Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Mazda 323F BA - Spadek napięcia podczas jazdy po załączeniu odbiorników prądu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Mazda 323F BA - Spadek napięcia podczas jazdy po załączeniu odbiorników prądu
Autor
Wiadomość
rbkrider
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Lubin

Post#1 Post autora tematu 04 Sty 2014 22:24   

Mazda 323F BA - Spadek napięcia podczas jazdy po załączeniu odbiorników prądu

Drodzy Forumowicze,
pomogliście mi na tym forum już nie raz, tak więc zwracam się do Was z kolejną prośbą. :)
Problem dotyczy mojego samochodu Mazda 323F BA 1997 (motor Z5), a konkretnie spadków napięcia. Zauważyłem, że kiedy podczas jazdy otwieram lub zamykam elektryczne szyby to światła mijania jak i te w pojeździe intensywnie przygasają a obroty silnika spadają. Zauważyłem również, że żarówka podświetlająca stacyjkę cały czas lekko się żarzy, stąd mój domysł, że może gdzieś robi się zwarcie. Alternator jest sprawny, akumulator wymieniony na nowy.
Proszę o pomoc, możliwe, że ktoś z Was spotkał się już z takim problemem.

Z góry dziękuję i pozdrawiam! :)
Powrót do góry

adam1411
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Lublin

Post#2 04 Sty 2014 22:32   

Re: Mazda 323F BA - Spadek napięcia podczas jazdy po załączeniu odbiorników prąd

Czy dzieje się tak tylko przy zamykaniu/otwieraniu szyb??
Powrót do góry

rbkrider
Poziom 9
Poziom 9

Post#3 Post autora tematu 04 Sty 2014 22:37   

Re: Mazda 323F BA - Spadek napięcia podczas jazdy po załączeniu odbiorników prąd

Nie tylko. Spadek objawia się np. przy załączeniu wycieraczek w trybie manualnym. Zaobserwowałem, że spadek jest dość spory, nie spotkałem się z tym w żadnym innym aucie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Sty 2014 22:37   

Powrót do góry

adam1411
Poziom 12
Poziom 12

Post#4 04 Sty 2014 22:51   

Zacznij od sprawdzenia wszystkich mas, może coś dobrze nie styka, zwarcie powinno palić bezpieczniki a nic o tym nie piszesz...
Powrót do góry

rbkrider
Poziom 9
Poziom 9

Post#5 Post autora tematu 04 Sty 2014 23:01   

Ok, postaram się je sprawdzić, możliwe, że zaśniedziały, nic w tym dziwnego, auto ma już swoje lata. :)
Bezpieczniki są w porządku, raz wywaliło bezpiecznik radia (z mojej winy).
Nie świecą żarówki podświetlające suwaki sterowania nawiewem i podgrzewania tylnej szyby, ale to raczej nie ma nic wspólnego z tematem. Dziwi mnie tylko fakt, że żarówka podświetlająca stacyjkę nieustannie się żarzy, nawet po wyjęciu kluczyków i zamknięciu drzwi. (normalnie gaśnie po kilkunastu sekundach) Wyjąłem ją, uznałem, ze to tylko zżera akumulator.
Powrót do góry

adam1411
Poziom 12
Poziom 12

Post#6 04 Sty 2014 23:13   

Może masz zwarty jakiś przekaźnik, który zaświeca tą żarówkę, sprawdzałeś już coś prócz bezpieczników??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Sty 2014 23:13   

Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#7 04 Sty 2014 23:15   

Do kontroli:
- połączenia masowe w pojeździe,
- podłączenie akumulatora - klem, stan przewodów,
- napięcie ładowania,
- stan alternatora i jego podłączenie,
- kostka stacyjki.
Powrót do góry

rbkrider
Poziom 9
Poziom 9

Post#8 Post autora tematu 04 Sty 2014 23:20   

@Adam1411 - Jest w tym dużo prawdy. W ostatnim czasie sprawdziłem przełącznik zespolony, nadaje się do wymiany (odbija kierunkowskaz itp.) Być może to ma jakiś wpływ na działanie innych elementów.

@Błażej - dziękuję za wskazówki. Napięcie ładowania oraz stan alternatora zostały już sprawdzone. :) Jutro sprawdzę podłączenie akumulatora. Nie sądziłem, że nawet kostka stacyjki może powodować problem. :|
Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Post#9 04 Sty 2014 23:25   

adam1411 napisał:
Może masz zwarty jakiś przekaźnik, który zaświeca tą żarówkę,

A jesteś pewien, że to załącza przekaźnik a nie układ z tranzystorem? Jakoś nie przypominam sobie, by w momencie gaśnięcia tej żaróweczki było słychać cyknięcie przekaźnika.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Sty 2014 23:25   

Powrót do góry

adam1411
Poziom 12
Poziom 12

Post#10 04 Sty 2014 23:46   

Błażej napisał:
adam1411 napisał:
Może masz zwarty jakiś przekaźnik, który zaświeca tą żarówkę,

A jesteś pewien, że to załącza przekaźnik a nie układ z tranzystorem? Jakoś nie przypominam sobie, by w momencie gaśnięcia tej żaróweczki było słychać cyknięcie przekaźnika.

Nie, nie jestem pewien, chciałem tylko naprowadzić kolegę gdzie powinien szukać. Z drugiej strony w okolicznościach, w których zapala się i gaśnie ta żaróweczka trudno było by usłyszeć cyknięcie przekaźnika...
Powrót do góry

rbkrider
Poziom 9
Poziom 9

Post#11 Post autora tematu 04 Sty 2014 23:51   

Dokładnie, żarówka w sprawnym układzie zapala się już po otwarciu drzwi i nie słychać żadnego cyknięcia. U mnie żarzy się cały czas, bez względu na to czy kluczyk jest w stacyjce, czy nie. Stąd postanowiłem ją wyjąć, aby nie tracić energii.
Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Post#12 04 Sty 2014 23:53   

adam1411 napisał:
w okolicznościach, w których zapala się i gaśnie ta żaróweczka trudno było by usłyszeć cyknięcie przekaźnika...

No i kolejna bzdura z twojej strony - nie wiesz, nie wypowiadaj się. Podświetlenie kluczyka gaśnie dobre kilka chwil po zgaszeniu auta i zamknięciu zamka. A wtedy w aucie jest już cicho, bo NIC już nie działa.
Powrót do góry

rbkrider
Poziom 9
Poziom 9

Post#13 Post autora tematu 05 Sty 2014 00:02   

Panowie, tylko bez stresu. ;) Czy to nie jest tak, że podświetlenie stacyjki jest na stałe podłączone pod aku i układ sterujący (otwieranie/zamykanie drzwi) ?
Powrót do góry

adam1411
Poziom 12
Poziom 12

Post#14 05 Sty 2014 00:05   

Błażej napisał:
adam1411 napisał:
w okolicznościach, w których zapala się i gaśnie ta żaróweczka trudno było by usłyszeć cyknięcie przekaźnika...

No i kolejna bzdura z twojej strony - nie wiesz, nie wypowiadaj się. Podświetlenie kluczyka gaśnie dobre kilka chwil po zgaszeniu auta i zamknięciu zamka. A wtedy w aucie jest już cicho, bo NIC już nie działa.

Miałem na myśli właśnie taką sytuację, zazwyczaj kiedy miałby cyknąć ten przekaźnik nie powinno być Cię w aucie, przepraszam za nieprecyzyjne wyrażenie się ale dla mnie takie sytuacje są oczywiste...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Mazda 323F BA - Spadek napięcia podczas jazdy po załączeniu odbiorników prądu
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.052 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony