Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV około 40'' do 2300zł do gier komputerowych i filmów

yogiii85 02 Sty 2014 20:37 1038 3
  • #1 02 Sty 2014 20:37
    yogiii85
    Poziom 2  

Od 10 lat nie oglądałem TV i teraz, kiedy szukam czegoś dla siebie, to gubię się w natłoku informacji, tak więc proszę o pomoc :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    Tylko ja.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Na wprost. Ekran będzie podwieszony trochę powyżej głowy.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Będzie wisiał, trochę wyżej.
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Będzie świeciło wprost na telewizor, ale zamontuję rolety, więc to nie powinno być kłopotem.
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Nie posiadam.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Właśnie sam nie wiem. Przede wszystkim dobry obraz. Fajnie jakby był to smart TV i miał wifi (chętnie chwilę się pobawię). Dodatkowo cieszyłbym się jakbym mógł odtwarzać rzeczy z pendrive.
    Na koniec ważne jest dla mnie aby był dosyć cienki i przyzwoicie się prezentował.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Tylko będę podłączał komputer (jak da się też telefon, to może kilka razy w roku też z tego skorzystam).
    10 .Jakie urządzenia?
    Komputer. Może bardzo sporadycznie telefon.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    Max 2h. Średnio 1h.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    W komputerach zawsze ceniłem matową, ale raczej nie ma to dla mnie wielkiego znaczenia.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    55% będą to gameplay'e z twich tv przesyłane z komputera (turnieje gier komputerowych).
    35% filmy z komputera.
    10% internet.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Tak, ale raczej tylko przez podłączony do telewizora komputer. Chyba, że jakość surfowania po sieci (i obsługa flash) będzie na tyle dobra, że będę mógł robić to bezpośrednio.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Nie, ale chcę oglądać turnieje gier (przez podłączonego do telewizora komputer).
    16. Preferencje co do marki?
    Właśnie tutaj jest główne pytanie, bo marki sporo od siebie odbiegają, a im więcej czytam, tym mniej wiem co chcę.
    17. Preferencje co do wielkości?
    Będę oglądał z odległości dwóch metrów, więc myślę, że 40 cali Full HD będzie ok, ale jak ta wielkość będzie trochę odbiegała, to też będzie ok.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Nie używałem telewizora od 10 lat, więc ciężko coś tu napisać. Ogólnie często widzę telewizory ze słabą jakością i wypatrzonymi kolorami (często zbyt jaskrawymi). Dodatkowo denerwuje mnie jak telewizor brzydko się prezentuje (w moim przypadku będzie wisiał na ścianie, więc fajnie jakby był cienki).
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Wieczorami.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    2300zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Nie musi, ale jak coś, to raczej wolę pasywne.

Podsumowując. Wydaję mi się, ze nie potrzebuję telewizora, a wystarczyłby mi 40'' monitor, ale monitor kosztuje sporo więcej od telewizora, więc wybór padł na TV. Głównie do oglądania turniejów gier komputerowych i czasem jakiegoś filmu z komputera.

Jak czytam opinie na internecie, to jest teraz zbyt wiele smart TV i każda firma posiada swoją platformę aplikacji i gubię się w tym wszystkim. Chętnie chwilę pobawię się funkcjami smart, ale nie jest to dla mnie priorytetem.

Sprzedawca w sklepie odradzał mi Samsungi (podobno słaba jakość obrazu). Mówił, że Sony ma najlepszy obraz (ale kiepsko tam z funkcjami smart), a Toshiba i Philips są najlepszym wyborem, bo mają dobry obraz i dobre funkcje smart. Polecał mi telewizor Toshiba 40L7333DG.

Bardzo proszę o pomoc :)

• #2 02 Sty 2014 22:29
    enforces
    Poziom 16  

pomieszczenie 5m2? nie 25?

• #3 02 Sty 2014 22:43
    yogiii85
    Poziom 2  

Dokładnie 5m2 :)
    3,3m na 1,5m - nie pokój, a duży schowek z oknem :)

• #4 09 Sty 2014 13:15
    Agito_pl
    Poziom 14  

Polecamy Ci zakup telewizora Samsung 40" LED UE40F6400. Jest to bardzo dobry wybór, spełnia on wszystkie wymogi Twojej specyfikacji zarówno technicznej jak i cenowej. Sprzęt posiada 40 cali, Smart TV, wi-fi. Wyposażony jest również w technologię Full HD, 3 wejścia USB, dzięki którym będziesz mógł odtwarzać filmy z pendrive'a. Telewizor oprócz tego prezentuje się fantastycznie, ma ciekawy nowoczesny design, jest bardzo cienki i można go powiesić na ścianie. Zdecydowanie polecamy ten produkt.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme