Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV wybrać 47 cali do max 3000zł?

madziop 04 Sty 2014 13:54 2859 7
  • #1 04 Sty 2014 13:54
    madziop
    Poziom 2  

Witam, serdecznie proszę o pomoc w wyborze tv 47cali
    Mianowicie upatrzyłem sobie 3 modele na które stawiam, czy dobrze nie wiem.
    Oto one:
    PANASONIC TX-L47ET60E
    PHILIPS 47 PFL 5008H
    PHILIPS 46 PFL 4908H

Moje oko jeszcze było przy LG LA660S I SHARP LC-50LE750.
    Budżet tak jak widać po tv około 3tyś +/- 100zł

Teraz moje preferencje:
    1 Pomieszczenie wielkości 20m2
    2 Odległość 3m-3,5m
    3. 3-4 osoby przed tv
    4. Przeważnie na wprost ale i czasami z boku
    5. Tv będzie wisiał
    6. Pokój od południowej strony mocne nasłonecznienie.
    7. Obecny tv LCD LG 37LH3000
    8. Dostęp do netu i jakiś tam aplikacji 3D pasywne.
    9. Dekoder HD Vectry
    10. Podłączone kino domowe,dekoder,xbox360
    11. Myślę,że około 12h na dobę
    12. Raczej mat
    13. Sport, sport,sport później film i bajki.
    14. Myślę, że tak w zależności prędkości obsługi tv
    15. Tak xbox360 20%
    16. Panasonic, philips, LG, Sharp, ewentualnie mogą być inne byle dobre
    17. 46-47 i 50 jeśli w tej cenie ale raczej 46-47cali.
    18. Hmmm....
    19. Na pewno w weekendy w dzień liga angielska, wieczorami hiszpańska, w tygodniu wieczorami filmy.
    20. Tak jak wspomniałem 3000zł ale lepiej jak by było mniej.
    21. 3D pasywne.

Zaznaczam, że słońce świeci na wprost tv. Oczywiści, że inne marki mogą być te, które napisałem to mój wybór z kilku, reszta odpadła w drodze mojej selekcji i wiedzy z różnych forum internetowych. Oczywiście czytanie przez USB plików MKV.

Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie, mam tylko 5 dni na wybór.

• #2 05 Sty 2014 09:46
    jacekko0
    Poziom 31  

Proponuję PANASONIC TX-L47ET60E lub PHILIPS 47 PFL 5008H.

• #3 05 Sty 2014 10:09
    madziop
    Poziom 2  

A czy może, któryś z tych tv masz? Ewentualnie plusy i minusy tych tv.

• #4 14 Sty 2014 20:22
    ditmar4
    Poziom 10  

Witaj. Ja kupiłem 31.12.2013 Panasonica jak w opisie i tego ci proponuje. Minus to to że nie nagrywa na pena. Ale to nie problem bo są przecież inne nagrywarki. Same plusy ekran z IPS. piękne naturalne kolory. Ale mam jeden problem z dyskiem zewnętrznym 1 tera telewizor go wykrywa ale po chwili rozłącza się i komunikat przeciążenie USB. A nagrane na nim mam tylko 300gb. w RTV i AGD cena 2990zł na 40rat 0%.

• #5 15 Sty 2014 07:58
    madziop
    Poziom 2  

Szkoda, że nie mogę znaleźć jego w takiej cenie jak podałeś. Myślę,że na niego właśnie się zdecyduję. Ciekawe jak oddaje obraz na meczach piłki nożnej. Oglądam ją w bardzo dużych ilościach. Czytam,że może występować na nim banding. U Ciebie takie zjawisko występuje?

• #6 15 Sty 2014 19:20
    ditmar4
    Poziom 10  

Niestety jest wszystko w jak najlepszym porządku. Też na to zwracałem uwagę ale w sklepie przetestowałem go mecz, przyroda i czarne barwy. Ustawiłem trzy marki i panasonic rewelacja jak dla mnie. Jeden minus że nie nagrywa na usb ale to tylko pic reklamowy bo jak byś nagrał coś na pena obojętnie na jakim telewizorze który ma tą możliwość to okazuje się ze tylko na nim możesz to nagranie obejrzeć. Popytaj fachowców i dobrego sprzedawcy. Pamiętaj o dysku zewnętrznym bo mój jak opisałem wyżej nie działa z takim zapisem. Ale może to wina dysku albo wejście USB nie spełnia wymagań i ma ograniczenia co do pojemności dysków. Ale TV polecam jak najbardziej dla mnie liczył się tylko obraz kolor i co jest luksusem sam się zestroi i poustawia po włączeniu do prądu musisz tylko naciskać wskazówki i więcej nic. Pozdrawiam. P.S po nowym roku faktycznie wrócił do swojej poprzedniej ceny 3399zł ale jest warto.

http://www.3dmaniak.pl/45210/panasonic-tx-l47...enzja-telewizory-3d-led-smart-tv-oferta-2013/

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/95385-...arty-czyli-model-ktory-powinienes-zapamietac..

htmlPanasonic TX-L47ET60E: recenzja nowego Smart TV | 3dManiaK.pl

• #7 16 Sty 2014 08:47
    madziop
    Poziom 2  

Dzięki bardzo za pomoc przy wyborze tv. Mam nadzieję, że w niedługim czasie stanieje troszkę. niestety mam ograniczony budżet 3tyś max. Aha czy w jakiś sposób kalibrowałeś go czy oglądasz na standardowych ustawieniach?

• #8 16 Sty 2014 23:51
    ditmar4
    Poziom 10  

Oglądam na prawdziwe kino. Ale masz możliwości ogromne w ustawieniach użytkownika. Dźwięk tylko ustawiłem sobie indywidualnie w korektorze. oczywiście korektor telewizora i jest oki. Niestety nie mam kina domowego ale i tak dźwięk TV mi wystarcza. Pozdrawiam i życzę udanego zakupu i przyjemności w oglądaniu.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme