Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa kolumn dla DJ-a na przetworniku STX D800

Michał:) 27 Sty 2014 23:23 1083 1
  • #1 27 Sty 2014 23:23
    Michał:)
    Poziom 15  

Witam, zabieram się powoli na budowę nadstawek 12" + 1".

Zastosowanie...
    Kolumny mają grać z subwooferami, najprawdopodobniej BR, litraż max 60 dm³, od 100-120 Hz w górę. Grana ma być muzyka od dj'a, czyli wszystko po trochu od spokojniejszej muzyki po mocny clubbing.

Co do głośnika wysokotonowego to wybrałem STX D800, dużo dobrego się o nim pisze. Nie jestem jednak przekonany co do wyboru średniotonowego... Zastosować GDN-a i skopiować PA-600, czy może skoczyć półkę wyżej i "wrzucić" w paczkę EMINENCE KAPPA 12 A lub CELESTION TF1225?
    Nie chciałbym zapłacić więcej niż powiedzmy te 300-400 zł. za sztukę "średniaka". Wiadomo, im taniej - tym lepiej dla portfela.

Co radzicie? Dodam, że może zaistnieć taka konieczność, że kolumny będą grały same, bez wsparcia subwooferami. Wiem, wiem.. Cudów w niskich częstotliwościach nie oczekuje. Spokojne granie "do kotleta".

Generalnie... Konstrukcja budżetowa i nie wymagam za wiele, chcę po prostu zrobić możliwie tanio, a dobrze. Jeśli dźwięk mnie zadowoli, może w przyszłości rozbudowa do 4 sztuk, ale to przyszłość.

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji. ;)

• #2 02 Lut 2014 15:09
    Michał:)
    Poziom 15  

Jeszcze jedno pytanie... Kolumny będą ze sklejki 12mm, w jaki sposób radzicie zrobić do nich uchwyty? Zamierzam brać po jednej w rękę i jazda na sale.
    Mam kilka koncepcji.
    Pierwsza z nich to zakup takiej rączki

Poniżej dodaje zdjęcia dwóch pozostałych opcji.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME