Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moje Kolumienki

tyrasek 28 Mar 2005 18:30 6546 15
  • Sa to glosniki efektowne do mojego przyszlego kina brakuje mi jeszcze glosnika centralnego.Wykonane so one z plyty wiorowej 18mm, pokryte szpachla do drewna i pomalowane lakierem czarny mat. Głośniki ktore użyłem to:

-niskotonowy to gdn 14-50-8-ss
    -wysokotonowy to gdwk 9-150-8-pj

no i zwrotnica niewiem nieznam jej parametrow wiem tylko jakiej jest firmy i ze pasuje bo jest 8ohm firma to janbo.

wymary to wys 310 mm, szer 150mm, gł 150mm

Bardzo prosze o rady poniewaz sa to moje pierwsze glosniki wlasnej roboty ,a wiadomow człowiek uczy sie na błedach. Wiec jeśli cos nie tak to prosze pisac . DZIĘKUJE

Fajne!
  • #3 28 Mar 2005 20:01
    PANCIO WIŁ
    Poziom 22  

Co to za lakier?
    Zwykły spray?
    A szpachlówa jaka? Akrylowa?

Pytam sie bo tez chciałem se pierdzielnąć czarny mat na moje kolumny, które robię...

• #4 28 Mar 2005 20:06
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Śruby to waść przywaliłeś, w jednej spaxy, w drugiej wkręty ale dociągnięte tak że aż kosz zdeformowało Do tej szpachli to też się nie przyłożyłeś. Wystarczyło dodać w nierówności drugą warstwę, a później klocek i papier ścierny.
    i obudowy już trzeba było zrobic minimalnie szersze, tak aby głośniki nie wystawały (na zdjęciach tak jaby wystają trochę). Ogólnie za wykonanie nie moge pochwalić.

• #5 28 Mar 2005 20:34
    cycu1118
    Poziom 15  

Jak na pierwszy raz nie żle tylko naprawde wiecej szpachli by tu duzo zmieniło, chyba niepotrzebnie sie z nimi spieszłeś...

• #6 29 Mar 2005 08:37
    kiepol
    Poziom 15  

Hmmm... No szpachli troszkę by się przydało :P W miejscach, gdzie są śrubki powinieneś troszkę szpachli położyć i poźniej to ładnie zjechać na gładko (np. papierem ściernym). I na przyszłość nie przykręcaj tak mocno koszy głośników, bo po zdjęciach widzę, że są cale powiginane :P (ja zrobiłem dokładnie to samo - za mocno przykręciłem - i na tych samych głośnikach STX'a :P)

• #7 29 Mar 2005 10:01
    cosmo177
    Poziom 10  

Za całokształt twojej pierwszej konstrukcji daje ci 4 , a to dlatego:
    - wykonanie pozostawia wiele do zyczenia ,faktycznie widac łebki wkrętów, mogłes zrobic dziury na wkręt i dotego jeszcze większym wiertłem nawiercic niezbyt głęboki na 2-3 mm otworek do którego po wkręceniu schowa sie główka wkrętu, potem to wszystko zakryc szpachlą samochodową i zeszlifowac papierem sciernym, na poczatek jakims 60 a potem lzejszym, i efekt byłby o niebo lepszy. Wiem człowiek sie na błędach uczy !
    pozdro !

• #8 29 Mar 2005 21:45
    wojtek999
    Poziom 16  

Powiedz coś jeszcze czy jesteś zadowolony z dźwięku, pod co je podpinasz oraz na jakich głośnikach słuchałeś wcześniej...;a to że człowiek uczy się na błędach to też...z własnego doświadczenia wiem...;))

• #9 30 Mar 2005 17:16
    tyrasek
    Poziom 9  

No to tak wczesniej to mialem jakies lipne z marketu a teraz slucham muzyki na onkyo tx 666 stero jak narazie jestem w tarakcie poszukiwan 5.1 a dzwiek jest bardzo czysty ale bas jest troche niesoczysty

• #10 30 Mar 2005 21:06
    !ron
    Poziom 21  

To ze pierwsza konstrukcja to widac na pierwszy żut oka, kolumny robione w pośpiechu jakby nie mozna było poczekac do następnej soboty, napewno nie sa one liczone co pewnie wpływa na warunki odsłuchowe(pewnie mizerne)-chociaz no sa to tylko satelitki ponoc co nei znaczy ze maja byc źle wykonane... a własnie co do wykonania to człowieku conajmniej 2 cm szersze żeby ten głośnik ładnie sie wkomponował po za tym szpachel sie szlifuje po wyschnieciu! i nie daje sie jej na całą powierzchnie tylko na naprzykład śruby czy ewentualne ubytki! mnie sie te satelity wogóle nie podobają, spaśćiłes wykończenie, nie liczyłes ich na 100%
    Dal mnie nie wiecej niz 2/10
    przy dalszych konstrukcjach radziłbym zagospodarowac troche czasu i jak juz cos robisz to rób to porządnie i z pasją!!

• #11 31 Mar 2005 14:58
    tyrasek
    Poziom 9  

No to tak popierwsze niedsalem szpachli na cale glosniki tylko w miejsca srob i w miejsca gdzie byla laczona plyta po 2 zostaly wszpachlowane a po trzecie zdjecie oddaje zly obaz tych glosnikow pod wzgledem tego ze kosz jest zaduzy bo po przejechaniu palcem po krawedzi niema zadnego wzgorka od tego ze niby kosz wystaje a to ze teraz widac dziurki po wkretach to niemoja wina jest to wina szpachli bo po nalozeniu 3 warst przy czym na opakowaniu jest napisane nakladac kolejne warstwy co 2h tak zrobilem caly dzien je szpachlowalem na nastepny po wyschnieciu je zeszlifowalem dokladnie i pomalowalem za 2 dni ta szpachla chyba jeszcze schla i jak sie wysluszyla do konca to sie zapadla czyli bla jest nie moj tylko producena tej szpachli ktory zamiescil zle czasy schniecia bo to byl najdluzszy a pozatym obudowa byla obliczana przez mojego kolege ktory sie na tym zna a to ze ja pierwszy raz robilem glosniki to nie znaczy ze jestem az takim kretynem za jakiego mnie uwzasz a oczywiscie krytyka sie nalezala ale nie podwazanie tego czy ja to obliczylem czy nie a glosniki graja bardzo dobrze.

• #12 31 Mar 2005 16:06
    Michal_WWL
    Poziom 19  

Troszeczke małe. Pewnie dla tego bas jest mizerny. Nad wykonczeniem bym jeszcze popracował.

• #13 31 Mar 2005 17:44
    !ron
    Poziom 21  

człowieku dałes ciała i lepiej sie przyznaj do błędu! szpachla to podstępne stworzenie a za 2h to ci wyschnie góra 1 mm powierzchni a nie grubsze warstwa! no pewnie niesamowity sie ten bas wydobywa z tych kolumn:P

• #14 31 Mar 2005 21:50
    tyrasek
    Poziom 9  

No to tak tam warstwy szpachli niz 2 mm nie ma anakladalem bardzo cieniutko a co do basu jest taki jak powinien byc bo to niemaja byc kolumny do basu bo do tego mi sluzy subwoofer i glosniki przednie

• #15 19 Kwi 2005 21:38
    Mietki
    Poziom 15  

Naprawde Ładnie tylko wydaje mi sie że liczyłes na szybkosc a nie na dokładnosc ( nie zrozum tego źle )
    Jak bys nałozył wiecej szpachli bardziej sie powabił z papierem sciernym
    poszukła ładnych srubek do by było znacznie lepiej ! ale nie jest źle mnie sie podobaja takie monitorki a jak graja ?? ogólnie lakier łądnie połozony

• #16 20 Kwi 2005 07:44
    Amazon
    Poziom 13  

No nie jest źle. Ale ja osobiście dużą wagę przykłądam do wyglądu. To jedna z trudniejszych spraw :-). Przy konstruowaniu moich kolumienek bałem się właśnie problemów z wykończeniem. Chciałem fornirować (ponoć nie jest a trudno), ale ostatecznie padło na korek. Generalnie 4 należy się. A co do krytyki? Mnie też krytykowano, ale warto posłuchać opini kolegów znających się na temacie i nie obrażać. Jeżeli jesteś zadowolony to tak trzymać!!! Powodzenia przy następnej konstrukcji.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME