Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Modem wewnętrzny 3G - Jak sprawdzić, czy laptop jest do niego przystosowany?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Modem wewnętrzny 3G - Jak sprawdzić, czy laptop jest do niego przystosowany?
Autor
Wiadomość
marekskiba1
Poziom 6
Poziom 6

Post#1 Post autora tematu 02 Sty 2014 12:58   

Modem wewnętrzny 3G - Jak sprawdzić, czy laptop jest do niego przystosowany?

Witam, bardzo zależy mi, żeby kupić laptopa z modemem wewnętrznym 3G, ale wybór laptopów z już zamontowanym modemem jest słaby (głównie Hp, Lenovo i Dell), dlatego chciałbym się dowiedzieć, jak można sprawdzić, czy dany model posiada możliwość obsługiwania wewnętrznego modemu, tak, żeby go kupić i zamontować? Opisy laptopów są pod tym względem często niewystarczające.

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, na co trzeba patrzeć, żeby to sprawdzić?

Łącze mini PCIe, jakieś inne?

Osobiście rozważam zakup któregoś z tych modeli:

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Samsung-900X3C.88781.0.html
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Samsung-730U3E.91981.0.html
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-UX31A.77350.0.html

Proszę o informację, czy któryś z nich posiada możliwość obsługi modemu wew.

Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelką pomoc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Sty 2014 12:58   

Powrót do góry

Atreyu Makiavel
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Łódź

Post#2 02 Sty 2014 14:00   

Re: Modem wewnętrzny 3G - Jak sprawdzić, czy laptop jest do niego przystosowany?

Zazwyczaj takie informacje są w opisie laptopa bo to nie tylko sam modem musi się znaleźć wewnątrz ale i złącze karty SIM musi być. Sprzedawcy raczej zależy na wyeksponowaniu faktu, że laptop jest gotów do działania po włożeniu karty SIM bo to rzadkość. Osobiście mogę polecić Dell Latitude E6400 ponieważ używam na co dzień takiego z wbudowanym modemem i sprawuje się elegancko. Żadnego wystającego czegoś z poza laptopa czyli ta swoboda, że gdziekolwiek nie pójdę to wyjmuję tylko lapka z torby i już mam internet, bez szukania hotspota.
Jeśli laptop który będziesz oglądał będzie posiadał to czego chcesz z pewnością będzie stosowna informacja o tym. W takim Dellu np. co oglądałem nie było fizycznie modemu na pokładzie ale było już zamontowane złącze kart SIM. To musi być przecież jakoś zgrabnie zabudowane. W tym przypadku pod baterią laptopa. Na pewno informacja stosowna się znajdzie w opisie. Także przeglądaj dalej w poszukiwaniu laptopa który Ci się widzi i licz na szczęście albo szukaj po prostu już pośród tych co mają to co chcesz.
Powrót do góry

marekskiba1
Poziom 6
Poziom 6

Post#3 Post autora tematu 02 Sty 2014 21:07   

Re: Modem wewnętrzny 3G - Jak sprawdzić, czy laptop jest do niego przystosowany?

Nie no wiadomo, że jak znajdę konkretną ofertę laptopa z 3G w sklepie, to wtedy będzie ta informacja, tylko jak znaleźć, które modele są gotowe do montażu modemu, żeby wiedzieć czego szukać w sklepach.
Powrót do góry

Atreyu Makiavel
Poziom 22
Poziom 22

Post#4 02 Sty 2014 23:08   

To przecież napisałem. Sam modem to nie wszystko. Czytnik kart SIM zabudowany być musi. Jeśli jest, to na 99% jest przygotowany pod montowany wewnątrz modem.
Powrót do góry

marekskiba1
Poziom 6
Poziom 6

Post#5 Post autora tematu 02 Sty 2014 23:58   

Chyba się nie rozumiemy. No dobrze, napisz mi w takim razie, jak w internecie znaleźć listę modeli notebooków posiadających możliwość zamontowania modemu 3G.
Powrót do góry

Atreyu Makiavel
Poziom 22
Poziom 22

Post#6 03 Sty 2014 00:47   

Nikt nie prowadzi spisu powszechnego czy aktualnej listy takich modeli laptopów. Czy prowadzi ktoś listę aktualnie możliwych do kupienia w salonach aut z szyberdachem? No nie. Jedyne co możesz robić to albo rozglądać się wśród jakiejś swojej preferowanej marki lub na alledrogo w podkategorii laptopy wybrać spośród dodatkowych kryteriów zawężania wyników wyszukiwań opcję "wbudowany modem gsm". Sam tak w sumie robiłem z początku gdy szukałem swojego Della. Z początku. Gdy już się zorientowałem jakie godne uwagi serie modeli mogą go posiadać uwziąłem się przez kilka tygodni bacznie obserwując pojawiające się rodzynki i gdy pojawił się ten jeden jedyny który posiadał wszystko to co mi do szczęścia potrzebne to zwyczajnie go kupiłem. Cała akcja ciągnęła się, od momentu gdy w starym kilkuletnim laptopie dawały się we znaki braki i prawdziwe potrzeby doświadczonego już nocnego Marka lubiącego dłubać w internetach, przez ponad trzy miesiące. Od momentu rozpoznania terenu i rynku, możliwości zaspokojenia moich potrzeb do wnikliwej analizy alledrogo. Aż w końcu po prawie czterech miesiącach mój wymarzony Dell znalazł się w mych rękach. Nie ma chyba nic lepszego niż satysfakcja z ciężko przez siebie zarobionych pieniędzy zamienionych na kawał dobrego sprzętu sprawiającego się doskonale w tym do czego spodziewało się że jest stworzony.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

marekskiba1
Poziom 6
Poziom 6

Post#7 Post autora tematu 03 Sty 2014 01:19   

Czy musi być miejsce na kartę w laptopie? Nie ma opcji, żeby ją umieścić w modemie, czy coś? Tak jak w zewnętrznych modemach na usb?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sty 2014 01:19   

Powrót do góry

Atreyu Makiavel
Poziom 22
Poziom 22

Post#8 03 Sty 2014 02:31   

Nie wiem czy takie istnieją które mają zintegrowane złącze. Modemy są często zabudowane pod przykrywami przykręcanymi na śrubki, anteny kablami pociągnięte do ramki ekranu a gniazdo SIM poprowadzone we w miarę przystępne miejsce, nie wymagające rozkręcania laptopa. Także, nie wydaje mi się żeby istniały modemy z gniazdem na SIM, byłoby to niepraktyczne (uciążliwe?).
Pomocne hasła do gugla to: wwan-enabled laptops, laptops with built-in mobile broadband, 3g modem laptops.
Jak już pisałem, prześledź alledrogo pod kątem dostępności marki/modelu jaki by Ci odpowiadał, ewentualnie możesz napisać co nie co jeszcze odnośnie tego czego szukasz w laptopie a jakieś typy się wybierze.
Osobiście gorąco polecam takiego Dell Latitude E6400 który ma matową matrycę LED o dużej rozdzielczości, intelowski procesor wraz z intelowską zintegrowaną grafiką co daje sporą energooszczędność (mała produkcja ciepła, cichutkie chłodzenie), podświetlaną klawiaturę, wbudowany modem 3G z GPS, Wi-Fi, Bluetooth (np. do bezprzewodowej myszki lub słuchawek, albo obu), pojemną baterię, wbudowaną kamerę do wideorozmów, dedykowane trzy klawisze touchpada (trzeci to myszkowy odpowiednik naciśnięcia rolki), sam TouchPad ze wsparciem dla multitouch, TrackPad, 4xUSB w tym jedno z PowerShare (laptop może być wyłączony a na porcie masz napięcie przez co możliwe jest ładowanie urządzeń czy zwyczajne zasilanie ich), jedno z eSata, FireWire, czytnik kart pamięci a także inteligentnych kart bezpieczeństwa, slot PCMCIA/ExpressCard, aluminiową obudowę, ogólnie rzecz biorąc napakowany tym wszystkim co liczy się dla poważnego użytkownika i nie jest przerośnięty (14,1 cala). Tutaj link do ogólnego opisu choć występuje w kilku wersjach "wypasu". W moim przypadku jest to dokładnie: Core 2 Duo T9600 @ 2.8GHz, 4GB ramu DDR3, 250GB dysk SATA 7200 RPM, WXGA+ LED najmocniejsza konfiguracja, najlepiej wypasiona z możliwych, szczerze Ci życzę takiego, bo we wszystkim będzie świetny ;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sty 2014 02:31   

Powrót do góry

marekskiba1
Poziom 6
Poziom 6

Post#9 Post autora tematu 03 Sty 2014 12:02   

Dzięki za te informacje, szkoda, że z wyjątkiem allegro trudno jest znaleźć jakąś sensowną wyszukiwarkę, gdzie można wyszukać po tym kryterium. Trochę się naszukałem i naprawdę nie jest łatwo, a nie chcę, żeby to trwało 4 miechy :), stąd moje pytanie, czy inne cechy mogą wskazywać na możliwość montowania modemu wewnętrznego.

Co do moich preferencji, to niestety są one dość wymagające:

- modem wew. 3G - to jest najgorsze, bo jak na wstępie, mało jest na rynku
- lekki (najlepiej poniżej 1,7kg), ale najlepiej 14 lub 15 cali, ostatecznie 13
- długo trzymająca bateria - 5-6 godzin pracy na wifi
- dobra, matowa matryca, ale jasna, więc część biurowych modeli odpada
- ssd i procek przynajmniej i5 - tu mogę pójść na kompromis
- fajnie byłoby, gdyby się za bardzo nie grzał

Właściwie te kryteria spełnia idealnie poniższy model della w dokładnie tej konfiguracji jak w aukcji, ale trochę powyżej mojego budżetu. Jakby był 1000 zł tańszy, brałbym od razu.

http://allegro.pl/dell-latitude-e7440-i5-4300u-8gb-128ssd-hdd-w7p-i3822261332.html

Gdyby nie brak modemu, to fajnie pasowałby ten samsung:
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Samsung-900X4C.79389.0.html

Ze starszych modeli ten Lenovo:
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-ThinkPad-T420.51670.0.html

Pozdrawiam
Powrót do góry

Argennto_1
Poziom 20
Poziom 20

Post#10 03 Sty 2014 12:14   

Największym problemem jest to, że modemy nie posiadają slotu na kartę SIM. Jest na to rozwiązanie w linku poniżej.

http://i00.i.aliimg.com/img/pb/581/389/562/562389581_366.jpg

Jednak problem z dostępnością znalazłem tylko na eBay.

Dodano po 1 [minuty]:

Trzeba szukać pod nazwą: "USIM Solderless Sim Socket".
Powrót do góry

Atreyu Makiavel
Poziom 22
Poziom 22

Post#11 03 Sty 2014 12:27   

No i trzeba się bawić w rozkręcanie lapka za każdym razem kiedy chce się wyjąć/włożyć kartę SIM przy okazji...
Powrót do góry

marekskiba1
Poziom 6
Poziom 6

Post#12 Post autora tematu 03 Sty 2014 12:39   

Panowie, a teraz tak po ludzku. Czy to oznacza, że do laptopa, który nie ma portu na kartę sim, można zabudować taki modem wewnętrzny z dołączoną kartą sim i korzystać z internetu?
Bo pojawia się pytanie, co z anteną? Czy nie jest tak, że laptop, który nie posiada portu na kartę sim, nie będzie również posiadał anteny wewnętrznej i tym samym dupa?
Powrót do góry

Atreyu Makiavel
Poziom 22
Poziom 22

Post#13 03 Sty 2014 12:44   

Jeśli laptop anteny WWAN nie posiada to trzeba ją zabudować w ramkę ekranu i kabelek pociągnąć tą samą drogą co kabelki od WLAN i podpiąć do modemu.
Powrót do góry

arekmiz
Poziom 12
Poziom 12

Post#14 02 Mar 2014 10:42   

Atreyu Makiavel napisał:
Nie wiem czy takie istnieją które mają zintegrowane złącze. Modemy są często zabudowane pod przykrywami przykręcanymi na śrubki, anteny kablami pociągnięte do ramki ekranu a gniazdo SIM poprowadzone we w miarę przystępne miejsce, nie wymagające rozkręcania laptopa. Także, nie wydaje mi się żeby istniały modemy z gniazdem na SIM, byłoby to niepraktyczne (uciążliwe?).

Option GTM671WFS modem WLAN/3G/GPS/BT ma złącze na kartę SIM. Mam takowy. Tylko nie mogę go wsadzić do laptopa Fujitsu AH531/GFO, gdyż bios nie pozwala i nikt na elektrodzie nie potrafi mi pomóc... :(
Powrót do góry

Argennto_1
Poziom 20
Poziom 20

Post#15 02 Mar 2014 12:19   

No i w tym modemie nie działa internet z AERO.
Powrót do góry

arekmiz
Poziom 12
Poziom 12

Post#16 02 Mar 2014 12:23   

Argennto_1 napisał:
No i w tym modemie nie działa internet z AERO.

Wg poniższego działa:

Link
Powrót do góry

kokoska1948
Poziom 1
Poziom 1

Post#17 21 Maj 2014 07:31   

Witam.Ja mam podobny problem z netbookiem HP Mini 210,przeinstalowałam system i nie widzi wbudowanego modemu 3G.Przed reinstalką zrobiłam kopie wszystkich sterowników,po zainstalowaniu przywróciłam sterowniki i w menadzerze nie pokazuje modemu o nazwie HP Ic2010 Mobile Broadband Module Modem taki właśnie posiada Netbook.Co zrobić żeby przywrócić???Czy da się coś z tym zrobić?Miałam włożoną kartę SIM do gniazda i internet tańczył a teraz .....blada.Pomocy!!!!
Powrót do góry

Atreyu Makiavel
Poziom 22
Poziom 22

Post#18 21 Maj 2014 18:12   

kokoska1948 napisał:
Przed reinstalką zrobiłam kopie wszystkich sterowników

W jaki sposób?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Maj 2014 18:12   

Powrót do góry

Michal_Jedrz94
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Sosnowiec

Post#19 30 Wrz 2014 22:02   

Koledzy ja posiadam Samsunga NP 400B2B. Mam go już 2 lata i jestem z niego zadowolony. Małym mankamentem może być mały ekran bo 12,5". Ja się zdążyłem do niego przyzwyczaić. Mam wbudowany w nim modem i miejsce pod baterią na kartę sim. Na lekcjach mogłem korzystać z internetu bez wiedzy nauczyciela :-). Polecam bo posiada procesor Intel Core i5 II gen. 2,3GHz, 4GB RAM i dysk 500GB, karta graficzna Intel HD3000. Mam zainstalowany od zakupu Win7 professional.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Laptopy Hardware -> Modem wewnętrzny 3G - Jak sprawdzić, czy laptop jest do niego przystosowany?
Strona 1 z 1