Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra F EcoTec 1,8 - Gaśnie, na zimnym i ciepłym silniku różnie

tomi1516 12 Sty 2014 22:18 2016 3
  • #1 12 Sty 2014 22:18
    tomi1516
    Poziom 15  

Witam, mam następujący problem w mojej astrze. Jest to Opel Astra 1996r, benzyna 1,8.
    Gaśnie, nie zależnie czy zimny czy ciepły silnik, czy mokro czy sucho na dworze. Sporo w niej już wymieniłem i mechanik u którego ją naprawiam, sam nie ma pomysłu dalej, zostały wymienione między innymi silnik krokowy, przepływomierz, sonda, pompka paliwa, filtr paliwa, filtr powietrza, komputer pokładowy, zlikwidowane lewe powietrze.

Auto nadal gaśnie jest tak, że raz przez tydzień zgaśnie 2-3 razy, a czasem tak, że na odcinku w mieście przy każdym zwolnieniu z użyciem sprzęgła, że silnik spada na swoje obroty. Cała instalacja została sprawdzona, ładowanie itp. podobno jest dobrze, lecz dziś zauważyłem, że jak odpaliłem go i dodałem gazu to w momencie opadania obrotów przygasł komputer, samochód nie zgasł.
    Co to może być? Czytając różne fora znalazłem, że może być czujnik wałka korbowego i czujnik wałka rozrządu, czy jest to możliwe, a może jeszcze gdzieś lewe powietrze, pytanie tylko gdzie, mechanik twierdzi, że nie. Pytam w mechanice jestem laikiem.

P.S Zauważyłem jeszcze, że ma czasem taki moment, że obroty spadają do 500 i zaraz rosną na 800 i się trzymają, a czasem jak już spadają to gaśnie.

Pozdrawiam,
    Tomek

• #2 12 Sty 2014 22:40
    puda22
    Poziom 8  

Czujnik położenia wału korbowego do sprawdzenia.

• #3 13 Sty 2014 21:25
    tomi1516
    Poziom 15  

Na czwartek jestem umówiony do mechanika, żeby ten czujnik sprawdził, mam nadzieje, że to to bo ręce mi już opadają

• #4 14 Sty 2014 12:13
    Cris_Poz
    Poziom 9  

Nie pamiętam teraz jakiego auta to dotyczyło (wydaje mi się, że był to Opel) i nie wiem czy Twoje auto coś takiego posiada oraz czemu to służyło, ale problem był podobny do Twojego- auto gasło podczas zwalniania lub na postoju - winowajcą był czujnik ruchu, który określał, czy pojazd jest w ruchu, czy stoi w miejscu.
    Pozdrawiam

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme