X

Automatyczny program do skanowania?

Agentlos 28 Mar 2005 21:46
  • #1 28 Mar 2005 21:46
    Agentlos
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Poszukuje programu do skanowania który automatycznie po zeskanowaniu strony zapisze mi obraz na dysk np. jako skan1.jpg z określon kompresja wybrana przed skanowaniem, określonego folderu. Ostatnio skanuje duzo zeszytów (kożystam z Picture Pulisher 8) i męczy mnie ciagłe czekanie naciskanie zapisz wpisywanie nazwy itd.. Zależy mi na czasie bo mam kilka zeszytów do zeskanowania (ponad 60 stron), a przepisać tego nie zdarzę, więc skanuje...
    Czy ktos z Was zna taki programik?
  • Helpful post
    #2 28 Mar 2005 21:52
    arnoldk_20
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Acdsee jest do tegi co napisałeś najlepszy. (może być nawet stara wersja 3.x)
  • #3 28 Mar 2005 21:52
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    A nie możesz skorzystać od razu z programu Abbyy Fine Reader wersja od 6 wzwyż? Program ma tryb skanowania wielostronicowego. A następnie kazać mu rozpoznać tekst i po rozpoznaniu wyeksportować do Worda?
  • #4 28 Mar 2005 22:43
    Agentlos
    Level 25  
    Topic author Helpful post? (0)
    Tylko ze tu chodzi o zeszyty, wiec on mi nie rozpozna pisma ręcznego. Posiadam ten program i testowałem go troszkę. Literki musza byc bardzo podobne do komputerowych, bo inaczej lipa.
    Co do tego ACDSee to czy jest on darmowy?
  • #5 28 Mar 2005 22:53
    arnoldk_20
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Darmowy to niejest ale można masowo skanować.
    Z darmowych to InfraView ale należy przy każdym pliku (skanie) wybierać zapisz plik
  • #6 28 Mar 2005 23:05
    Agentlos
    Level 25  
    Topic author Helpful post? (-1)
    Quote:
    Z darmowych to InfraView ale należy przy każdym pliku (skanie) wybierać zapisz plik

No to nic by mi to nie dało, bo teraz to po zeskanowaniu też musze nacisnać zapisz jako i wtedy wybrać kompresję i leci.
    Poszperam w necie za demkiem ACDSee chyba, ze przypadkiem odpale E-Mule :-).
    Czyli mówisz, że on sasm zapisuje czy jak to? Bo mnie chodzi przedewszystkim na szybkosci. Skanuje on zapisuje i kompresuje i enter następna strona?
  • #7 28 Mar 2005 23:24
    arnoldk_20
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Podaje instrukcje do spolszczonej wersji (w angielskiej jest tak samo tyle że nazwy są po angielsku)
    W menu Plik-->Ustawienia pozyskiwania (wybieramy skaner format pliku wyjściowego opcje jeżeli do danego formatu są oraz szablin nazwy) i wciskamy przycisk ok.
    Z meny Plik wybieramy --> Pozyskaj(TWAIN) i uruchomi się program (sterownik do obsługi skanera) w programie wybieramy skanuj i po każdym skanowaniu acdsee kompresuje zeskanowany plik do wcześniej wybranego formatu i można włożyć następną kartkę i znowu wcisnąć przycisk skanuj itd...
  • Helpful post
    #8 29 Mar 2005 06:21
    Pieron
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Canoscan toolbox 4.0 soft od scanera ustawiasz na wstepie kilka parametrów i jedziesz z koksem.
    ustawiasz:
    miedzy inymi typ obrazka jpg,bmp,itd
    miejsce zapamietania
    jaki program powinien otworzyc plik
    i nazwa (standart scan 1) przy kazdym nastepnym doku. liczba jest zwiekszana o 1. a wiec rozwiazanie twojego problemu.
  • Helpful post
    #9 29 Mar 2005 07:29
    Robert B
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Najzwyczajniej Irfan View. Darmowy, z polskim plikiem językowym i robi dokładnie to czego oczekujesz.
    www.irfanview.com
  • #10 29 Mar 2005 12:59
    Agentlos
    Level 25  
    Topic author Helpful post? (+1)
    bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Pościagam i potestuje programy, z tego co piszecie to będie rozwiazanie mojego problemu. Jeszcze raz dziękuje za wszystko. Temat można zamknąć.
  Search 4 million + Products
Browse Products