2014 21:18   

No jestem zielony w sprawach routerów.

Mój modem w ogóle sie nie grzeje za to transformator jego zasilacza owszem [dlatego odłaczam go na noc z gniazdka].

@bogiebog
Czyli skoro mi podałeś tamtego to nie doswiadczyles tego przegrzewania i jest dobry jakosciowo, tak?
Powrót do góry

bobeer
Poziom 21
Poziom 21

Post#11 01 Sty 2014 21:27   

Cytat:
RT-N10U: BCM5357 (or BCM5356U?) @ 300MHz, 8MB Flash, 32MB RAM, 1 USB 2.0. This is the best variant of the RT-N10* series. It is functionally a 150Mbps N-Lite (instead of 300Mbps N) version of RT-N12 B1 with a USB port added. Only supported by Toastman Builds starting from 2012-2-6 and Shibby Builds starting from 079V (with a USB LED fix in 093)

Na allexxx masz za 100zł asusa RT-N10U kompatybilnego z tomato, myślę, że nic lepszego nowego nie znajdziesz w tej cenie.
Niestety nie miałem z nim przyjemności współpracować, więc dla pewności proponuję jeszcze prześledzić jego opinię.
Powrót do góry

bogiebog

Post#12 01 Sty 2014 21:59   

buba12345 napisał:
Czyli skoro mi podałeś tamtego to nie doswiadczyles tego przegrzewania i jest dobry jakosciowo, tak?

Za tą cenę to są całkiem OKej routery, zwłaszcza jak można wgrać alternatywne oprogramowanie. Tego się nie naprawia, się nie opłaca. U sibie w domu mam od paru lat 8840T używkę z allegro. W szkole od paru lat WR740N i WR743ND.
Powrót do góry

buba12345
Poziom 11
Poziom 11

Post#13 Post autora tematu 03 Sty 2014 01:27   

Fajne w tym Asusie jest to, że mozna podlaczyc modem 3G/4G i miec ustawione na wypadek awarii neta kablowego przestawienie na net mobilny np. aero2.

Mozecie mi zielonemu powiedziec co daje wgrywanie tego oprogramowania typu tomato?

Wgrałem kiedyś alternatywne oprogramowanie do odtwarzacza dvd, ale tylko dlatego ze Philips kopał swoja robote w tym względzie.
Powrót do góry

bobeer
Poziom 21
Poziom 21

Post#14 03 Sty 2014 01:38   

Cytat:
Mozecie mi zielonemu powiedziec co daje wgrywanie tego oprogramowania typu tomato?

Wgrałem kiedyś alternatywne oprogramowanie do odtwarzacza dvd, ale tylko dlatego ze Philips kopał swoja robote w tym względzie.

Można powiedzieć, że producenci sprzętu systematycznie kopią robotę, i zaopatrują routery w minimum potrzebne do działania.
Tomato to w skrócie rozszerzenie możliwości (dla niektórych sprzęt z orginalnym firmware jest całkowicie bezużyteczny.)
Jeśli będziesz zadowolony z orginalnego oprogramowania, to nie musisz nic więcej do tego asusa wgrywać ;)
Powrót do góry

buba12345
Poziom 11
Poziom 11

Post#15 Post autora tematu 04 Sty 2014 02:06   

Ciekawe poswiateczne zjawisko, od wczoraj routery znikaja ostro ze sklepów. Chyba podobnie jak ja, ludzie dostali laptopy i tu zonk przecież nie mamy routera. :P Przeprowadzają kolejny atak na sklepy. Nie wiem czy jutro zdążę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Sty 2014 02:06   

Powrót do góry

hermes-80
Poziom 26
Poziom 26

Post#16 04 Sty 2014 12:36   

MR-3240 v2, WNR3500L z kompranetu, - jeśli ci się grzeje załóż radiatory.
Powrót do góry

irek6311
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Śląsk

Post#17 04 Sty 2014 17:41   

Asusa RT-N10U mam i nic się nie grzeje (letni) więc polecam ...
w tej cenie sprawdzony produkt i stabilny firmowy soft ale można też wgrać alternatywne oprogramowanie .
Powrót do góry

buba12345
Poziom 11
Poziom 11

Post#18 Post autora tematu 05 Sty 2014 21:52   

Chciałem bardzo serdecznie wszystkim podziękować za pomoc [jak tu się klika "pomógł', nie widzę?].

Wybór padł na Asusa RT-N10U, przeważyło to, że ma port USB. Można wpiąć parę urządzeń przede wszystkim modem 3G/4G.
Jak to ktoś napisał na telepolis pod względem internetu kablowego jesteśmy lata za Rumunami [dzieki monopoliscie Orange], a pod wzgledem internetu mobilnego jesteśmy lata przed Niemcami [dzieki zaciekłej konkurencji operatorow]. Ruter LTE moze sie przydać, szczególnie ze płacę za 5Mbit/s w sieci osiedlowej okolo 30zł, dla porownania w ofercie na karte Playa LTE, w którego jestem zasiegu kosztuje doładowanie 50zł na 100 dni [starter Red Bull Mobile] i mamy za to na miesiąc 200GB z predkoscią 15Mbit/s po osiągnieciu tych 200GB predkośc może spaść do 2Mbit/s i tak co miesiac 200GB. Kasa zostaje na koncie i moze być wykorzystana albo na internet w zasiegu 3G, albo na rozmowy.

edit:
Zainstalowałem go dzisiaj i mam kilka pytań:

1. Przed połączeniem z http://192.168.1.1 na smartfonie widziałem, że siec o nazwie ASUS była otwarta, czy to znaczy, że przez te parę sekund przed wpisaniem hasła ktos mógł tam wejść?

2. Wszystko skonfigurowałem sieć pokazała się zabezpieczona i na kompie i na smartfonie wszystko działało OK.
Potem wyłaczyłem w opcjach z przegladarki WPS i patrze na smartfona i na liscie sieci znowu pokazała się sieć ASUS [choć juz zdazyłem zmienić nazwę na inną] jako siec otwarta, szybko w opcjach zmieniłem na zabezpieczoną. Dlaczego tak się stało?
Potem w opcjach nacisnąłem restart, nastepnie zrestarowałem kompa i mam taki problem, że nie moge wejść na tę stronkę z opcjami mojej sieci http://192.168.1.1 wpisanie admin/admin nie dziala, ani wpisanie nazwy sieci i haseł/klucza. W okienku jest napisane Logowanie musisz zalogowac się na 192.168.1.1:60 próbowałem i nic nawet strona się nie ładuje. mój adres IP to 192.168.1.90

Co robic? Sama sieć została założona i działa, ze smartfona mogę wejść tylko na hasło, które ustawiłem, czyli mam tylko problem z dostaniem się do opcji przez przeglądarke.

edycja #2:
aha, zmyliło mnie to, że mi pisało o logowaniu na 192.168.1.1:60 [to chyba jakis błąd???]
udalo sie wejsc w ustawienia wchodzac przez przeglądarkę na adres http://192.168.1.1 i zamiast nazwy sieci podac admin potem moje hasło.
prosze o odpowiedzi na pozostałe pytania. :D
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Co Kupić -> Jaki dobry router kupic, cena do 120zł. Mieszkanie w bloku.
Strona 1 z 1