Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Kolorowe kropki,paski na ekranie PC

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Kolorowe kropki,paski na ekranie PC
Autor
Wiadomość
jejstar
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Warszawa

Post#1 Post autora tematu 05 Sty 2014 13:37   

Kolorowe kropki,paski na ekranie PC

Przeczytałem dotyczące tego problemu posty na forum.Zmiany na ekranie: Kolorowe kropki,paski na ekranie PC

Pojawiaja się same lub podczas szybkiego "ruszania oknem".Czasem mrygaja,znikaja itp.Pojawiaja sie też w biosie.To jest stary komputer.W postach piszecie,że to wina grafiki lub zasilacza.Postanowiłem poprzekładać podzespoły z ciut nowszego komputera(padła płyta) do tego.Przełożyłem radeona 9000pro-problem taki sam.Niestety oba zasilacze(są na czarnej liście zasilaczy) codegen 350w oraz megabajt mgb-300atx podłączałem oba-bez zmian.
Specyfikacja:
płyta: K7VTA3 z Athlonem xp 1.7
ddr:512
radeon 9000pro
Czy można cos zrobić?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sty 2014 13:37   

Powrót do góry

Piotr160292
Poziom 22
Poziom 22

Post#2 05 Sty 2014 13:54   

Re: Kolorowe kropki,paski na ekranie PC

Nic nie zrobisz, karta graficzna do wymiany. Tak na marginesie, radzę Ci wymienić także zasilacz, bo ten może Ci spalić komputer. Do tego złomu w zupełności wystarczy fortron, którego zakupisz na Allegro za około 50 zł.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sty 2014 13:54   

Powrót do góry

szczurek_1990
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Wrocław

Post#3 05 Sty 2014 14:02   

Witam
A wymieniałeś może przewód sygnałowy od monitora? Może to on sieje zakłócenia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sty 2014 14:02   

Powrót do góry

jejstar
Poziom 9
Poziom 9

Post#4 Post autora tematu 05 Sty 2014 14:11   

Rozumiem,że jakimś cudem dwie grafiki popsute?.Może to problem z płyta główną?Przewód mam nowy,komputer jest podłączony do telewizora lcd.
Powrót do góry

Piotr160292
Poziom 22
Poziom 22

Post#5 05 Sty 2014 17:57   

Skoro podmieniałeś grafikę to raczej nie bardzo i ja również tak samo jak Ty w tym momencie obstawiałbym płytę główną. Jeżeli faktycznie to płyta to jest mała lipa, ponieważ ten komputer to już jest taki złom z racji na wiek, że z punktu widzenia opłacalności lepiej poskładać nowy komputer, niż kupić do tego drugą płytę, tym bardziej że po po pierwsze nowej płyty nie dostaniesz do niego, tylko używkę, która nie wiadomo ile pociągnie, a po drugie nie ma to sensu z racji tego, że w tym roku ma już całkowicie wygasnąć wsparcie dla Windowsa XP i z racji tego, że to jest staroć na którym Vista, 7, czy tym bardziej 8 nie odpali niestety dalsze użytkowanie tego komputera będzie w dużym stopniu utrudnione, ponieważ po wygaśnięciu wsparcia nie użyskasz do niego jakiekolwiek oprogramowania dla XP. Chyba, że jesteś na tyle zacięty, że podejmiesz się nauki obsługi systemu Linux i wgrasz na niego jakiegoś Linuxa, bo powinna się znaleźć taka dystrubucja co będzie jako tako działać na tym sprzęcie, to wtedy od biedy można by się uprzeć i dokupić jeszcze do niego jakąś taką najprostszą płytę żeby tylko działał.
Powrót do góry

jejstar
Poziom 9
Poziom 9

Post#6 Post autora tematu 05 Sty 2014 18:06   

Masz racje,niestety.Chciałem włożyć płyte z drugiego komputera,dyskusja http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2720456.html#13112395 .Zanosi sie na to że padły dwie płyty,Dzieki za pomoc
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sty 2014 18:06   

Powrót do góry

jejstar
Poziom 9
Poziom 9

Post#7 Post autora tematu 06 Sty 2014 19:26   

Przeskanowałem Dr.Web -znalazł pare rzeczy i usunął.Udało mi sie tez zainstalowac nowsze sterowniki do tego radeona.Problem pasków i kropek nie wystepuje w windowsie,czasem przed uruchomieniem systemu w biosie pare sie pojawi.Czym to tłumaczyc?chwilowa poprawa?
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Kolorowe kropki,paski na ekranie PC
Strona 1 z 1