Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka - szybka męska decyzja potrzebna

tutti_kiwi 12 Sty 2014 06:19 6027 4
  • #1 12 Sty 2014 06:19
    tutti_kiwi
    Poziom 2  

Witam Użytkowników,

wiem, że problem był poruszany na forum wiele razy, przejrzałam sporo wątków na temat zmywarek i mam jeszcze większy mętlik w głowie, niż wcześniej :). Ale do rzeczy: szukam zmywarki do pełnej zabudowy do 1500zł. I teraz tak - napaliłam się jak szczerbaty na suchary na Boscha/Siemensa, bo na forach naród pisze, że jak zmywarka to Bosch/Siemens, że najlepsze, że jakość najwyższa i że warto ogólnie.
    A, że fanką wyszukiwania i dogłębnego zaznajamiania się z tematyką AGD nie jestem (za to płacenia za to, co dostaję i owszem :D ) i nie chcę płacić za markę, proszę o pomoc w wyborze.

Kryteria (to moja pierwsza zmywarka, wiec kryteria mocno intuicyjne):
    - do pełnej zabudowy, panel ukryty/ zintegrowany,
    - szerokość 60cm,
    - pakowna, dobrze rozplanowane wnętrze zmywarki,
    - oszczędna (czy to ma sens? bo spotkałam się z opinią, że klasy energetyczne dają stosunkowo niewielką oszczędność, w porównaniu z kosztami dopłat do wyższej klasy),
    - cicha (będzie stała w niewielkim pokoju z otwartą kuchnią plus dzidziuś w drodze, stąd pośpiech i prośba o pomoc),
    - metalowe dno (znowu - czy to ma sens? Czy faktycznie te zmywarki są trwalsze i bardziej higieniczne w użytkowaniu?),
    - zabezpieczenie przed dziećmi, czy przed otwieraniem w trakcie pracy programu,
    - porządnie domywająca naczynia (zakładam, że kazda zmywarka to powinna, ale najwyraźniej tak nie jest :)) ,
    - opcja mycia kosza górnego/dolnego/połowa załadunku.

Które modele polecacie? Czy jest sens dopłacać za markę, zakładając, że chcę, żeby zmywarka posłużyła mi jak najdłużej? Czy te wszystkie dodatkowe programy maja faktycznie zastosowanie - rodzina 2+1 w drodze, jedząca głównie w domu, gotuję chętnie :) .

Pomożecie :) ?

• #2 12 Sty 2014 11:04
    movzx
    Poziom 39  

tutti_kiwi napisał:
    spotkałam się z opinią, że klasy energetyczne dają stosunkowo niewielką oszczędność, w porównaniu z kosztami dopłat do wyższej klasy
    :ok:
    tutti_kiwi napisał:
    metalowe dno (znowu - czy to ma sens? Czy faktycznie te zmywarki są trwalsze i bardziej higieniczne w użytkowaniu?
    :ok: I bezpieczniejsze.
    tutti_kiwi napisał:
    połowa załadunku.
    Kompletnie bezużyteczna opcja. Mycie strefowe może być dużo bardziej przydatne.
    Skoro będzie szkrab to opcja "sanityzacja"/antybakteria wydaje się sensowna, chociaż nie warto też przesadzać ze sterylnością - ale tu każdy robi jak uważa, no i to już temat na zupełnie inne forum.
    Tak naprawdę (zwłaszcza w dolnej i średniej półce cenowej) większość producentów zrównała się już jakością od pewnego czasu. Taka zmywarka wytrzymuje zależnie od szczęścia 3-6 lat a później zwykle jest kosztowna naprawa.
    Dlatego dobrą sprawą jest 5-letnia gwarancja (ale nie "ubezpieczenie" w sklepie, tylko normalna przedłużona gwarancja producenta).
    Wtedy tak naprawdę można się skupić na oferowanych funkcjach za daną cenę, ewentualnie odsiewając chińsko-tureckie wynalazki typu Haier, Beko.

• #3 12 Sty 2014 19:15
    tutti_kiwi
    Poziom 2  

Ok, czyli klasa energetyczna to bajer, bez którego można żyć, a opcja połowy załadunku nie warta dopłaty. Dziękuję również za przykłady chińskiego badziewia :).

A jaki model w cenie do 1500 ma opcje metalowego dnia i jest marki innej, niż dwie które wymieniłam wcześniej? W jakie firmy warto wchodzić? Poszperam i zaproponuje Wam swoje typy, ale może w międzyczasie znajdzie się ktoś, kto stał przed podobnym dylematem niedawno i skróci moje męki??

Jeśli jest na forum prawdziwy maniak zmywarek, to bardzo prosze o ujawnienie się!

• #4 18 Sty 2014 18:47
    tutti_kiwi
    Poziom 2  

Panowie i Panie, pochodziłam, pomacałam, poczytałam i na placu boju pozostały następujące modele:

1) Hotpoint Ariston, ze względu na możliwość wykupienia gwarancji na 5 lat, niskie parametry dB, jak za ta cenę i bardzo funkcjonalnie rozplanowane wnętrze (duże możliwości aranżacji koszy, składane elementy, dodatkowa mała szufladka na sztućce)
    a. LFTF H204 HX
    b. LFT 11H121 EU
    c. LTF 11H132 EU
    d. LTF 11H132 O EU
    2) Bosch SMV53L50EU, tu działa głownie magia marki (a jednak, jednak!), ale również świetne opinie na forach wszelakich, fajny system regulacji górnego kosza i systemy regulacji koszy, przydatna kontrolka na podłodze podczas pracy zmywarki (brakuje mi tego w Aristonie) i opcja Vario Speed
    3) Siemens SN64M030EU, ze względu na zabezpieczenie przed dziećmi, metalowe dno i podobnie jak w Boschu systemy regulacji koszy

Czy ktoś z Was użytkuje może któraś z tych zmywarek i może szczególnie polecić/odradzić?

Pytanie do znawców: mój projekt kuchni zakłada stosunkowo mocno cofnięte cokoły- czy któryś z tych modeli ma nóżki regulowane i w poziomie i w pionie? Jeśli nie - jaka firma oferuje taka opcje?

• #5 18 Sty 2014 23:14
    adiplo
    Poziom 11  

Kupuj Bosch/Siemens. Są naprawdę trudne do zajechania i bardzo dobrze myją naczynia. Jakość wykonania też stoi na wysokim poziomie. Ten PHILIPS HR 1858/90 jest ok.
    Większość bajerów na codzień jest nieprzydatna więc nie ma się co nimi przejmować. Ja wstawiam zawsze na eco i po dwóch godzinach wszystko jest już czyściutkie.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme