Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki nastepca dla lcd 32 cale?

akwizycjabudowlana 18 Sty 2014 23:47 678 0
  • #1 18 Sty 2014 23:47
    akwizycjabudowlana
    Poziom 2  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20 m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,8 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i z boku ok. 1m od środka ekranu
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? okna skierowane na wschód i południe, są rolety
    7. Jaki masz obecnie telewizor? 5 letni LG 32LC52 (kontrast 5000, jasność 500, matryca 5 ms)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? nie będę korzystał z 3d, smart tv, internetu, przydałaby się możliwość przesyłania dźwięku i obrazu przez wifi bezpośrednio z laptopa, możliwość podglądu 2 kanału (pip)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka, sygnał analogowy
    10 .Jakie urządzenia? komputer/laptop przez hdmi, amplituner (dźwięk - nie wiem, w tej chwili nie jest podpięte.....)
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-6 dziennie, w weekend dłużej
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? chyba bez różnicy
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, popularno-naukowe, sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? lg plus za dotychczasowa bezawaryjna prace dyskwalifikacja samsung za tranzystory (wszystkie tak maja?)
    17. Preferencje co do wielkości? 40-42 - skłaniam się ku 42, większego nie biorę pod uwagę
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? zbyt rozbudowane i nie intuicyjne menu, słabe parametry (obraz zlej jakości)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000 max 2500
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie

uwagi dodatkowe - szukam następcy dla obecnego tv, na którym z racji wielkości ekranu (32 cale) nie przyjemnie się ogląda telewizję. Chciałbym aby był energooszczędny dlatego plazmy nie biorę pod uwagę (tv często chodzi sobie w tle zamiast radia) Raczej nie będę korzystał z nowinek technicznych (internet, 3d, smart) - od tego mam komputer. Chciałbym aby miał lepsze parametry techniczne i jakość obrazu od starego lg - sygnał analogowy ale nie wykluczam hd w dalekiej przyszłości, obecnie hd jedynie z komputera

samsung - dyskwalifikacja za jakość (awaryjność)
    wrażenia z wizyty w sklepie
    sharp - na tle lg, toshiba, philips, sony ma wg mnie gorszy obraz - tryb sklepowy obraz hd
    sony - obraz analogowy ustawienia zwykle - wydawał mi się gorszy od mojego lg dostrzegam różnice między 100 a 200 mhz (obraz hd, tryb sklepowy) - plus dla 200

nigdzie nie mogę też znaleźć testów 40-42 tv które obecnie są w sprzedaży

Dodano po 16 [minuty]:

ps. czytając forum i watki o tv 40-42 trafiłem na informacje o długim czasie zmiany programu - nawet 3 sek. - na moim LG trwa to niewiele dłużej niż 1 sek.
    - szukając nowego tv przyjmuję to za standard (tak, tv który zmienia program w 3 sek. wyrzuciłbym przez okno ..... ;-)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme