Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audio Mega Akord 4000 - przeróbka i poprawa brzmnienia kolumn

dejwi20 16 Sty 2014 19:50 966 7
  • #1 16 Sty 2014 19:50
    dejwi20
    Poziom 10  

Witam. Jestem tu nowy, mam mały problem, zostałem nieszczęśliwym nabywcą, zestawu kolumn firmy Audio Mega Akord 4000...... mam mały problem ponieważ z oczywistej przyczyny nikt tego nie będzie chciał kupić a wyrzucać nie warto.... więc chciałem się poradzić, czy można zrobić ,, coś " pożytecznego z tego zestawu??? Chodzi mi mniej więcej, aby z tych 4 zrobić np 2 kolumny.

Dziękuje z góry za porady.

Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #2 16 Sty 2014 21:08
    Zamerstary
    Poziom 26  

No da się, musisz zrobić tylko nowe obudowy, ale jaki jest tego sens? Przetworniki używane przez firmę Audiomega są bardzo słabej jakości, można powiedzieć, że pierwszy lepszy STX będzie od nich lepiej grał. Wg mnie najlepiej byłoby to sprzedać jak najszybciej, dołożyć i zrobić lub kupić jakieś używane kolumny z prawdziwego zdarzenia.

P.S no chyba, że obijesz te kolumny jakimś fajnym futerkiem, dorobisz jakieś deseczki i kołki na obudowach, powyciągasz z paczek głośniki i kot będzie miał fenomenalne miejsce zabaw. Chodzi mi o coś takiego jak tutaj:
    Link

• #3 17 Sty 2014 09:26
    dejwi20
    Poziom 10  

He he no fajne, ale to już lepiej je sprzedać nie dość że trzeba się tego sporo na nosić, to jeszcze nie ma z nich żadnego pożytku... chciałem zrobić z tego zestawu 2 kolumny, bo ciężko jest mi to sprzedać, a może nadałyby się jako odsłuchy sceniczne lub po prostu kolumny do domu.... ale nie ma chyba sensu dokładać do tego jeszcze pieniędzy.

Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #4 17 Sty 2014 11:00
    Zamerstary
    Poziom 26  

Tak jak powiedziałeś, nie ma sensu dokładać to tego pieniędzy, jednak żeby cokolwiek z tego zrobić to musisz sporo dołożyć, jednak wydaje mi się, że zamiast tego dokładania to bardziej opłaca się zrobić nowe kolumny od podstaw ponieważ zagrają nieporównywalnie lepiej niż te Audiomegi.

• #5 17 Sty 2014 12:27
    dejwi20
    Poziom 10  

Hmmm a jakie proponowałby Pan zrobić kolumny??? bardziej opłaca się zrobić samemu?? czy lepiej kupić?? Przymierzałem się wiele razy do zrobienia, ale zawsze coś wypadło, no i była obawa, że może coś nie wyjść.... Chciałbym kolumny mniej więcej 600 W, no i fajnie by było, gdyby były one trójdrożne... jeżeli chodzi o budżet to z tym nie ma problemu...

• #6 17 Sty 2014 13:24
    Zamerstary
    Poziom 26  

Wolę jak zwracasz się na "Ty" :) Bardziej opłaca się zrobić samemu niż kupić kolumny (pomijając kolumny używane, po okazyjnych cenach), Wcale nie jest to takie trudne jak się może wydawać, jeśli potrafisz obsługiwać wiertarkę, wyrzynarkę czy piłkę to nie będziesz miał problemu ze zmontowaniu obudów do kolumn, wystarczy trochę czasu i chęci. Rozumiem, że te 600W ma być również na estradę? Najpierw zajrzyj do działu DIY tutaj na forum, poprzeglądaj projekty innych użytkowników, rozeznaj się jakie budują zestawy, wtedy na pewno będziesz wiedział czego chcesz. Możesz się posłużyć również gotowym projektem innych, przynajmniej bedziesz miał pewność, że zagra to tak jak powinno. Pozdrawiam.

• #8 18 Sty 2014 10:04
    Zamerstary
    Poziom 26  

Skoro tak to jak już wyżej powiedziałem, rozejrzyj się na tym forum czy innym za konstrukcjami kolumn innych użytkowników, i popytaj też o rady w dziale z nagłośnieniem estradowym, tam na pewno doradzą Ci w wyborze przetworników i obdarzą Cię cennymi radami odnośnie kolumn, które będziesz chciał wykonać, ja osobiście nie zajmuję się estradą tylko sprzętem audio do domu. Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME