Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Które firmy składają TV w Japonii ? Które produkuja najsolidniej ?

shafty 16 Sty 2014 10:55 2082 5
  • #1 16 Sty 2014 10:55
    shafty
    Poziom 7  

Teściu kupuje TV i koniecznie chce Japończyka. Jako osoba starej daty chce minąć Szerokim łukiem TV z Koreii czy Chin (na pomysł z Samsungiem lub LG tylko ironicznie się uśmiecha). Czy sa jeszcze jakies firmy które od A do Z składają tv w Japonii z Japońskich części ? Kiedys chyba robił to Sharp. Teraz czytałem że nawet oni maja niektóre serie made in Taijwan.

Które marki robią obecnie najsolidniejsze konstrukcje? A może wałkować mu głowę by zmienił zdanie wziął Samsunga (chyba połowa TV w sklepach to Samsung/LG) ? Chciał bym tutaj rozpocząć ogólna dyskusję na temat marek bo w obecnym momencie mam mętlik w głowie.

• #2 16 Sty 2014 21:35
    pal-secam
    Poziom 11  

Dzień dobry.
    W plazmach panasonica znajduje się oryginalny japoński panel plazmowy z fabryki w Amagasaki.Panasonic w telewizorach plazmowych montuje tylko swoje panele a montowania znajduje się w Czechach.

• #3 16 Sty 2014 23:52
    Pablo1964
    Moderator

Nie można porównywać marek - każda ma w ofercie lepsze i gorsze modele. Często te same elementy są wykorzystywane w telewizorach różnych marek.

• #4 17 Sty 2014 10:44
    pal-secam
    Poziom 11  

Dzień dobry
    We wszystkich telewizorach plazmowych panasonica znajduje się oryginalny panel plazmowy panasonica z Japonii.Nawet w najniższym modelu plazmy tx-p42x60e jest oryginalny panel panasonica.Panasonic ma obecnie tylko jedna fabrykę paneli plazmowych która znajduje się w Japonii.

• #5 17 Sty 2014 11:20
    kdober
    Poziom 1  

Tak, Panasoniciem niech się zainteresuje jeśli chce Japończyka. Znajomy pracuje / pracował we fabryce LG na Dolnym Śląsku i kiedyś mi wspominał, że robią komponenty do wieeeeeelu znanych marek. Nie powiem dokładnie, bo nie pamiętam - nie wiem też o jakie dokładnie podzespoły (i do jakich modeli) chodziło, ale w każdym razie wymieniał największe marki.

• #6 10 Mar 2015 14:57
    shafty
    Poziom 7  

Ostatecznie kupiliśmy Panasonica. Jednak mina tescia była bezcenna gdy zobaczył w sklepie tv od sony z fatalnym obrazem matryca TN a obok piękny i ostry jak żyleta obraz na ipsowej matrycy LG.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme