Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nie działa przedni panel audio

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Nie działa przedni panel audio
Autor
Wiadomość
magnum_vw
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Rzeszów

Post#1 Post autora tematu 24 Sty 2014 18:39   

Witam.
Mam mianowicie następujący problem, jak w temacie nie działa mi przedni panel audio w obudowie ATX, moja płyta główna to Asus P5VD2-VM/S. Teraz mam obecnie system operacyjny windows 7 professional, a jeśli to jest potrzebne to mam biosa ami. Jestem ogólnie laikiem co do komputerów, ale podaje te parametry na nadanie pomysłów na rozwiązanie problemu. Wyczytałem na forum o programie realtek, ale po wielokrotnym ściąganiu, oraz instalowaniu, niestety nie działa. Nie wiem dlaczego. Proszę was o pomoc w rozwiązaniu problemu. Z góry dziękuje.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Sty 2014 18:39   

Powrót do góry

matthew0507
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: B-B

Post#2 24 Sty 2014 18:43   

Re: Nie działa przedni panel audio

Odkręć boczną obudowę i zobacz czy kabelki wychodzące z panelu są podpięte. Może być też tak, że coś nie łączy w samych gniazdach. Działa ci audio jak podepniesz do tyłu?
Powrót do góry

magnum_vw
Poziom 2
Poziom 2

Post#3 Post autora tematu 24 Sty 2014 18:47   

Tak, jeśli chodzi o kable wszystko jest dobrze podpięte, (raczej frontowa :P) Ale jest dobrze podpięta. Podłączyłem kostkę audio do oznaczenia na płycie AAFP, Czyli dobrze. A druga sprawa jest taka, że mam drugą starą obudowę. I na próbę podłączyłem do tej płyty główniej i też nie działo. Czytałem na forach trochę, że to trzeba jakoś programowo zrobić. A szczerze powiem mało się na tym znam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Sty 2014 18:47   

Powrót do góry

myszka20
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Radomsko

Post#4 24 Sty 2014 19:00   

Proszę spróbować tego: Menadżer Realtek HD Audio -> Głośniki -> ustawienia złącza (wygląda to jak windowsowy folder pod zawansowane ustawienia Audio) -> wyłącz wykrywanie panelu przedniego.
Powrót do góry

magnum_vw
Poziom 2
Poziom 2

Post#5 Post autora tematu 24 Sty 2014 19:06   

I tutaj się pojawia ten problem, że nie mam tego programu. Ściągałem z neta wiele razy, ale niestety nie mam tego programu. ;/ Po instalacji nie mogę znaleźć? Nie rozumiem właśnie dlaczego? ;/ Fajnie było by, gdybym siąknął go z neta. Tylko przydało by mi się fajne źródło, ponieważ gdy wcześniej ściągałem programy to świeżo sformatowany komp, już mi muli. A jeśli chodzi o to, czy działa mi z tyłu audio, to chodzi bałkanica na fula. A jeśli chodzi o fron, to niestety.
Powrót do góry

myszka20
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Radomsko

Post#6 24 Sty 2014 19:15   

Fakt Realtek nie będzie działać inny chipset proszę spróbować na tych sterownikach znaleźć podobną opcje:
ADI AD1986A Audio Driver v6.10.01.6070
Link
lub:
SoundMAX ADI Audio Driver v6.10.1.6100 for 32bit Windows Vista,v6.10.2.6100 for 64bit Windows Vista
Link
Jeśli panel wygląda tak lub podobnie:
proszę przetestować wszystkie opcje.
Powrót do góry

kokapetyl
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Gdynia

Post#7 24 Sty 2014 19:38   

Według jakiego wzorca podłączasz przedni panel?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Sty 2014 19:38   

Powrót do góry

magnum_vw
Poziom 2
Poziom 2

Post#8 Post autora tematu 24 Sty 2014 21:37   

Po prostu wiałem pod aafp. Ale chyba każdy z pinów ma takie samo połączenie. A poza tym, płyta główna którą mam obecie, wcześniej była w starej obudowie. I na frontowym panelu działała. Wiec, tak myślę, że jest tak samo wpięte, bo ma takie same kostki.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Nie działa przedni panel audio
Strona 1 z 1