Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45

nxn68 09 Sty 2014 15:20 10755 15
  • Dziś po prawie roku skończyłem dwa wzmacniacze gitarowe, których inspiracją był słynny model Marshall JTM45.
    Pierwszy z czerwonymi panelami jest na lampach 6N2P-EW oraz 6P3S-E, zaś ze złotymi 6N2P-EW i 1625.
    Są to dość niskobudżetowe konstrukcje, w których wykorzystałem sporo materiałów i części z domowych zasobów.

Schemat, na którym się opierałem. Finalnie wzmacniacze mają automatyczną polaryzację siatek pierwszych lamp mocy oraz napięcia dostosowane do klasy AB1 i A w zależności od użytych lamp. Zrezygnowałem też z lamp prostowniczych w zasilaczach.

Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45

Poniżej zdjęcia z prac na lampach mocy 6P3S-E.

Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45

Panele.

Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45

Kolej na lampy 1625.

Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45

Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45

Panele.

Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45

Fajne!
  • #2 14 Sty 2014 10:36
    painlust
    Specjalista - wzmacniacze gitarowe

Nie ma to jak pokazać dwa megadobrze wykonane projekty, ponad 1000 wyświetleń i ani jednego komentarza, ani jednego pytania... boli... Ja to bym z chęcią posłuchał na żywca tych wzmacniaczy, a przynajmniej na youtubie... Nie często spotyka się preamp Marshalla w połączeniu z końcówkami na tetrodach.

EDIT:

No dobra 1625 to chyba pentoda ale i tak strumieniowa.

• #3 14 Sty 2014 11:17
    nxn68
    Poziom 10  

Dzięki Painlust.
    1625 to tetroda strumieniowa, te akurat egzemplarze pochodzą z lat 40-50.
    Na próbki przyjdzie czas-nie jestem gotowy.

• #4 14 Sty 2014 11:22
    painlust

Wiem, ze Amerykańce specjalizowali się w tetrodach strumieniowych, ale patrząc na kartę katalogową to używali symbolu pentody. Nie zorientowałem się. Podaj jeśli mozesz dane techniczne głośnikowców szczególnie Raa.

• #5 14 Sty 2014 11:35
    nxn68
    Poziom 10  

Proszę bardzo.
    Dla 6P3S-E:
    Raa 6,6 kOhm/4,8,16 Ohm 50 W

Dla 1625:
    Raa 8 kOhm/4,8,16 Ohm 45 W-replika Drake 784-103
    Z transformatorem dostałem jeszcze kartę gwarancyjną oraz rozpiskę kabli, dla mnie to jest wzór jak powinno traktować się klienta. W Polsce to wiesz jak jest.

• #6 14 Sty 2014 16:20
    painlust

Raa=8k? 45W? To z jakimi lampami to miało współpracować? Trochę dziwne te parametry jak dla mnie.

• #7 14 Sty 2014 16:36
    nxn68
    Poziom 10  

Pierwotnie do lamp KT66 w klasie AB1. Są to drogie lampy szczególnie NOS-chyba, że chińskie.
    U mnie pracuje z 1625 w klasie A, no prawie bo obniżyłem trochę prąd anodowy.
    W załączniku podaję kartę do lampy 807 ale jest to ta sama lampa tylko z żarzeniem 6,3V.
    Lamp 1625 mam pół setki, można je kupić na portalach aukcyjnych w kraju i za granicą. Udało mi się kupić ponad rok temu 30 sztuk za oceanem w cenie 15 zł/szt. razem z kosztami wysyłki. Pozostałe kupiłem w kraju.

Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45 Moje wzmacniacze gitarowe DIY-inspiracja Marshall JTM45

• #8 18 Sty 2014 17:28
    PPK
    Poziom 25  

Super robota. Tylko się uczyć od ciebie.
    Sam mam kilka parowanych 6Π3C + zasilacz na 5Ц3C i w połowie zmontowane chassis ale jakoś od kilku lat nie mogę się zmobilizować do dalszej roboty bo nas wyrzucili ze wspólnego pomieszczenia w piwnicy. Za estetykę wykonania 6+. Czekam na efekty i odsłuch :)

• #9 18 Sty 2014 18:11
    nxn68
    Poziom 10  

PPK napisał:
    Za estetykę wykonania 6+. Czekam na efekty i odsłuch :)

Dziękuję, to ostatnie trochę potrwa.

• #10 18 Sty 2014 19:30
    805157
    Usunięty  
  • #11 18 Sty 2014 19:56
    painlust

A to akurat wiem. Moje nagrania na Youtubie wykonane zazwyczaj telefonami są marnej jakości. Jednak zawsze można posłużyć się lepszym sprzętem. Ja ani takiego nie mam ani nie umiałbym się posłużyć nim gdybym go miał.

• #12 20 Sty 2014 13:59
    Ghost_CO
    Poziom 11  

Piękna robota. Można pokazywać jako przykład jak powinno wyglądać dobre DIY.

Co do traf od IG to robiłem na nich dwa projekty i jestem z nich bardzo zadowolony. Wielka szkoda, że Ingo zakończył działalność bo jakość wykonania na prawdę na wysokim poziomie (no i załączona dokumentacja plus gwarancja - niby nic a cieszy oko jak się widzi takie dodatki)

• #13 20 Sty 2014 18:03
    PPK
    Poziom 25  

Swoją droga, to zastanawiam się, czy części "balastu" typu trafo zasilania nie można się pozbyć, w postaci przetwornicy impulsowej ( przy dzisiejszych możliwościach). Tylko proszę na mnie nie krzyczeć bo WIEM ! Sam kiedyś przerobiłem (brak lampy prostowniczej) zasilacz w lampowym Grundigu stereo, tylko na Graetza :), a i tak z opłakanym efektem. Robił ktoś coś takiego ???

• #14 20 Sty 2014 19:38
    nxn68
    Poziom 10  

Ghost_CO napisał:
    Piękna robota. Można pokazywać jako przykład jak powinno wyglądać dobre DIY.

Co do traf od IG to robiłem na nich dwa projekty i jestem z nich bardzo zadowolony. Wielka szkoda, że Ingo zakończył działalność bo jakość wykonania na prawdę na wysokim poziomie (no i załączona dokumentacja plus gwarancja - niby nic a cieszy oko jak się widzi takie dodatki)

Dziękuję Ghost_CO, do kupienia będzie jeszcze kilkanaście kompletów transformatorów od IG.

• #15 20 Sty 2014 20:34
    painlust

PPK napisał:
    Swoją droga, to zastanawiam się, czy części "balastu" typu trafo zasilania nie można się pozbyć, w postaci przetwornicy impulsowej ( przy dzisiejszych możliwościach). Tylko proszę na mnie nie krzyczeć bo WIEM ! Sam kiedyś przerobiłem (brak lampy prostowniczej) zasilacz w lampowym Grundigu stereo, tylko na Graetza :), a i tak z opłakanym efektem. Robił ktoś coś takiego ???

Można pójść jeszcze dalej i wyeliminować lampy oraz trafo wyjściowe kupując jakis produkt Line-6.

• #16 17 Wrz 2014 11:28
    Tremolo
    Poziom 43  

Człowiek tak siedzi patrzy i myśli. Może trochę szłoby poprawić luty. Może trytytkę nieco niżej.

Ale te lampy NOS - miałem swego czasu parę takich lampek poszły za kupe pieniędzy na allegro bo nie było czasu...

Painlust - tylko, że Line-6 nie brzmi :)

Po prostu wspaniały projekt.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme