Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

lenovo - Dysk nie pokazuje zawartości

orlandu 01 Sty 2014 22:15
  • #1 01 Sty 2014 22:15
    orlandu
    Poziom 9  

Witam serdecznie

Zwracam się o pomoc do ludzi dobrej woli :)

W laptopie mojej teściowej grzebał jej synalek. Chciał do istniejącej
    instalacji Win 7 dograć linuxa. Oczywiście plan wziął w diabły i komputer
    się wysypał (wchodzi w ekran na którym istnieje wyłącznie możliwość
    nacisnięcia 'Esc' i po restarcie znowu pojawia się rzeczony ekran)

Jako że mieli na dysku trochę cennych plików (zdjęcia itp) poprosili mnie o pomoc.

Dowiedziałem się jeszcze, że przed skopaniem systemu 'fachowiec' omyłkowo sformatował dysk. Zatem przygotowałem się instalując odpowiedni program
    do próby odzyskania danych.

Dysk został wyjęty i podłączony do mojego PC, komputer go wykrył . Dysk ma dwie partycje - jedna mniejsza ze sterownikami druga większa na dane.

I tutaj przyszło zaskoczenie - na wiekszej partycji mimo tego że nie ma żadnych danych system we właściwościach pokazuje, że jest zajęte 30gb z 200gb.
    Druga sprawa - dysk na etykiecie ma 320gb a obie partycje mają w sumie 230gb.

Czy może być to kwestia skasowania partycji i pozostawienia ich w stanie surowym - nie sformatowanym do żadnego z systemów plików fat/ntfs ?

I ew co można w takiej sytuacji zrobić ?

Czy lepiej sformatować dysk w dosie i wtedy próbować coś odzyskać?
    Czy ew. istnieje jakiś program za pomocą którego można by było dobrze zdiagnozować dysk i ustalić co się z nim dzieje ?

Z góry dziekuję za każdą odpowiedź

• #2 01 Sty 2014 22:45
    xury
    Poziom 37  

Na początek zapoznać się z przyklejonymi tematami w tym dziale.

orlandu napisał:
    Czy lepiej sformatować dysk w dosie i wtedy próbować coś odzyskać?

To jest najbardziej niewłaściwy pomysł.
    orlandu napisał:
    Czy ew. istnieje jakiś program za pomocą którego można by było dobrze zdiagnozować dysk i ustalić co się z nim dzieje ?

Tak istnieje np. DMDE ale żaden program w cudowny sposób nic nie zrobi.
    Potrzeba trochę wiedzy by przeanalizować to co ten program nam wyświetli.

• #3 01 Sty 2014 23:53
    orlandu
    Poziom 9  

Skanuje teraz dysk programem GetDataBack - który na szczęście wykrył całkowitą pojemność dysku.

Z tego co zobaczyłem jest zrobiona jakaś partycja 'linux' więc może dlatego windows nie pokazuje żadnych plików mimo, że one faktycznie są ?

• #5 02 Sty 2014 21:13
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Kolego :
    1) Iso do USB lub CD - DVD https://www.dropbox.com/s/p5z4baxu4yea8r1/lubuntu-migol.iso
    2) Program do tworzenia USB startowego : https://www.dropbox.com/s/mr3o8vabxpebpwb/Universal-USB-Installer-1.9.3.9.exe
    Na tym linuxie jest wszystko co potrzeba TeamViuwer DMDE TestDisk i inne przydatne rzeczy.

Pokaż z DMDE to co tu opisane : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1445635.html

Windows Linuxowych partycji nie zobaczy.
    Stosuj się do prośby i podaj to o co się ciebie prosi.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty