Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szumy przy podlaczeniu Laptop > TV > zestaw stereo

Stefan_nie 16 Sty 2014 07:11 969 3
  • #1 16 Sty 2014 07:11
    Stefan_nie
    Poziom 2  

Witam

Mam maly problem z domowym zestawem audio ktory szumi, a mianowicie mam konfiguracje nastepujaca :

Laptop na windowsie 7 > kabel hdmi > telewizor LG > wyjscie sluchawkowe (jack) > kabelek ktory rozdziela sie na 2 (takie cosie jack'o podobne) > wzmacniacz pioneer A10 30W > kabelek miedziany 1.5mm2 okolo 2metry > dwie kolumny Indiana Line 130W

Problem polega na tym ze jak wlaczam cokolwiek w laptopa Youtube, mp3 czy film to moj piekny zestaw poza piekna muzyka dodaje szum. Czy mozecie mi doradzic gdzie zrobilem blad w podlaczeinu. Domyslam sie ze przydalaby sie zewnetrzna karta dzwiekowa aby podlaczyc lapka bezposrednio do wzmacniacza i ominac TV ale jak wtedy puscic obraz ? (na RGB jakos nie idzie). Moze sam windows cos przeszkadza. A moze o co innego chodzi ?

Z gory dzieki za pomoc

Stefan

• #2 16 Sty 2014 21:15
    Zamerstary
    Poziom 26  

Mogę się mylić ale wydaje mi się, że problemem tutaj może być wyjście słuchawkowe w tv, spróbuj podłączyć tv do wzmacniacza nie przez wyjście słuchawkowe, a przez wyjście audio, rca moze albo optyka.

• #3 18 Sty 2014 07:09
    Stefan_nie
    Poziom 2  

Dobry pomysl tylko ze w wzmacniaczu mam tylko klasyczne wejscia. Brak optyki itd, ale za to w Tv mam wszystko. Wiec nalezy zakupic przetwornik? ale czy nie wyjdzie na to samo, przeciez tv na wyjsciu sluchawkowym musi miec taki przetwornik aby dac stereo w cyfrowki?

• #4 18 Sty 2014 10:00
    Zamerstary
    Poziom 26  

A próbowałeś najprostrzym kabelkiem rca (chodzi o to klasyczne wejście/wyjście) połączyć tv do wzmacniacza? wtedy powinno być w porządku.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME