Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Meec odśnieżarka - Opinia

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> Meec odśnieżarka - Opinia
Autor
Wiadomość
waljo
Poziom 18
Poziom 18

Post#1 Post autora tematu 07 Sty 2014 10:29   

Meec odśnieżarka - Opinia

Witam, mam zamiar kupić odśnieżarką jak na zdjęciu z Marketu Jula. Proszę o jakieś opinie, może ktoś taką ma i udało mu się nią już coś odśnieżyć. Wiem, że zimy brak ale zawsze trzeba liczyć, że kiedyś może nadejść. Do ewentualnego odśnieżenia kilkadziesiąt metrów podjazdu do garażu. Meec odśnieżarka - Opinia
Powrót do góry

Tomekk06
Poziom 9
Poziom 9

Post#2 07 Sty 2014 12:24   

Re: Meec odśnieżarka - Opinia

Typowy chinol z marketu za tą cenę (599zł) nie oczekuj cudów.
Powrót do góry

waljo
Poziom 18
Poziom 18

Post#3 Post autora tematu 08 Sty 2014 19:06   

A takie coś. Coś może Koledzy coś o tym więcej wiedzą. Meec odśnieżarka - Opinia
Silnik 4-suwowy 5,5 KM. Typ Silnika LC1P65FA. Wiem, że chińszczyzna ale spójrzmy na Chiny też pozytywnie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Sty 2014 19:06   

Powrót do góry

2056504
Usunięty

Post#4 08 Sty 2014 19:33pomocny post - solucja   

Jeżeli już to bym wziął z czterosuwowym silnikiem.

W tym roku ma nie być śniegu. :D
Powrót do góry

waljo
Poziom 18
Poziom 18

Post#5 Post autora tematu 08 Sty 2014 19:35   

Tak sądzę, że wkrótce nas "odwiedzi" to co jest teraz w USA. Też mnie podbudował ten czterosuw. Z opisu silnika to jest on podobny chyba do silnika Brigsa, który mam przy kosiarce do trawy jest bardzo podobny.
Powrót do góry

2056504
Usunięty

Post#6 08 Sty 2014 19:37   

Ta żółta wygląda solidniej, chociaż jakość jest pewnie porównywalna.

Wcale nie jest powiedziane, że chińskie to od razu szmelc, oni produkują różne rzeczy a, że akurat do Polski sprowadzamy najtańszy towar wiec taka utarła się opinia.
Powrót do góry

waljo
Poziom 18
Poziom 18

Post#7 Post autora tematu 08 Sty 2014 19:40   

To żółte jest z metalu zero plastiku. Lekko radziecka budowa całej maszyny ale może to dobrze.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Sty 2014 19:40   

Powrót do góry

peter855
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Białobrzegi

Post#8 08 Sty 2014 19:40pomocny post - solucja   

kolego miałem tego żółtka , przez 2 dni. oddałem na gwarancji, rozkręciła się. zółtki nie miały siły w rękach.
Powrót do góry

waljo
Poziom 18
Poziom 18

Post#9 Post autora tematu 08 Sty 2014 19:41   

Co to znaczy rozkręciła się.
Powrót do góry

2056504
Usunięty

Post#10 08 Sty 2014 19:43   

Znaczy, że same odkręcają się śruby.
To, że się rozkręciła o niczym nie świadczy, wiadomo, ze nie należy zbyt wiele się po tym spodziewać, pewnie jakieś chińskie przedszkolaki ją skręcały przy produkcji no i drgania robią swoje.
Cóż najniższa pólka towaru..
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Sty 2014 19:43   

Powrót do góry

peter855
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Białobrzegi

Post#11 08 Sty 2014 19:44   

Układ przeniesienia napędu się rozsypał. Nie dało się tego poskładać do kupy.
Powrót do góry

2056504
Usunięty

Post#12 08 Sty 2014 19:46   

Moze lepiej rozejrzeć sie gdzieś za jakąś używaną, w dobrym stanie, na przykład firmy TORO.
Powrót do góry

waljo
Poziom 18
Poziom 18

Post#13 Post autora tematu 08 Sty 2014 19:48   

Może nie było wewnątrz smaru bo takie rzeczy też widziałem. Jak z silnikiem?. Jak pisałem odśnieżania jest nie dużo kilkanaście metrów podjazdu od bramy do garażu. Wnerwia mnie już machanie łopatą. Ale jej się nie pozbywam :D .
Powrót do góry

2056504
Usunięty

Post#14 08 Sty 2014 19:50   

Jak będziesz miał szczęście to popracuje kilka lat, przy jego braku nie dotrwa do końca gwarancji.

Ta czerwona to, właśnie podróba takiej odśnieżarki firmy Toro, oryginał kosztuje prawie dwa tysiące.
Powrót do góry

waljo
Poziom 18
Poziom 18

Post#15 Post autora tematu 08 Sty 2014 20:12   

Szczęście rzecz ważna, mam kilka skośnookich urządzeń ogrodniczych i na razie się trzymają. Zauważyłem że są one podróbkami znanych firm i maja inne np proporcje mieszanek oleju i benzyny. Znajomi mieszają mieszankę w proporcjach takich jak podaje oryginalny producent i tu robi się problem. Zatarcia wałów itp. Trzymam się ściśle zaleceń jak w instrukcji i na razie sprzęty się kręcą. Wiadomo, że wykonanie urządzeń jest z gorszych materiałów i trzeba brać to pod uwagę. Tak myslę, że są to sprzęty dla złotych rączek bo najpierw trzeba sprawdzić czy wszędzie gdzie ma być jest smar lub olei coś dokręcić, coś poprawić i pewnie to będzie działać. Trzeba tez myślę wziąć pod uwagę obciążalność na pewno trzeba się spodziewać, że będzie ona mniejsza niż w oryginale. Chociaż koleś miał piłę łańcuchową znanej marki i się rozleciała po kilku dniach. Na częściach nie było nigdzie napisane Made in Germany.
Powrót do góry

2056504
Usunięty

Post#16 08 Sty 2014 20:18   

waljo napisał:
Tak myslę, że są to sprzęty dla złotych rączek bo najpierw trzeba sprawdzić czy wszędzie gdzie ma być jest smar lub olei coś dokręcić, coś poprawić i pewnie to będzie działać. Trzeba tez myślę wziąć pod uwagę obciążalność na pewno trzeba się spodziewać, że będzie ona mniejsza niż w oryginale.

Tu masz racje w zupełności.

Jeżeli pisze w instrukcji, że mieszanka 1:25 to taką należy stosować.

Myślę, że nie ma sensu rozwodzić się dalej nad jakością tych maszyn.
Powrót do góry

vodiczka
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Łódź

Post#17 08 Sty 2014 20:25   

waljo napisał:
Jak pisałem odśnieżania jest nie dużo kilkanaście metrów podjazdu od bramy do garażu.

Jeżeli dosłownie kilkanaście metrów to pomyśl o napędzie elektrycznym np. NAC YT6601-02 2000W lub Itamati SF7L502 1800W
Powrót do góry

waljo
Poziom 18
Poziom 18

Post#18 Post autora tematu 08 Sty 2014 20:46   

OK, nie rozwodzimy się dalej, zamówiłem żółty dosłownie i w przenośni sprzęt i czekamy na zimę o wynikach pracy dam znać. Pozdrawiam wszystkich.
Powrót do góry

waljo
Poziom 18
Poziom 18

Post#19 Post autora tematu 17 Sty 2014 17:39   

Witam, maszyna przyszła po złożeniu jej w całość co zajęło trzy godziny, uruchomiłem silnik i wydaje się, że wszystko działa. jedyne co zauważyłem to niezbyt fartowne przeniesienie napędu z silnika na wirnik zbierający śnieg. Napęd jest przenoszony paskiem klinowym z wału silnika na wirnik. Rozłączenie napędu jest realizowane poprzez napinacz paska, który linką jest połączony z rączką, którą się kieruję całą maszyną. Po zwolnieniu napinacza wirnik zbierający powinien stanąć ale jest tylko zwalniany i można go ręką zatrzymać. Na wstępie musiałem nieco zmienić napinacz paska bo okazało się, że po załączeniu napędu, pasek trze o napinacz i w momencie wycierał się na pył. Podejrzewam, że po kilku godzinach pracy z paska zostałby tylko strzęp. Po poprawieniu, pasek już nie trze ale za to w stanie LUZ trze o obudowę jeszcze coś z tym trzeba będzie zrobić. Myślę, że załączenie napędu na stałe będzie chyba najlepszym rozwiązaniem. Poza tym maszyna jest solidna, gruba blacha obudowy, rama metalowa, pompowane koła, całość waży prawie 40 kilo. Silnik ładnie odpalił i ładnie równo pracuje. Silnik to LONCIN G160F stosowany również w maszynach firmy NAC . Olej zalany i benzyna, czekam na śnieg. Tu gdzie mieszkam nie ma ani grama.
Powrót do góry

rates
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Łuków

Post#20 30 Sty 2014 00:11   

Odśnieżarka 163 cm 535 mm - Jula Opinia RYNNA OBROTOWA ZAMARZA I NIE DAJE SIĘ OBRACAĆ. Poza tym fajny sprzęt. Czy jest jakiś sposób (smar lub płyn który by zapobiegał zamarzaniu rynienki do wyrzutu śniegu przy odśnieżarce spalinowej.)

Dodano po 29 [minuty]:

RYNIENNKA OBROTOWA W ODŚNIEŻARCE ZAMARZA I NIE DAJE SIĘ OBRACAĆ. CZYM POSMAROWAĆ ,ABY NIE PRZYMARZAŁA?

Załączniki:
Powrót do góry

waljo
Poziom 18
Poziom 18

Post#21 Post autora tematu 30 Sty 2014 19:02   

Witam przy tej mojej podczas składania zauważyłem, że były za cienkie takie podkładki dystansowe mocujące komin do wyrzutnika. Po skręceniu wszystkiego w całość okazało się, że komin się nie obraca bo wszystko za ciasno chodzi. Rozkręciłem wszystko jeszcze raz dołożyłem po cienkiej podkładce na każdy z czterech mocowań i jest git ma to troszeczkę większy luz ale za to obraca się lekko i śnieg nie przeszkadza. Posmarowałem to wszystko też smarem zawsze to może pomóc. Spróbuj to tego zajrzeć nie jest to skomplikowane.
Co do mojej maszyny to spadło trochę śniegu i mogłem ją wypróbować. Silnik póki co działa bez zarzutu pali od pierwszego zaciągu nawet przy minus 10 st. Zmodernizowany napęd zabieraka śniegu też działa bez zarzutu. Problem wystąpił podczas odśnieżania podwórza. Ponieważ w większości jest ono trawiaste więc podczas odśnieżania cała maszyna nurkowała w trawę z powodu plastikowych prowadnic zamocowanych na spodzie osłony zabieraka. Są one skierowane w dół aby przesuwać się po gruncie. Pewnie na kostce się to sprawdza ale na miękkim podłożu jest słabo. Aby to zniwelować postanowiłem zastąpić je metalową rurką do której przyspawałem takie krótkie płozy aby całość się ślizgała po odśnieżonym podłożu. Powstało coś w rodzaju sanek odśnieżanie jest OK całość nie zapada się w trawę rurka powoduje podnoszenie śniegu do zabieraka. Wbrew pozorom nie trzeba wkładać w pracę wiele siły ogólnie jest bardzo dobrze. Przy większych zaspach też idzie dobrze trzeba tylko pracować na większych obrotach aby szybciej wyrzucało śnieg. Myślę, że za takie małe pieniądze sprzęt póki co jest OK. Pracuje się zupełnie podobnie jak kosiarką do trawy.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sty 2014 19:02   

Powrót do góry

rates
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Łuków

Post#22 30 Sty 2014 19:49   

U nas jedynym problemem jest przymarzanie komina. Trzeba go co chwilę podgrzewać dmuchawą gdyż gromadzi się na kole obrotowym lód i nie można go obracać. Jak nie jest przymarznięty to obraca się lekko.
Powrót do góry

waljo
Poziom 18
Poziom 18

Post#23 Post autora tematu 30 Sty 2014 21:26   

Jak pisałem obejrzyj to na spokojnie myślę, że chodzi o jakieś luzy, gdzieś są za małe powinien pomóc gęsty smar.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> Meec odśnieżarka - Opinia
Strona 1 z 1